×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Krievijas deputāti grib 30 miljardus dolāru par Kurzemes hercogisti (28)

Foto: Latvijas valsts vēstures arhīva krājumsFoto: Latvijas valsts vēstures arhīva krājums

Reaģējot uz Baltijas valstu tieslietu ministru paziņojumu par nepieciešamību pieprasīt Krievijai kompensāciju par PSRS okupācijas nodarītajiem zaudējumiem, Krievijas Valsts domes deputāti ierosinājuši pieprasīt no Latvijas 30 miljardus ASV dolāru par Kurzemes hercogisti, vēsta ziņu portāls “Izvestia”.

Komunistiskās partijas frakcijas deputāti Valērijs Raškins un Sergejs Obuhovs lūguši Krievijas Ārlietu un Tieslietu ministrijām sagatavot pretprasību, ko nosūtīt Baltijas valstīm.

Cita starpā abi deputāti norāda, ka Igaunija un Livonija pēc Lielā Ziemeļu kara saskaņā ar Nīštates miera līgumu 1721.gadā kļuvušas par Krievijas īpašumu. Par Livoniju Krievija Zviedrijai samaksājusi arī kompensāciju – 2 miljonus dālderu.

1795. gadā Kurzemes hercogs par 1,4 miljoniem dālderu Krievijai pārdevis arī Kurzemes hercogisti. Krievu likumdevēji aplēsuši, ka mūsdienu valūtā šīs summas attiecīgi veidotu 100 un 30 miljardus dolāru, ko arī, viņuprāt, vajadzētu piedzīt no Tallinas un Rīgas.

Kā ziņots, Baltijas valstu tieslietu ministri deklarācijā par PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atgūšanas nepieciešamību norāda uz Krievijas pienākumu uzņemties atbildību par okupācijas faktu un zaudējumu kompensāciju.

Deklarācijā norādīts, ka ir pienācis laiks “sakārtot attiecības ar pagātni” un izrēķināt zaudējumus, kurus radīja PSRS okupācijas režīms. Zaudējumu aprēķinu veic PSRS okupācijas zaudējumu apzināšanas komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. klausoties Latvijas radio, bija runa, ka tur atkal kautkāda komisija vai, vai kautkādas amatpersonas grib sagatavot pieprasījumu krievijai un jāparēķina tos Milzīgos zaudējumus, kādus krievija ir izdarījusi Okupējot Latviju, padomju savienībai sākoties! Es pie sevis iedomājos, ka tas ir Pilnīgi un Absolūti Bezjēdzīgi! Jo krievu komunisti, nekad neatzīs to, ko mēs esam iedomājušies! Viņi sākumā, kuri nezin, un pilnīgi nepašķirsta iepriekšējo gadsimtu vēsturi, teiks, ka Mums kautko tādu, ko te pēkšņi izzīduši, tā vietā viņi pasniegs Ēzeļa ausis! Vajag vārdu dot Žerinovskim! Uzreiz visiem paliks skaidrs, kā tad galu galā bija! Latvijā nav neviena partija, neviens politiķis, pat visi kopā, kuri varētu apstrīdēt un aizvērt muti Žerinovskim! Un Mums/Latviešiem tagad tomēr neatlaidīgi tur kādiem censties izcīnīt savu taisnību ir Pilnīgi Bezjēdzīgi! krieviem vienmēr būs Neapgāžamu pret argumentu! Tagad ir jādomā Beidzot par Latvijas ekonomisko attīstību! Un būt neatkarīgiem no krievijas! Nevis mēģināt apstrīdēt bezjēdzību!

 2. Saņemiet! Mēs jā – saņemiet! Krievi izzīdīs viss kaut ko, kas Mūs Nomelnos un padarīs Pilnīgi par kalpu tautu! Iepriekšējo gadsimtu Lielā kaimiņa sagrābtās teritorijas! Ļoti žēl, ka Hitlers neuzvarēja karu! Tagad būtu Pilnīgi cita Eiropa! Un Mēs būtu vērā ņemama zeme, tauta! Tagad mēs esam krievi, viņu atbiras! Visas eiropas priekšā! Un jūs atsperdamies nevienam nepierādīsiet, ka tā nav! Vārdu sakot, šis krievu lāsts mūs ir apsēdis uz visiem nākošajiem gadsimtiem!

