Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
22. decembris, 2014
Drukāt

Krievijas Banka pārņem savā pārraudzībā banku “Trast”, sniegs tai finansiālo palīdzību

LETA/AFPLETA/AFP

Krievijas centrālā banka pirmdien paziņoja, ka tā ir pārņēmusi finansiālo problēmu skarto banku “Trast” savā pārraudzībā un sniegs tai finansiālo palīdzību 30 miljardu rubļu (410 miljoni eiro) apmērā.

“Trast” ir Krievijas 15.lielākā banka pēc noguldījumu apjoma un 29.pēc aktīvu apjoma.

Krievijas Bankas ārkārtas sanāksmē tika apstiprināts “Trast” glābšanas plāns, kas paredz arī bankas administratora iecelšanu, kā arī jauna investora meklēšanu, kam jābūt “lielai Krievijas bankai”.

Krievijas Banka norādīja, ka finansiālā palīdzība nodrošinās “Trast” bankai pietiekamu likviditāti, lai tā turpinātu savu darbību, un klienti neizjustu neērtības.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Banka pieņēma virkni tehnisku pasākumu, lai uzlabotu banku likviditāti, bet Krievijas parlaments apstiprināja viena triljona rubļu (13,6 miljardi eiro) vērtu banku rekapitalizācijas plānu.

Krievijā darbojas vairāk nekā 600 banku, vairums no tām ir mazas. Pēdējos gados Krievijas Banka ir slēgusi vairākus desmitus banku, lai stiprinātu finanšu sistēmu.

Rietumu sankciju dēļ Krievijas bankas nevar aizņemties starptautiskajos finanšu tirgos.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+