×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Krievijas dome pieprasa ASV atcelt sankcijas un segt zaudējumus (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Valsts dome trešdien pieņēmusi likumu par Krievijas un ASV starpvaldību līguma par ieroču plutonija pārpalikumu utilizāciju darbības apturēšanu. Tā atjaunošanai pieprasīta ASV sankciju atcelšana un zaudējumu segšana.

“Par” likumu nobalsojuši visi deputāti, izņemot vienu, kurš atturējies.

Likumprojektu oktobra sākumā Valsts domei iesniedza prezidents Vladimirs Putins, un tajā izvirzīti vairāki nosacījumi līguma darbības atjaunošanai, tostarp ASV noteikto sankciju atcelšana un to nodarīto zaudējumu segšana.

Vienošanās un tās protokoli atkal var sākt darboties, ja ASV novērsīs iemeslus, kas noveduši pie “būtiskas apstākļu maiņas” kopš laika, kad dokuments stājās spēkā.

Cita starpā Krievija uzstāj, ka ASV ir jāsamazina militārā infrastruktūra un sava kontingenta skaits tajās NATO dalībvalstīs, kas aliansē iestājās pēc 2000.gada 1.septembra.

Savienotajām Valstīm ir jāatceļ “Magņitska likums” un visas sankcijas, kas noteiktas pret atsevišķiem Krievijas subjektiem, fiziskām un juridiskām personām.

Vašingtonai ir jākompensē kaitējums, kas Krievijai nodarīts šo ierobežojumu rezultātā, kā arī pret Savienotajām Valstīm noteikto atbildes soļu dēļ.

Turklāt ASV ir jāpiedāvā skaidrs plāns liekā plutonija neatgriezeniskai utilizācijai.
2000.gadā noslēgtās un 2010.gadā atjaunotās vienošanās mērķis bija dot iespēju abām kodolvalstīm atbrīvoties no plutonija savās aizsardzības programmās.

Putins iepriekš šogad paziņoja, ka ASV neievēro šo vienošanos, atbrīvojoties no plutonija veidā, kas ļauj tai saglabāt savas aizsardzības spējas.

Vienošanās paredzēja, ka ASV un Krievija katra atbrīvosies no 34 tonnām liekā plutonija, ar kuru ir pietiekami 17 000 atombumbu izgatavošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Prieks kur Tu rodies Atbildēt

  …….tostarp ASV noteikto sankciju atcelšana un to nodarīto zaudējumu segšana.
  ????????????????????

 2. Ir sagatavojušies Trampa nākšanai. Kad tas, ja uzvarēs, steigšus atskries uz Maskavu, viņam liks priekšā sagatavotu “ceļa karti” kāmēr nav attapies.

 3. Всё просто. Россия вышла из невыгодного ей договора, причём специально обусловив свой возрат к переговорам, целым рядом трудно выполнимых условий. Чтобы уж наверняка не было никакого возврата к невыгодному положению вещей. И так будет и со всеми другими договорами, которые ей невыгодны. Уступок более не будет и Россия будет заботиться в первую очередь только о своей собственной выгоде.
  А всем злопыхательствующим комментаторам следует помнить о таких фактах. У России уже есть атомные реакторы, работающие на быстрых нейтронах. У Америки их нет. России может производить обогащение урана до оружейного на своих заводах, а Америка нет, она то как раз покупает готовый продукт.

  • Kādu tu iedomājies dzīvi pēc kodolkara? Nu pastāsti, ko tu ēdīsi, kur dzīvosi, kā pārvietosies tuksnesī, kā ārstēsies, vai spēsi sevi apgādāt ar visu nepieciešamo? Vai ir vajadzība palielināt kodolgalviņu skaitu, ja ar esošajām var daudzkārtīgi iznīcināt visu dzīvo uz Zemes? Tu taču neesi tik stulbs, lai nesaprastu, ka papildus kodolgalviņas ir vienkārši stulbums, krieva stulbums!!!

   • Krievijas cars līdz kodolkaram cerams ka neaizies ,bet visu laiku nepārtraukti draudēs ar kodolkaru lai iebaidītu savus oponentus ,lai tos sašķeltu un tad piebeigt pa vienam.
    Civilizētās Rietumeiropas valstis no kodolkara izmisīgi baidās ,baidās pārvērst putekļos savas pasakainās pilsētas,bet krievijas ,,glubinkai,, ne no kā nav bail.

   • Вот вы с наблюдателем два идиота, честное слово. Тот самый договор запрещал использовать переработанные боеголовки в качестве ядерного топлива для реакторов на быстрых нейтронах. Зато теперь такого запрета больше нет. И из одного ядерного топлива будут получать и электроэнергию и другое ядерное топрливо, то есть замкнутый цикл.

 4. Šitam tipiņam laikam urīnterapija nepalīdz.

 5. Tak nesen vēl Vova teica, ka sankcijas nāk Krievijai tikai par labu…

 6. Tas taču tik vienkārši, rašistiem jāaizvācas no Ukrainas un sāksies normālas sarunas.

 7. Pirms vairākiem gadiem Putins mums solīja beigta ēzeļa ausis. Nu, tas tad viņu arī sagaida.

 8. Nu jau sāk murgot – kur sanitāri?

 9. padumjo laikos arī tā bija, ka darba tauta viskautko pieprasīja – piemēram, sodīt savādāk domājošos, visiem vienbalsīgi ziedot uzvaras piemineklim, palielināt precēm cenas, tie, kas ir no tiem laikiem, atceras, ka visas cūcības notika saskaņā ar darba tautas pieprasījumiem 🙂 Toreiz gan parasti viņu pie-prasības tika apmierinātas 🙂 Kā nu tagad ies…?

Draugiem Facebook Twitter Google+