×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
15. jūlijs, 2017
Drukāt

Krievijas Ārlietu ministrija: NATO filma par mežabrāļiem – vēstures pārskatīšana (13)

Foto no Okupācijas muzeja krājumaFoto no Okupācijas muzeja krājuma

Ilustrativs attēls. Kurzemes nacionālo partizānu Kabiles grupa 1946. gada septembra sākumā.

NATO filma par meža brāļiem Baltijā ir vēstures pārskatīšana, teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, kas ievietots tās interneta mājaslapā “www.mid.ru”.

Kaimiņvalsts ministrija pauž, ka filmā par brīvības cīnītājiem nodēvēto karavīru rokas esot līdz elkoņiem notrieptas ar asinīm. Viņi esot vainojami desmitiem tūkstošu mierīgo iedzīvotāju nāvēs.
Paziņojumā arī tiek norādīts, ka meža brāļi esot nacistu līdzskrējēji.

Ministrija uzskata filmu par māksliniecisku propagandu un piebilst, ka tajā nav atsauču uz dokumentiem, kā arī tā neaicinot uz diskusiju par vēstures notikumiem.

Kā ziņots, NATO izveidojusi īsfilmu par nacionālās pretošanās kustību jeb tā dēvētajiem meža brāļiem Baltijā.

Filmā izskaidrota partizānu rašanās un attēlotas iestudētas stilizētas cīņu ainas, kuras pavada bijušo nacionālās pretošanās kustību dalībnieku stāstītais par piedzīvoto. Viens no intervējamiem ir bijušais latviešu partizāns Arvīds Ēriks Bluzmanis.

Latvijas nacionālie partizāni bija cīnītāji, kas ar partizānu kara metodēm cīnījās pret padomju okupācijas varu pēc Otrā pasaules kara. Partizāni tiek saukti arī par mežabrāļiem, jo to apmešanās vietas galvenokārt bija mežu bunkuros.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. okupants ir okupants ,tads pats ka slepkava ir slepkava-riklu griezeji,izvarotaji-putina armija.

 2. Jā, padomju laiku vēstures mīti, meli tiek sviesti mēslainē. Rašisms ar tur tiek gaidīts.

 3. sen jau bija laiks to vēēēsturi pārskatīt a to 70 gadi un visu laiku vieni un tie paši meli.būs vismaz kāda izklaide jo īsto taisneibu varbūt pēc gadiem 500 uzrakstīs,ja būs kam.

 4. Ādolfs Visarionovičs Atbildēt

  Ja kāds bļauj, iespējams, šim trāpīts ar pirkstu acī …

 5. Filma var RADĪT NEGATĪVAS EMOCIJAS VIENĪGI FAKTU NOLIEDZĒJIEM! VAI TAD FAKTU NOLIEDZĒJI SPĒJ AIZVĒRT MUTI CIETUŠAJIEM, IZSŪTĪTAJIEM UZ SIBĪRIJU, CILVĒKIEM, KURI UZ SAVAS ĀDAS IZBAUDĪJUŠI VAI SAVĀM ACĪM VISU PIEREDZĒJUŠI?????? CILVĒKIEM, KURI PAŠI BIJA NACIONĀLIE PARTIZĀNI???????? PAR KO RUNA???

 6. Sarkanajiem neliešiem taisnība nepatīk !
  Vairāk šādu fimu vajag lai civēki zinātu patiesību.Par Liteni,par Katiņu,par Baigo gadu,izsūtīšanām un citām krievu nelietībām un zvērībām.

  • А сами то вы только правду говрите, да? Не смешите! Что, ваши «херои» были ангелами с крылышками? Они с кем боролись то? С регулярной армией? Так нет, они убивали мирных граждан, своих же соплеменников! Разве нет? Бандиты и есть бандиты!

 7. Interesanti – kas tieši pamudināja veidot šādu filmu ?
  Bija tak skaidrs, ka šāda filma radīs kārtējās negatīvās emocijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+