×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. aprīlis, 2018
Drukāt

Krievijas dome aicina veikt ekonomiskus pasākumus pret Latviju (26)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas Valsts dome.

Krievijas Valsts dome otrdien pieņēmusi paziņojumu, kurā nosoda Latvijas likumu grozījumus, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā, un aicina pret Latviju veikt īpašus ekonomiskus pasākumus.

“Tiek pārkāptas Latvijas Republikas konstitūcijā pasludinātās un ar tās starptautiskajām saistībām apstiprinātās tiesības uz nacionālo minoritāšu dzimto valodu saglabāšanu un brīvu attīstību, kas ir vitāli aktuālas trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, pirmām kārtām, krieviem un krievvalodīgajiem,” teikts paziņojumā.

“Bez pilntiesīgas skolas izglītības dzimtajās valodās, kuras Latvijā jau ir izslēgtas no oficiālā aprites un ir pakļautas apspiešanai plašsaziņas līdzekļos, nacionālo minoritāšu valodu prakse šajā valstī tiks samazināta vienīgi līdz sadzīviskai saziņai,” sacīts paziņojumā.

Tajā pausts viedoklis, ka paredzētā pāreja uz mācībām latviešu valodā “neatbilst starptautiskā Pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām, starptautiskā Pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām, Bērnu tiesību konvencijas, Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību un citu starptautisko līgumu principiem un normām”.

Turklāt Latvija, būdama Eiropas Savienības un Eiropas Padomes dalībvalsts, pārkāpj principus, kurus ievēro vairākums civilizēto valstu, uzskata Valsts dome.

Paziņojumā teikts, ka nav pieļaujama to cilvēku, kas pieder pie Latvijas nacionālajam minoritātēm, tiesības mācīties dzimtajās valodās, tostarp krievu valodā, un ierosināts apvienot demokrātisku valstu parlamentu pūles, lai aizstāvētu Latvijas nacionālās minoritātes no piespiedu asimilācijas.

Valsts dome arī paudusi solidaritāti ar Latvijas krievvalodīgo protestiem pret pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Šādas Latvijas varas iestāžu rīcības dēļ pret Latviju ir jāīsteno īpaši ekonomiskie pasākumi, uzsvērts paziņojumā.

Debatēs pirms paziņojuma pieņemšanas deputāts no Komunistiskās partijas Sergejs Šargunovs sacīja, ka “nepieciešams noteikt ekonomiskos pasākumus attiecībā uz tiem politiķiem, kas īsteno šo mežonīgo nacistisko līniju, un attiecībā uz to biznesu, kas ir “jumts” šīm partijām”.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 1.aprīlī izsludinājis grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā.

Kā ziņots, 22.martā Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības
iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma, 2018./2019.mācību gadā tiks sākta jauno izglītības vadlīniju ieviešana, kas paredz būtiski palielināt latviešu valodas lomu mācīšanās procesā, nodrošinot mazākumtautību bērnu sekmīgu integrāciju sākumskolā.

Pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā plānots sākt 2019./2020.mācību gadā – tad ir paredzēts sākt pāreju no esošajiem pieciem mazākumtautību izglītības modeļiem uz jauniem trim mazākumtautību izglītības modeļiem pamatizglītībā. Šajā pašā gadā tiks sākta secīga pāreja uz jaunu bilingvālās izglītības modeli 7.-9.klasēs, paredzot, ka ne mazāk kā 80% no mācību satura tiek mācīti valsts valodā, ieskaitot svešvalodas. Tāpat 2019./2020.mācību gadā valsts pārbaudījumi 9.klasēm notiks tikai latviešu valodā.

No 2020./2021.mācību gada vispārējās izglītības iestādēs 10. un 11.klasē visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Gadu vēlāk – no 2021./2022. mācību gada visā vidusskolas posmā visi vispārizglītojošie priekšmeti tiks mācīti latviešu valodā, tāpat saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Nav neviena saprātīga komentāra – tikai “krievi, brauc projam, ja nepatīk.” Latvieši, cik daudz ļaunprātības un stulbuma jums ir!

 2. okupanti minoritāte????

 3. Latvija ir latviešu valsts, un, ja jūs negribat dzīvot ar mūsu vērtībām un mūsu valodu, brauciet projām! /A.Grūtups/

 4. Jo mazāk visa veida sakaru ar imperiālo Putlera Krieviju, jo labāk.

 5. vot tas ir rupš iejauktis Latvias iekseja lietā – tfu,tfu uz kremlin tupo bazaru -rus suņis rej a karavan iet talak