  • Nu vai zini! Ieteiktu palasīt par baltiešiem atvēlēto vietu nacistu jaunajā pasaules kārtībā. „Rasiski mazvērtīgākos” Baltijas iedzīvotājus bija paredzēts sterilizēt un izmantot kā darbaspēku vai deportēt aiz Urāliem uz okupētajiem PSRS apgabaliem, bet „rasiski pilnvērtīgākajiem” būtu tas „gods un laime” tapt pārvācotiem, Baltiju pārpludinot ar vācu kolonistiem (ģenerālplāns „Ost”).

 3. kāds sakars Krievijas deputātiem ar Kurzemes hercogisti??? Te valdīja vācieši nevis krievi?? Pat latviešu valoda pilna ar vācu vārdiem, kā
  latgalē ar krievu vārdiem!?? Jercogs Jēkabs nav krievs, johai!!!!!!!!!!!!! Kad šie necilvēki lasīs vēsturi un tad kaut runās???????????? KĀ pa gaisu vien???? VĀJPRĀTS!!!

 4. Raškins = paraškins Atbildēt

  No atbildības par savām zvērībām un saviem noziegumiem pret cilvēci krievi neizmuks. Tur nekāda dialektika nelīdzēs.

 5. Tienu gan ir stulbeņi/ atvainojos/.Lai izlasa Vjugina grāmatu par Krievijas vēsturi.Kas tik šos nav mīcījis un izkalpinājis.Es jau nerunāju par ordām,bet pat par lietuviešiem.Maksu par Kurzemi viņiem neredzēt kā Staļinammauzoleju!Tas,ka arī šodien krievi lien “fašistu”Latvijā kā Gulagā blaktis, nenozīmē,ka tā ir vēsturiska norma.Frančiem no Alžīrijas arī bija jāizvācas. Un ne tikai.Viņi ar mieru maksāt lielu naudu lai tikai iekārpītos ES CIVILIZĀCIJĀ.Krievijā tik milzu teritorijas TUKŠAS ,bet krievu šovinistu ar visu “Krim naš”ar puļemjotu neiedzīsi mātuškā.Maskava un Pīters neizbaros Raseju.Brūk viņa lēni un labi.Atņem Putinam gāzi un naftu un arī viņš būs spiests emigrēt.

 6. Tiem tirliņiem ir šizofrēnija.. un pie tam neārstējama

 7. Krievijas Valsts Augstākajā likumdošanas iestādē ākstu netrūkst. Viņu vārdi ir visiem zināmi. Bet izrādās, ka apaļu idiotu tu ir vēl vairāk.

 8. Nau ko meklet kaski butu savu valsti sakartojusi.

 9. .. Putina ausis dabūs un ne vairāk.

 10. Mēs ar Bill Gates dodam 40 mlrd par visu Windows 10 Latviju 😀

 11. A…trīsdesmit reizes pa purnu viņi negrib???????
  Viņiem ar Abreni vēl par maz?
  Ka nenotiek kā ar Krimu!!!

 12. Beigta ēzeļa ausis viņi dabūs:-))

 13. kad beidzot Kuceni sapratis,ka nedrikst plesties ar pieaugushiem sunjiem? LV jau nu vajadzetu sen saprast kad atrodas kaiminjos ar pasaules lielako valsti,un neskatoties uz visu,saprast ari kad ta lielvalsts ljoti saudzigi lidz shim apietas ar mums,tapec butu labak mutes turejushi un nelektos;) vai tiesham cilveki vel ari nesaprot ka te smako pec kartejas naudas aferas? izslauks no LV kases milzu kaudzi naudas un sadalis tur kadi 5 cilveki to visu,tai skaita ari no LV puses kads kartigu kaudzi ieraus nasiis par itka atgushanas palidzibu

 14. idioti ka vienmer LV uzsaka kašķi par naudas piedzisanu no krievijas un tagad brinas kapec krievi dod preti.

