×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Krievijas Banka izdod monētu par Rīgas atbrīvošanu no vācu okupācijas (3)

Foto- LETAFoto- LETA

Tā dēvētais Uzvaras piemineklis Rīgā

Krievijas Banka pirmdien laidusi klajā vairākas piemiņas monētas, tostarp monētu piecu rubļu nominālvērtībā, kas veltīta tā dēvētajai Rīgas atbrīvošanai no nacistiskās Vācijas okupācijas.
Kopumā pirmdien Krievijas centrālā banka laidusi klajā 14 monētas sērijā “Valstu galvaspilsētas, ko padomju karaspēks atbrīvoja no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.

Līdz ar Rīgu šo “godu” izpelnījusies Kijeva, Minska, Viļņa, Kišiņeva, Bukareste, Tallina, Belgrada, Varšava, Budapešta, Bratislava, Vīne, Berlīne un Prāga.

Faktiski visas šīs pilsētas pēc tā dēvētās atbrīvošanas nonāca tiešā Padomju Savienības ietekmē. Nedaudz vieglāku likteni piedzīvoja vienīgi Vīne, no kuras PSRS okupācijas karaspēks devās prom 1955.gadā. Pārējām “atbrīvotajām” pilsētām nācās gaidīt turpat pusgadsimtu līdz “atbrīvotāji” devās prom, taču to nodarītais posts joprojām nav pilnībā pārvarēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lielkrievu lācis iezīmē atkārtoti savu pretenziju robežas – tas jaunam Molotova, Ribentropa paktam un daļai Eiropas ta nebūtu preti ( Itālija, Francija un pat Vācija – skatot lāča pretenzijas pret Ukrainu, Moldāviju…). Tur jau arī Trampa ēna…

  2. Latvijas banka varētu izdot monētu, pieminot Latvijas atrīvošanu no PSRS okupācijas 1941.gada jūnijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+