×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Krievijas deputāts aicina paust nostāju par Uzvaras pieminekli Rīgā

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedi pie Uzvaras pieminekļa.

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts no valdošās partijas “Vienotā Krievija” Francs Kļincevičs trešdien pauda bažas par Latvijā izskanējušo aicinājumu demontēt padomju karavīriem veltīto Uzvaras pieminekli Rīgā un aicināja Valsts domi paust savu vērtējumu tam.

“Šo notikumu fonā šodien mūsu parlamentam ir jādod savs tiesiskais vērtējums, jāņem situāciju savā kontrolē un, ja kas tāds notiks, jāsaka savs vārds,” Krievijas parlamenta apakšpalātas sēdē teica Kļincevičs.

Viņš sacīja, ka pie šī pieminekļa katru gadu “9.maijā pulcējas krievu kopienas pārstāvji skaitā ne mazāk kā 200 tūkstoši, bet reizēm arī 300 līdz 400 tūkstoši cilvēku, lai godinātu to karavīru piemiņu, kuri krituši par mūsu dzimtenes atbrīvošanu”.

Jau ziņots, ka portālā “manabalss.lv” savākti desmit tūkstoši parakstu par iniciatīvu “Rīgas īstā   Uzvaras  laukuma atjaunošana”, kas ietver arī prasību demontēt esošo memoriālu. To plānots iesniegt Saeimā kā kolektīvo iesniegumu, kam ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Pie   Uzvaras  pieminekļa ik gadu lielākoties krievvalodīgie 9.maijā svin Otrā pasaules kara beigu gadadienu. Rīgas domes mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) jau paziņojis, ka šī ideja kurina naidu un neiecietību un “garantējis, Rīgā netiks nojaukts neviens piemineklis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+