×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievijas deputāti vēlas tiesāt Gorbačovu par Baltijas valstu neatkarības atzīšanu (6)

gorbacovs_afpleta

Grupa Krievijas Valsts domes deputātu, kas pārstāv dažādu partiju frakcijas, sagatavojusi pieprasījumu ģenerālprokuroram veikt pārbaidi par notikumiem, kas noveda pie PSRS sabrukuma.

Krievijas likumdevēji cer, ka veiktā pārbaude novedīs pie krimināllietu ierosināšanas, tostarp pret pēdējo PSRS līderi Mihailu Gorbačovu, vēsta laikraksts “Izvestija”.

Deputāti savā pieprasījumā uzsver, ka PSRS pilsoņi referendumā esot izteikuši vēlmi saglabāt komunistisko impēriju, taču toreizējie valsts vadītāji esot veikuši nelikumīgas darbības, kas novedušas pie PSRS sabrukuma.

Viņi arī atgādina, ka vēl 1991.gada 4.novembrī PSRS Ģenerālprokuratūras nodaļa uzraudzībai pār valsts drošību garantējošo likumu ievērošanu esot ierosinājusi krimināllietu pret Gorbačovu, taču jau nākamajā dienā ģenerālprokurors, pakļaujoties vēl amatā esošā prezidenta spiedienam, lietu esot izbeidzis.

Gorbačovam deputāti inkriminē PSRS Valsts padomes izveidošanu un tās vadības uzņemšanos, lai gan šāds varas orgāns Padomju Savienības konstitūcijā nav bijis paredzēts. Tieši Valsts padome pieņēma lēmumus par Baltijas valstu atjaunotās neatkarības atzīšanu, lai gan, pēc Krievijas likumdevēju domām, šādus lēmumus neesot drīkstējušas pieņemt pat konstitucionālās institūcijas.

Pieprasījuma iniciatori ir Jevgēņijs Fjodorovs un Oļegs Deņisenko, kas pārstāv valdošo partiju “Vienotā Krievija”, komunisti Ivans Ņikitčuks un Oļegs Deņisenko, kā arī liberāldemokrāts Mihails Degtjarevs.

“Tas ir ļoti svarīgi, jo līdz pat šim brīdim nav sniegts nekāds tiesisks novērtējums valsts sadalīšanai,” norādījis Degtjarevs. “1991.gada notikumu sekas mēs ievācam joprojām. Cilvēki Kijevā iet bojā un turpinās iet bojā to vainas dēļ, kas pirms daudziem gadiem Kremlī pieņēma lēmu sagraut valsti.”

Savā pieprasījumā likumdevēji norādījuši, ka šādiem “noziegumiem” neesot noilguma, bet Gorbačovs nebaudot nekādu tiesisko imunitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Gorbijs viens no komunistiem ,kas bija progresīvs,atšķirībā no tiem žurkulēniem (bijušie komuņjagas) kas tagad vēlās” taisnu” tiesu spraust

  2. sadabūsim labu advokātu (tāpat kā Imantas hakerim)

  3. nu lai vai kā mums klājas,tomēr Baltijas valstu vadībām nu būtu pienākums iestāties ”pret” Krievijas oligarhu plāniem – tiesāt Gorbačovu,ka palīdzējis tām atgūt brīvību…redzēsim kā tas notiks un VAI notiks

  4. Tad jau jātiesā Gorbačova pēctecis Jeļcins,kas ļāva turpinājumu Gorbačova iesāktam procesam pēc sava prāta un saprašanas un visvairāk jātiesā tā kremļa boļševiku komanda par neveiksmīgo Gorbačova gāšanu.

  5. Russia looks like going crazy!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+