×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. novembris, 2017
Drukāt

“LA” atmasko: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā melotāja (21)

Ekrānuzņēmums no "Rossija 1"Ekrānuzņēmums no "Rossija 1"

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā preses pārstāve Marija Zaharova.

Krievijas televīzijas Pirmā kanāla diskusiju raidījumā “60 minūtes” pagājšnedēļ, 30. oktobrī, Ārlietu ministrijas oficiālā preses pārstāve Marija Zaharova apgalvo burtiski sekojošo: “Atcerieties fantastisko, prātam neaptveramo fotogrāfiju, kā Osama bin Ladens tiek uzņemts Baltajā namā!” Raidījums bija veidots, lai noraidītu pārmetumus par Krievijas iejaukšanos ASV politikā, ko Marija Zaharova cenšas pasniegt kā “lobismu”, kas Amerikas Savienoto Valstu politikā esot ļoti plaši izplatīts, un, lūk, pat bin Ladenam savulaik bijusi tāda iespēja.

 

Izcelsme un izplatība

Runa ir par fotogrāfiju, kurā smaidā starojošā Klintone it kā spiež roku bin Ladenam. Bilde it kā tapusi vēl pirms 2001. gada 11. septembra terora aktiem Ņujorkā. Pirmo reizi šis attēls parādījās amerikāņu satīras lapā “freakingnews.com” 2007. gada janvārī kā viens no 23 fotojokiem, patiesībā draudzīgiem šaržiem par Hilariju Klintoni. Kā jau tas ar internetā publicētiem materiāliem notiek, tas sāka dzīvot savu patstāvīgu dzīvi. Kādu laiku attēls glabājās interneta dzīlēs, līdz to atkārtoti izcēla pēdējo ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā – nu jau sociālo tīklu lietotāji, tajā skaitā Krievijā. Iedvesmojoties no tiem, Latvijas žurnālists Jurijs Kancāns 2016. gada 20. jūlijā krievvalodīgajā portālā “Baltnews” ievietoja šādu ziņu: “Hilariju Klintoni atrod uz vienas fotogrāfijas ar teroristu Osamu bin Ladenu.” Tajā teikts: “Sociālajos tīklos aktīvi apspriež fotogrāfiju, kurā ASV prezidenta kandidāte Klintone redzama kopā ar pirms dažiem gadiem nogalināto teroristu Nr. 1. Fotogrāfijas izcelšanās ir neskaidra, bet tiek izteiktas domas, ka to noplūdinājis Donalda Trampa vēlēšanu štābs.” Drīzumā uz šo publikāciju sāka atsaukties Krievijā – lūk, pat Eiropas, šajā gadījumā Latvijas, mediji ziņo tik trakas lietas par Klintoni!

 

Atmaskojums

Uzmanību Zaharovas apgalvojumam nekavējoties pievērsa britu medijs BBC, publicējot detalizētu atmaskojumu savā viltus ziņu apkarošanas projektā “Reality Check”. Izrādās, tā saucamā fotogrāfija nav nekas cits kā veikla fotomontāža, ko mūsdienu laikmetā ar datoru var veikt pat daudzi skolēni. Par pamatu šai “daiļradei” tikusi ņemta īsta 2004. gadā uzņemta fotogrāfija, kurā Klintone spiež roku indiešu izcelsmes amerikāņu mūziķim Šubašišam Muhardži. Tas pat nav noticis Baltajā namā – šajā laikā ASV prezidents bija Džordžs Bušs, bet Klintone – Ņujorkas senatore. Savukārt bin Ladens jau bija visvairāk meklētais cilvēks pasaulē.

Viltus attēls jau sen būtu aizmirsts, ja par to tagad vēlreiz neatgādinātu M. Zaharova. Bet viņa ir oficiāla amatpersona, kas turklāt komunicē ar starptautiskajiem medijiem. Vai tiešām Zaharovai nerastos šaubas, ka bin Ladens nekad nav bijis Baltajā namā? Atliek secināt, ka šeit ticis izmantots modernās propagandas paradokss – lai meliem noticētu, tiem ir jābūt lieliem un neticamiem. Tas labi ilustrē viltus ziņu palaišanas, izplatīšanas un šķietamas ticamības iegūšanas mehānismu: informācija tiek palaista “pa riņķi”, un šajā neskaitāmo avotu citēšanas karuselī galu galā pazūd gan pats melu izcelšanās avots, gan ziņas objektivitāte un patiesība. Nesen M. Zaharova izteica pārmetumus Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, nodēvējot viņu par “viltus ziņu agregatoru”, tādu pašu kritiku veltot arī Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei. Te nu redzam, cik patiess ir vecais teiciens, ka visskaļāk par zādzību kliedz pats zaglis.

