×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Krievijas amatpersona: Latvijas uzņēmēji ir gaidīti Permā

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas uzņēmēji ir gaidīti Permā, laikrakstam “Dienas Bizness” uzsver šī Krievijas reģiona domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Utkins. Komentējot Krievijas pievienošanos Pasaules tirdzniecības organizācijai (PTO), amatpersona norāda, ka Krievijas uzņēmēji ieiet lielā, kopējā vienotu prasību sistēmā, kas nodrošinās vienotus spēles noteikumus ar citu valstu uzņēmējiem.

“Ir skaidrs, ka Krievijas uzņēmēji līdz ar iestāšanos PTO var sagaidīt konkurences pieaugumu. Citu pasaules valstu uzņēmēji šim faktam jau ir gatavi un, visticamāk, ir gatavas arī stratēģijas darbībai jaunajos apstākļos. Mums ir citādāk – mūsu uzņēmējiem, sevišķi tiem, kuri līdz šim pārsvarā strādāja vietējā tirgū, būs jādomā par stratēģijas maiņu – kļūt efektīvākiem un gataviem strādāt daudz vairāk un pašaizliedzīgāk, lai spētu veiksmīgi konkurēt ar ārvalstu konkurentiem, kuri mēģinās ienākt Krievijas tirgū. Savukārt tām Krievijas kompānijām, kuras jau ir darbojušās ārējā tirgū, noteikti būs vieglāk pieņemt jaunos spēles noteikumus, jo tām jau ir pieredze citu valstu tirgos,” akcentē Utkins.

Viņš prognozē, ka Krievijas un Latvijas ekonomiskā sadarbība turpmāk noteikti kļūs vēl aktīvāka. “Mēs Permā gan nekad neesam šķirojuši ārzemju uzņēmējus pēc to valsts. Nekad nevienam neesam likuši šķēršļus, ja uzņēmējs atnāk pie mums un pauž vēlmi šeit strādāt un pārdot savu preci. Mēs to noteikti veicinām, jo galvenais ir mūsu patērētāju vēlmes un vajadzības.”

Utkins uzsver, ka Latvijas uzņēmēji ir gaidīti Permā. Sadarbības potenciāls ir, jo krievi nav aizmirsuši Latvijas kvalitatīvo produkciju – gan “Rīgas Melno balzamu”, gan parfimēriju un arī citas preces. Simboliski, ka Permas centrā darbojas kafejnīca ar nosaukumu “Staraja Riga” (“Vecrīga”).

“Ir arī jāpārstartē mūsu starpvalstu attiecības, jo uz ceļa kustība notiek divos virzienos. Līdz ar to es saredzu iespēju palielināt gan Latvijas preču realizāciju Krievijā, gan arī Krievijas preču realizāciju Latvijā,” norāda Utkins.

Šogad pirmajā pusgadā kopējais tirdzniecības apgrozījums starp Permas apgabalu un Latviju bija 29,7 miljoni Krievijas rubļu jeb 0,53 miljoni latu. No tiem Permas apgabala uzņēmēji ieveduši preces Latvijā 27,3 miljonu rubļu vērtībā, pārsvarā naftas produktus un akmeņogles, bet Latvijas uzņēmēji Permas apgabalā realizējuši preces 2,4 miljonu rubļu vērtībā, pārsvarā medikamentus, vitamīnus un parfimērijas izstrādājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+