 6. labi, krievi varēs emigrēt

 7. Krievi nav minoritati Latvijaa. Vini ir ex-patriati. (Vienkarsh tie kas dzivo araa no savu “patria” — tautu.) Tiesh blakam ari loti izdevigi atrodas vina tauta — viss lielaka tauta pasaule. Viniem ir katra iespej “repatriazeties”. Vini tur nebus apdraudet bet sagaideet un tur nav neviens iemesls kapec vini nevaret tur braukt. Savadaak viniem ir japiemerojas tur kur vini nodomajush dzeevot. Krievi, franchi, anglji, amerikani, kanadieshi u.t.t. nav uskateet kaa minoritati ja dzivo arzeme un nevar ietekmet politiku kur vini ir apmeteejushies. Minoritat Latvijaa ir Libieshi un Latgalieshi. Okupacijas laikaa Kruschevs tiesh prat izsuteej uz Latviju krievus lai palielinat krievu ietekmu. Un vissiem bij jaruna krieviski. Diemzel pashlaik krievu valdeebai ir retrogradi uzskati. Vini negrib izpaleedzet un uzlabot savas tragiskas pagatnes pardareeshanas bet vini aceem redzot grib palielinat un turpinat sekkas no tam shausmam no pagatnes un ari iemaiseeties citu valstu dareeshanas.

  • Pavēro labāk cik posta nesuši importētie ,,īstenie” tautieši – jurkānes, rubesas, kariņi, kažociņi, vītolu klans, kā tie dzīrojuši un joprojām piesūkušies kā ērces turas pie tautas naudas

 8. Nesen man 82 !!!!! – gadīga krieviete teica tā :”Ko tie krievi ņemas ! Ja nepatīk,lai brauc uz Krieviju !”
  Patiesības labad jāpasaka,ka šī konkrētā krieviete ir dzimusi Latvijā. Visu cieņu!

 9. Kad krievu kolonistu apspiestie baškīri, balkāri, burjati, čečeņi, inguši, dagestānieši, čuvaši, kabardieši, kalmiki, karēlieši, čerkesi, jakuti, mari, mordovieši, osetieši, tatāri un udmurti varēs iegūt izglītību savās valodās, nevis tikai krievu imperiālistu valodā ?

 10. Tie Muhosranskas vates kušķi var iet uz vienu vietu,nevajag ņemt vērā kaut kādus apdauzītus plānprātiņus!

 11. Kā Krievi izdzīvos bez mūsu šprotēm ?

 12. Ja pēc neatkarības atgūšanas latviešu tauta lielā sajūsmā sparīgi strādātu valsts un tautas labā,ja dibinātu ražošanas uzņēmumus, stipras ģimenes ,kurās dzimtu daudz bērnu,ik gadu celtu jaunas skolas, ik gadu celtos dzīves līmenis,tad latviešu valoda kā valsts valoda Latvijā būtu pašsaprotama un nekādus likumu par valodas stiprināšanu nevajadzētu pieņemt.Ja ekonomikas pamatā gudrās galvas izdomāja Latviju padarīt par banku un oligarhu paradīzi, tranzītvalsti,tiltu starp austrumiem un rietumiem,tad Latvija kļūst par ķīlnieci nelabvēļu rokās.

 13. Kā var būt Latvijas nacionālā minoritāte (krievvalodīgie), ja 50 000 no tiem Krievijas pilsoņi.
  Krievijas pilsoņiem izglītību arī latviski vispār vajag par maksu.

 14. Es,nesaprotu.Latviesi,mak runat krieviski,bet iebrauceji nemak.Vai tiesam ,padomju vara iesutija Latvija idiotus.

 15. es laikam kaut ko esmu palaidis garām. Vai tad plāno pāriet uz mācībām latviešu valodā arī krievijā? Man likās, ka izglītība latviešu valodā būs tikai latvijas valsts skolās.

 16. Ja Krievija tiešām vēlas palīdzēt tautiešiem, tad lai viņiem atgādina par iespēju atgriezties Krievijā. Tur ir iespēja mācīties un baudīt kultūru dzimtajā valodā.

  • Ir krieviem piešķirti reimegrācijas pabalsti no kremļa, plus vēl šis tas, bet šitie Latvijas vatņiki taču atsakās sekot biedra Putina aicinājumiem tautiešiem atgriesties Krievijā, laimes zemē. Bet ne par ko!!!

   • Toties te jaukt gaisu un kalpot kremlim par 5. kolonnu, lai te ieviestu russkij mir -nedod dies – tur pirmā numura.

    Visu cieņu tiem krieviem, kuri neļauj kremlim sevi izmantot. Žēl tikai, ka tādu ir mazākums un viņi nodarbojas ar reālām lietām Latvijas labā, nevis piebļauj pasauli par savu ‘briesmīgo likteni’ kā Ždanokas, Mamikina atbalstītāji un viņiem līdzīgie to dara, tādējādi sevi parādot kā nožēlojamus indivīdus.

 17. Krievija pozicionējas ar spoguļatriebību.
  Tad kāda problēma! Lai aizliedz latviešvalodīgās skolas un latviešu valodu atstāj tikai kā svešvalodu.

  • Nelaimes cupas,krievu tautiba.ejiet pla krievijs plasumos,tur latvju,jeb ka saka,sunu valoda nav jazin.tur savu jebanij valodu varesiet maukt uz pilnu klopi.

Draugiem Facebook Twitter Google+