Sports
Ziemas sports

Krievijas diskvalifikācijā centrālo lomu spēlējušais Rodčenkovs baidās par dzimtenē dzīvojošās ģimenes drošību 4

foto: Twitter

Starptautiskajai Olimpiskai komitejai (SOK) ļoti svarīgās liecības sniegušais Grigorijs Rodčenkovs paudis prieku par Krievijai piespriesto liegumu piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tieši pateicoties bijušā Maskavas antidopinga laboratorijas priekšsēdētāja Rodčenkova liecībām un arī citiem pierādījumiem, SOK otrdien lēma par Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalificēšanu.

Kā pēc SOK lēmuma norādīja Rodčenkova advokāts Džims Voldens, šīs lietas centrālā figūra šajā lietā paudusi lepnumu par komitejas pieņemto soda mēru.

“Otrdienas lēmums sūta spēcīgu ziņu, ka SOK ir pievienojusies tiem, kuri uzskata, ka Krievijas negodīgās spēlītes ir smagi jāsoda,” pauda Voldens. “Šī bija visattīstītākā un izsmalcinātākā dopinga sistēma sporta vēsturē. Ja tai nebūtu piemērotas skarbas sankcijas, tā vienkārši uzmundrinātu Krieviju un citas valstis, kas arī neievēro noteikumus.”

Tiesa, Voldens atklāja, ka Rodčenkovs, kurš pašlaik uzturas ASV un iekļauts liecinieku aizsardzības programmā, baidās par savas ģimenes drošību, jo tā pašlaik atrodas Krievijā.

“Grigorijs cer, ka cilvēki parūpēsies par viņa ģimenes drošību,” izteicās Voldens.

Saistītie raksti

Zīmīgi, ka divi bijušie Rodčenkova kolēģi pēkšņi mira 2016.gada februārī – vien dažus mēnešus pēc tam, kad sāka uzliesmot skandāls par Krievijas atbalstīto dopinga sistēmu. Voldens nenoliedza, ka viņa klientam tagad visu mūžu var nākties dzīvot bailēs.

Pēc SOK lēmuma krievu atlētiem ir liegts februārī gaidāmajās olimpiskajās spēlēs startēt zem savas valsts karoga. Tiesa, viņi varēs piedalīties zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia”.

LA.lv