 

ATBALSTA
kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Maņkas Zaherovas prasības Rietumiem:
  1.Izformēt NATO
  2.100 gramus
  3.skābu gurķi

 2. Krievu stulbums kleitā!!!!!!

 3. Krievi un krievija ir pasaules mēslaine !

 4. Tad nu gan atmaskojums. Ne jau Zaharova to ziņu izdomāja un 10 gadus laida pa riņķi, bet gan paši
  feiku ražotāji amerikāņi.

 5. Krievi taču ir tāda paprasta tauta un viņi svēti tic visam ,ko rāda krievu TV , nožēlojami , bet fakts .

 6. Vashingtonas prooagandai tiesam lkm beigas ka tas kalpi jau nu atklati nodarbojas ar dezinformaciju un meliem.Atmaskosana.Hahaha.Atmadkojiet kavak savus saimniekus no cia,fbi,kongresa un asv valsts departamenta.Nav te visi ltv skatitaji kuri tices jusu meliem.Stradajiet kamer asv teroristi jums maxa naudu.Driz jums nebus vispar ne1 skatitaha oar visiem meliem un tadu vulgaru propagandu par sorosa naudu.kauns

 7. … Cik tuvu un lidzigi ir muldonis ‘grafists’ ar propagandiste Zaharova, dzivniekiem, to pierada abu trisdimensijas izjutas iztrukums, un, kas piemit visiem normaliem cilvekberniem, proti : fotografija, 6’6″/194cm garais bin Ladens pataisa Hilariju gandriz par musu Svetlanu … kas ir gluzi neiespejami … ne fiziski, ne pat gariga zina … !!!

 8. … Cik tuvu un lidzigi ir muldonis ‘grafists’ ar propagandiste Zaharova, dzivniekiem, to pierada abu trisdimensijas izjutas iztrukums, un, kas piemit visiem normaliem cilvekberniem, proti : fotografija, 6’6″ garais bin Ladens pataisa Hilariju gandriz par musu Svetlanu … kas ir gluzi neiespejami … ne fiziski, ne pat gariga zina … !!!

 9. To, ka “mīļie” amerikāņi ir ne mazāki dirs…ji pierādījies ASV amatvīru un visādu sekretutku runās. Vēl jo vairāk, ka viņi sačakarējuši Tuvos Austrumus un Āfrikas ziemeļuas, visiem redzams, kas nav nozombēts!

  • Tu ko.Par saimniekiem nedrixt neko teikt.Jakluse.Citadi parstas maxat par propagandu un meliem.Tgd ir pavele no vashingtonas jebkuriem lidzekliem apmelnot Krieviju bet pasi un ari saimnieki var melot cik vien ir iespejams.Patiesiba tas ir viens bet verdziba ir svarigak.

  • Tā nodzertā ķēve – zaherova,nu būs tā patiesības nesēja.Par to pat skumjais zirgs – lavruša pasmiesies.

 10. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 11. bet tas jau neizslēdz to, ka Bušiem gadiem ilgs kopējs bizness ar bin Ladena ģimeni, kā pirms tam sadarbība ar Hitleru un Klintonu štelles ar arābu naftas karaļiem…
  nu uzķērās Zaharova uz putina hakeru uztaisīto feika foto, kam negadās… amerikosi taču dabūja feiku prezidentu, par to tomēr vajadzētu uztraukties vairāk…
  bet amerikosi vēl arvien nav uzskatījuši par vajadzīgu pat atvainoties par apzinātiem meliem no ANO tribīnes, kā rezultātā tie sagrāba un izlaupīja vienu no bagātākajām pasaules valstīm… to arī LA noliegs?

  • Sadarbība ar Hitleru bija Staļinam. Amerikāņi varbūt dabūja “feiku prezidentu”, bet vaņkām nav vispār nekāda prezidenta — tikai kārtējais cars/ģenseks/čekists-diktators.

  • Nu to ko dara saimnieki to vergiem nedrixt zinat. Sis Gebbelsa portals ir ltv1 skatitajiem.Es mazliet pakllasiju un man kauns palika ka esmu tik zemu nolaidies tadu sorosa propagandu lasit.Vairs nekad siet neiesu.Lai jau ltv1 lasa. Tpc par viniem ari smejas visa Eiropa un Krievija.

 12. krievam un ži..am ticēt ir sevi necienīt!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+