×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Krievijas bruņoto spēku lidmašīna pārkāpusi Igaunijas gaisa telpu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Krievijas Gaisa kara spēku lidmašīna “An-26” pirmdien pārkāpusi Igaunijas gaisa telpu. Igaunijas Ārlietu ministrija izsaukusi Krievijas vēstniecības pārstāvi un iesniegusi viņam protesta notu.

Lidmašīna “An-26” priekšpusdienā bez atļaujas uz nepilnu minūti ielidojusi Igaunijas gaisa telpā Somu līcī, Vaindlo salas apkaimē, ziņu aģentūrai BNS pastāstīja Igaunijas aizsardzības spēku galvenajā štābā.

Lidmašīnas retranslators šai laikā bija ieslēgts. Saskaņā ar iepriekš iesniegto lidojuma plānu lidmašīnai bija jālido starptautiskajā gaisa telpā. Robežas pārkāpšanas brīdī lidmašīna neuzturēja radiokontaktu ar Igaunijas aviodispečeru dienestu.

Šogad tas ir otrais gadījums, kad Krievijas lidmašīna pārkāpj Igaunijas gaisa telpu. 18.februārī Vasknarvas robežpunkta rajonā Igaunijas gaisa telpā ielidoja Krievijas helikopters Mi-8 un arī atradās tur nepilnu minūti. Lidaparāta retranslators tobrīd bija izslēgts, apkalpe iepriekš nekādu lidojuma plānu nebija iesniegusi un lidojuma laikā radiokontaktu ar Igaunijas dispečeru dienestu neuzturēja.

Igaunijas Policijas un robežapsardzības departaments fiksēja šo incidentu gan vizuāli, gan ar tehniskajiem palīglīdzekļiem. Pēc notikušā robežsargi rūpīgi pārbaudīja Peipusa ezera akvatoriju, bet neko aizdomīgu neatklāja. Arī toreiz Igaunija iesniedza Krievijai protesta notu.

2015.gadā Krievijas Gaisa kara spēku lidmašīnas Igaunijas gaisa telpu pārkāpa trīs reizes, 2014.gadā – astoņas reizes, galvenokārt Vaindlo salas rajonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. nau notriekts ? Kur skatās ,jagaida nākamā reize vai ?

  2. Nav mums ar kaimiņu paveicies.

  3. caram niez pace … 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+