Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
22. decembris, 2014
Drukāt

Krievijas Banka pārņem savā pārraudzībā banku “Trast”, sniegs tai finansiālo palīdzību

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas centrālā banka pirmdien paziņoja, ka tā ir pārņēmusi finansiālo problēmu skarto banku “Trast” savā pārraudzībā un sniegs tai finansiālo palīdzību 30 miljardu rubļu (410 miljoni eiro) apmērā.

“Trast” ir Krievijas 15.lielākā banka pēc noguldījumu apjoma un 29.pēc aktīvu apjoma.

Krievijas Bankas ārkārtas sanāksmē tika apstiprināts “Trast” glābšanas plāns, kas paredz arī bankas administratora iecelšanu, kā arī jauna investora meklēšanu, kam jābūt “lielai Krievijas bankai”.

Krievijas Banka norādīja, ka finansiālā palīdzība nodrošinās “Trast” bankai pietiekamu likviditāti, lai tā turpinātu savu darbību, un klienti neizjustu neērtības.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Banka pieņēma virkni tehnisku pasākumu, lai uzlabotu banku likviditāti, bet Krievijas parlaments apstiprināja viena triljona rubļu (13,6 miljardi eiro) vērtu banku rekapitalizācijas plānu.

Krievijā darbojas vairāk nekā 600 banku, vairums no tām ir mazas. Pēdējos gados Krievijas Banka ir slēgusi vairākus desmitus banku, lai stiprinātu finanšu sistēmu.

Rietumu sankciju dēļ Krievijas bankas nevar aizņemties starptautiskajos finanšu tirgos.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+