×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2017
Drukāt

Krievijas baznīca: Ļeņins ir jāapbedī, bet vēl nav īstais laiks (4)

lenina_mauzolejs

Komunistiskās Krievijas pirmā līdera Ļeņina Maskavas mauzolejs ir pagātnes palieka, tomēr patlaban nav īstais laiks, lai ar šo problēmu uztrauktu sabiedrību, atzinis Krievijas Pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāta oficiālais pārstāvis Volokolamskas metropolīts Ilarions.

Pagājušajā mēnesī Krievijas Pareizticīgā baznīca ārzemēs paziņoja, ka Maskavas Sarkanais laukums ir jāatbrīvo no “XX gadsimta galvenā vajātāja un mocītāja pīšļiem”.

Tomēr metropolīts Ilarions, kurš vada Maskavas patriarhāta ārējo sakaru nodaļu, tagad skaidro, ka lēmums par Ļeņina mūmijas aizvākšanu bija jāpieņem 1991.gadā, kad no Maskavas Lubjankas laukuma tika aizvākts čekas pirmā priekšsēdētāja Feliksa Dzeržinska piemineklis.

“Ja to neizdarīja toreiz, tad tagad ir jāsagaida tāds brīdis, kad šajā jautājumā sabiedrībā būs vienprātība,” intervijā telekanālam “Rossija-24” sacīja metropolīts.

Jautājumu par Ļeņina pārapbedīšanu Krievijas prese atkal sākusi aktīvi apspriest pēc tam, kad ārzemju baznīcas sinode nāca klajā ar aicinājumu atbrīvot apdzīvotās vietas no Ļeņina pieminekļiem, bet Maskavas centru – no viņa pīšļiem.

“Tie visi ir posta, traģēdijas un mūsu Dieva dotās valsts sagrāves simboli. Tāpat ir jārīkojas ar nosaukumiem tām pilsētām, apgabaliem un ielām, kam līdz šim liegti to vēsturiskie vārdi,” teikts sinodes paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. pec lenina apbedisanas krievijai saksies jauna era. sis satana izdzimums bus apglabats zeme,un vina sataniska energija tiks neitralizeta,un tad var ceret uz krievijas uzplaukumu. atrak jaapglaba.

  2. jāpagaida līdz sāks smirdēt!

  3. pareizi, vēl nav pilnīgi sažuvis, nedod dievs, kapā sāks vēl pelēt

  4. Kad tad tas brīdis pienāks? Pēc pastarās tiesas vai kā? Un kuras ticības kapos tad glabās?

Draugiem Facebook Twitter Google+