×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. septembris, 2016
Drukāt

Krievijas bumbvedēji palidojuši zem Islandes pasažieru lidmašīnas (2)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ilustratīvs foto

Divas Krievijas kara aviācijas lidmašīnas pagājušajā nedēļā palidojušas zem Islandes pasažieru lidmašīnas ar izslēgtiem retranslatoriem, raisot satraukumu par savu riskanto uzvedību, pirmdien vēsta Islandes laikraksts “Morgunbladid”.

Pagājušo ceturtdien starptautiskajā gaisa telpā netālu no Islandes divi bumbvedēji “Tu-22M” redzēti tuvojamies Islandes lidmašīnai, kas bijusi ceļā uz Zviedriju, un palidojot zem tās.

Tā kā retranslatori bijuši izslēgti, civilie radari bumbvedējus nav pamanījuši.

Krievijai palielinot militāro lidojumu skaitu Ziemeļeiropā, līdzīgi atgadījumi, kad civilās un militārās lidmašīnas palido tuvu viena otrai garām, pēdējos gados Baltijas jūras reģionā bijuši vairākkārt un izpelnījušies nosodījumu.

Kā paziņoja Reikjavīkas gaisa satiksmes dispečeri, Krievijas lidmašīnas izslēgušas savus retranslatorus un, tuvojoties pasažieru lidmašīnai, par savu klātbūtni nav paziņojušas.

Pasažieru lidmašīnas kapteinis pamanījis lidmašīnas no pilotu kabīnes un to uzvedību raksturojis kā riskantu.

Krievijas diplomāts Reikjavīkā Aleksejs Šadskis taisnojās, ka lidmašīnas esot lidojušas atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem un atradušās divus kilometrus zem pasažieru lidmašīnas ceļa.

Viņš pieļāva, ka materiāls laikrakstā parādījies, lai “atdzīvinātu bailes” no Krievijas, un ir daļa no argumentiem par labu tam, lai no jauna atvērtu Keflavīkas aviobāzi, kuru ASV slēdza 2006.gadā.

Viņš norādīja, ka NATO lidmašīnas arī dažkārt mēdzot lidot ar izslēgtiem retranslatoriem.

Atbilstoši laikraksta informācijai bumbvedēji pamanīti “pie Spānijas” un tikai tad devušies uz Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pasauli vajag turēt vienās bailēs!!! Kā citādi to iebaidīt??? Bet kas notiks, ja tā sāks UZVESTIES ĶĪNA????????? Ar nemitīgu baiļu sindromu pret pasauli var panākt DAUDZU svarīgu jautājumu atrisināšanu piekāpšanās ceļā!?? BAILES IR ĻOTI LABS SINDROMS” IZSIST” SEV LABVĒLĪGU IZNĀKUMU!!! Nav brīnums, ka daudzas valstis, citiem par brīnumu, iet šo ceļu!??

Draugiem Facebook Twitter Google+