 15. 1918. gada 3. martā Brestļitovskā (mūsd. Bresta Baltkrievijā) noslēgts miera līgums starp KSFPR no vienas un Vācijas impēriju, Osmaņu impēriju, Austroungārijas impēriju un Bulgārijas karalisti no otras puses. Ar šo līgumu Krievija izstājās no I Pasaules kara, atteicās no savām teritorijām, ko bija okupējusi Vācija (no Polijas, Rietumukrainas un Rietumbaltkrievijas un bijušās impērijas Baltijas guberņām).
  Tas nozīmē, ka Krievija oficiāli atteicās no jebkādām savām tiesībām uz Baltijas valstīm, tātad – arī no Kurzemes guberņas, bijušās Kurzemes-Zemgales hercogistes. Ko vēl viņiem vajag?

  • Ko viņiem vajag? Paši ar ziediem Padomju armiju sagaidījām Rīgā, paši valdībā nolēma stāties PSRS. Tad ko raudam tagad par okupāciju?
   Cik desmitgadēm būs jāpaiet, lai saprastu, ka tas, ko tagad valdība ar LV dara arī nav tas labākais Latvijas iedzīvotājiem.

   • Ne visi latvieši 1940.gadā sagaidīja krievu okupantu armiju ar ziediem! Ne visi latvieši 2015.gadā ir Latvijā dzīvojošo krievu okupantu zābaku laizītāji.

   • Nekādu padomju armiju es nebiju sagaidījis, nerakstiet muļķības, ka tauta to vēlējās. Latviju PSRS pievienoja nelikumīgi, jo vajadzēja rīkot referendumu, kura nebija. Tautas Saeimai nebija tiesību lemt par to. Jāņem arī vērā 1920. gada miera līgums, kā arī faktu, ka K. Ulmaņa autoritārā laikā parakstītajiem dokumentiem nebija juridiska spēka, jo režīms nebija likumīgs.

  • Ļoti precīzs paskaidrojums tiem,kas vēstures grāmatas nav pat sapņos redzējuši!Bravo!

 16. Krievijas deputātiem vairs nav ko darīt, kā nodarboties ar tādām muļķībām. Kāda mums darīšana gar to, kā viens bandīts ir norēķināies ar otru. Nav nekādas juridiskas bāzes tādiem darījumiem. Arī paši līguma slēdzēji ir to pārkāpuši un ļoti būtiski.

 17. ēzeļa ausis ar pautiem var dabūt kompensācijā… .

 18. … Pastav likums: nevar nozakto pardot likumigi … !

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Žēl, ka vairums savos komentāros netiek tālāk par apsaukāšanos un tukšu salmu kulšanu.
   Krievija uzvarēja Ziemeļu karā Zviedriju, kas bija iekarojusi Vidzemi (Livoniju), savukārt Kurzemes hercogiste bija “neatkarīga”. Abos politiskos veidojumos saimniekoja sveši kungi! Latviešiem neviens neko neprasīja un neviens neko nemaksāja. Maskaļiem, ja tie vēlas papildināt savu tukšo kasi, ir jāgriežas pie šo darījumu slēdzējiem- Zviedrijas, Dānijas, Vācijas un Polijas. Jāņem vērā, ka Krievija apzināti pirka zagtu mantu (Kurzemi un Vidzemi, jebšu Livoniju)! Tas nozīmē, ka šādu kriminālu darījumu neatzīst neviena tiesa un neklājas prasīt no tā (Latvijas), kas nekad nekādu samaksu nav saņēmis.
   Ja par tēmu- protams, ka mēs nekādu kompensāciju nekad nesaņemsim, bet prasība ir jāuztur aiz pašcieņas, pieminot Brīvības cīņās kritušos, kas izcīnīja savu valsti, patrieca krievus un tad noslēdza miera līgumu uz laiku laikiem. Tieši šo līgumu Krievija ir pārkāpusi, izlaupījusi mūsu zemi, 50 ilgus gadus paverdzinājusi tautu, slepkavojusi, izsūtījusi, uzspiedusi savu dzīvesveidu un nabadzību. Lūk, par to ir jārunā un jāpiestāda pilns rēķins.

 19. Esam atbraukuši līdz pilnīgai jautrībai.Kad vergturu pēcteči sāks piedzīt no vergu pēctečiem senču nodarītos zaudējumus,Armagedons būs sācies.

Draugiem Facebook Twitter Google+