×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Krievijas ārlietu ministra ierašanās Sīrijā neaptur vardarbību


homsa_afp_10

Vakar Sīrijas galvaspilsētā Damaskā ieradās Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un Ārējās izlūkošanas dienesta (SVR) vadītājs Mihails Fradkovs.


 

Rīkojumu doties uz Damasku Lavrovs saņēmis no prezidenta Dmitrija Medvedeva, un, kā vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi, Lavrovs Sīrijas prezidentam Bašaram Asadam nodos vēstījumu no Kremļa. Ķīnas un Krievijas lēmums balsojumā ANO Drošības padomē bloķēt Eiropas valstu un Arābu līgas piedāvāto rezolūcijas projektu, kurā bija izteikta prasība Sīrijas režīmam pārtraukt mēģinājumus ar varu apspiest opozīciju, izpelnījies starptautiskās sabiedrības nopēlumu. Īpašu nosodījumu šai sakarā saņēmusi Krievija. Lavrovs nosodījis Rietumu “histērisko reakciju” saistībā ar Maskavas lēmumu noteikt veto ANO Drošības padomes rezolūcijai Sīrijas jautājumā. ASV, Itālija, Francija un Spānija slēgušas savas vēstniecības Sīrijā. Francija un Vācija nesamierināsies ar starptautiskās sabiedrības rīcības bloķēšanu Sīrijas jautājumā, pēc tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli paziņojis Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. “Vācija un Francija nepametīs Sīrijas tautu. Tas, kas notiek, ir skandāls. Mēs neesam gatavi pieņemt neizlēmību vai starptautiskās sabiedrības bloķēšanu,” uzsvēra Sarkozī. Pēc cilvēktiesību aizstāvju apkopotajām ziņām, kopš pērnā marta, kad Sīrijā sākās protesti pret valdošo režīmu, dzīvību šajā valstī zaudējuši jau vairāk nekā 6000 cilvēku.

Augsta ranga ASV Finanšu ministrijas amatpersona šonedēļ apmeklēs Krieviju un Tuvos Austrumus, lai spriestu par sankcijām pret Sīriju un Irānu. Laikposmā no 6. līdz 10. februārim ASV finanšu ministra vietnieks terorisma finansēšanas novēršanas jautājumos Daniels Gleizers apmeklēs Dohu, Maskatu un Maskavu, lai uzsvērtu nepieciešamību saglabāt modrību pret Sīrijas režīma centieniem izvairīties no starptautiskajām sankcijām. Paredzēts arī apspriest cīņu pret starptautiskajiem noziedzīgajiem grupējumiem un globālajiem pūliņiem pastiprināt spiedienu pret Irānas režīmu un izolēt Irānu no starptautiskās finanšu sistēmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+