×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Krievijas finansists iegādājas “Latvijas Biznesa banku”

LETALETA

Viens no VMHY grupas līdzīpašniekiem finansists Andrejs Vdovins iegādājies 100% “Latvijas Biznesa bankas” (LBB) akcijas.

VMHY grupā ietilpst Krievijas komercbankas “M2M Private Bank” un “ATB Banka”. “M2M Private Bank” specializējas turīgu klientu apkalpošanā un tās valdes priekšsēdētājs ir Latvijas finanšu sektorā ilgus gadus strādājošais Roberts Idelsons. Latvijā jau darbojas VHMY grupā ietilpstošā ieguldījumu pārvaldes AS “M2M Asset Management”.

Darījums noticis 21. maijā. Īpašnieku maiņa jau ierakstīta LBB akcionāru reģistrā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir devusi atļauju Vdovinam būtiskas līdzdalības iegūšanai kredītiestādē, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja FKTK Komunikācijas daļas vadītāja Laima Auza. FKTK apstiprinājums būs nepieciešama arī gadījumā, ja tiks mainīta LBB valde vai padome.

Uz LBB bāzes tiks veidota jauna banka, kura specializēsies starptautisko un Latvijas turīgo privāto klientu kapitāla apkalpošanā, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “M2M Asset Management” Mārketinga un komunikāciju nodaļas vadītāja Jūlija Kondratoviča.

Jaunās bankas biznesa attīstības stratēģija balstīsies uz brivātbaņķieru jeb “private banking” pakalpojumu sniegšanu – privāto klientu ikdienas banku operāciju apkalpošanu, kapitāla pārvaldīšanu, dzīves stila apkalpošanu, kā arī šiem klientiem piederošo uzņēmumu norēķinu operāciju apkalpošanu.

Plānots, ka LBB restrukturizācija tiks pabeigta līdz šī gada 1.augustam, kad banka sāks pilnvērtīgu klientu apkalpošanu.

Vdovina mērķis, iegādājoties LBB, esot pastiprināt “M2M” grupas klātbūtni Eiropas privātkapitāla pārvaldīšanas pakalpojumu tirgū, kur jau darbojas “M2M Asset Management”.

“Mēs ar lielu optimismu skatāmies uz LBB bankas starptautiskā “private banking” pakalpojumu klāsta attīstību. Pateicoties mūsu pozitīvajai pieredzei bankā “M2M Private Bank” Krievijas tirgū, mēs zinām, ka daudzi mūsu klienti ir ieinteresēti pie mums apkalpot arī savas starptautiskās banku operācijas un kapitālu,” komentē Vdovins.

Latvija, viņaprāt, ir viens no svarīgākajiem Austrumeiropas finanšu centriem ar bagātām banku tradīcijām un profesionālu banku sektora regulējumu.

“Mēs esam pārliecināti, ka LBB spēs nodrošināt klientiem augstas kvalitātes banku pakalpojumus un mūsdienīgus finanšu instrumentus kapitāla vairošanai, un tie būs pieprasīti starptautisko un Latvijas privāto klientu vidū,” norāda Vdovins.

Vdovinam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze banku sektorā. Viņš ir “M2M Private Bank” direktoru padomes priekšsēdētājs un Latvijā strādājošās “M2M Asset Management” padomes priekšsēdētājs, Krievijā darbojošās apdrošināšanas kompānijas “Gelios” padomes loceklis un “ATB Bankas” (Aziatsko-Tihookeanskij Bank) padomes loceklis. “ATB Banka” fokusējas tirdzniecības darījumu, kā arī maza un vidēja biznesa apkalpošanā Krievijas Tālajos Austrumos.

VHMY grupas līdzīpašnieki jeb benificāri vienādās daļās ir Vdovins, Pāvels Maslovskis, Pīters Hambro un Kirils Jakubovskis.

Šā gada aprīlī “M2M Private Bank” aktīvi bija 26,6 miljardi rubļu (452 miljoni latu), kapitāls – 3,2 miljardi rubļu (54 miljoni latu), kredītportfelis – 12,5 miljardi rubļu (212,5 miljoni latu), liecina kredītiestādes mājaslapā publicētā informācija.

LBB darbojas Latvijas finanšu tirgū kopš 1992.gada. Tās akcionāri bijušas Krievijas kredītiestādes “Mosbiznesbank” un no 1999.gada – “Maskavas banka”. 2010.gadā bankas galvenais akcionārs pieņēma lēmumu reorganizēt meitasuzņēmuma darbību Baltijas reģionā. Reorganizācijā ievērojama LBB kredītportfeļa daļa, kā arī visas līdzdalības daļas kapitālā tika pārdotas. Bankas uzņēmuma pamatdaļa tika pārdota Igaunijas kredītiestādes AS “Eesti Krediidipank” Latvijas filiālei.

2011.gada aprīlī par 99% LBB akciju īpašnieku kļuva Krievijas uzņēmējs Andrejs Molčanovs. Viņš 2012.gada jūnijā pārdeva daļu akciju, saglabājot savā īpašumā 50,03% akciju. Savukārt par pārējo bankas akciju īpašniekiem kļuva seši dažādi Kiprā reģistrēti uzņēmumi: 9,23% akciju piederēja “Splingix Limited”, 9,23% – “Mankind Management Limited”, 8,77% – “Circuitland Developments Ltd.”, 8,77% – “Valyse Limited”, 7,04% “Adminprase Limited” un 6,93% – “Cernevix Limited”.

LBB zaudējumi šogad pirmajā ceturksnī bija 355 801 lats. Pagājušajā gadā LBB zaudējumi bija 1,895 miljoni latu. Bankas aktīvi 2012.gada beigās bija 4,236 miljoni latu. Bankas valdes priekšsēdētājs ir bijušais valstij piederošās “Latvijas Hipotēku un zemes bankas” vadītājs Inesis Feiferis.

Saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem LBB pēc aktīviem pērn gada nogalē bija 25.lielākā Latvijā strādājošā banka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+