×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. novembris, 2012
Drukāt

Krievijas cietumā notiek ieslodzīto protesta akcija

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Cietumā Krievijas Čeļabinskas apgabalā pie Kopeiskas pilsētas kopš 24.novembra notiek apmēram 250 ieslodzīto protesta akcija ar prasību uzlabot ieslodzījuma apstākļus un atbrīvot vairākus ieslodzītos no soda izolatora, svētdien paziņoja varas iestādes.

Protesta akcija sēdstreika formā notiek 6.kolonijas dzīvojamās zonas koridorā. Ieslodzītie svētdienas naktī arī nokļuva uz cietuma jumta un tur attina plakātu ar uzrakstu “Cilvēki, palīdziet!”.

Kustības “Par cilvēktiesībām” līderis Ļevs Ponomarjovs svētdien paziņoja, ka Federālā sodu izpildes dienesta vadībai ir jāiejaucas notiekošajā. Viņš pauda uzskatu, ka protests var būt saistīts ar pārāk skarbu cietuma administrācijas politiku un ieslodzīto tiesību pārkāpumiem, kas netiek izmeklēti.

Ponomarjovs pastāstīja, ka 2008.gadā šajā kolonijā tika līdz nāvei piekauti četri ieslodzītie un toreiz tika nomainīts kolonijas priekšnieks, bet vardarbības problēma netika atrisināta.

Cilvēktiesību aizstāvji paziņoja, ka pie kolonijas sapulcējušies apmēram 300 ieslodzīto radinieki. Īpašo uzdevumu milicijas vienība pret viņiem lietojusi spēku, un cietuši ne vien ieslodzīto radinieki, bet arī nejauši garāmgājēji.

Policija paziņoja, ka pie cietuma aizturējusi apmēram 30 iereibušus cilvēkus un aizvedusi viņus uz policijas nodaļām Kopeiskā un Čeļabinskā administratīvā pārkāpuma protokolu sastādīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+