Sports
Futbols

Krievijas futbola grands Sanktpēterburgas “Zeņit” piesaista Latvijas talantu Soloveičiku 1

Vladislavs Soloveičiks (pa kreisi). Foto: Facebook

Latvijas U-19 futbola izlases kapteinis Vladislavs Soloveičiks savu karjeru turpinās Krievijas granda Sanktpēterburgas “Zeņit” sistēmā, aģentūrai LETA pavēstīja spēlētāja aģents Romāns Bezzubovs.

Sākotnēji Krievijas mediji vēstīja, ka 18 gadus vecais Soloveičiks pieteikts “Zeņit-2” komandai Krievijas nacionālajā līgā, kas ir otrā spēcīgākā valstī. Vispirms Bezzubovs šo informāciju aģentūrai LETA nenoliedza, bet sīkāk nedrīkstēja komentēt, savukārt vēlāk apstiprināja.

Kā stāsta Bezzubovs, spēlētājs Sanktpēterburgā jau pavadījis lielāko daļu vasaras.

“Ziemā viņš pārbaudījās Itālijas komandā “Sampdoria”, maijā bija vēl vienā klubā, kura vārdu, visticamāk, vairs neatklāsim, jo tas nebūtu korekti, bet vasaru jau pavadīja pie “Zeņit”, trenējoties ar otro komandu,” atklāja aģents.

Pašlaik Soloveičiks ar Latvijas U-19 izlasi devies uz pārbaudes spēlēm Grieķijā, bet pēc tam varētu debitēt Krievijas nacionālajā līgā.

“Mērķus vienmēr jāliek augstākos,” Bezzubovs atbildēja uz jautājumu vai Soloveičikam ir reāli tikt arī “Zeņit” pirmajā sastāvā. “Būt tik liela kluba sistēmā jebkurā gadījumā ir ļoti pozitīvs karjeras pavērsiens, tomēr jāliek mērķi tikt arī pirmajā komandā.”

“Zeņit-2” komanda nacionālās līgas kopvērtējumā ar astoņiem punktiem desmit spēlēs patlaban ieņem 16.vietu starp 20 komandām, kamēr “Zeņit” pirmais sastāvs kopš 2007.gada četras reizes triumfējis Krievijas čempionātā.

Soloveičiks šī gada sākumā bija Latvijas U-18 puišu izlases kapteinis tieši Sanktpēterburgā notiekošā Valentīna Granatkina piemiņas turnīrā. Drīz pēc tam aģentūra “BR-Sport Agency” vēstīja, ka Soloveičiks pārbaudīsies Itālijas A sērijas komandā “Sampdoria”.

Šajā sezonā Soloveičiks bija “komanda.lv” Latvijas pirmās līgas komandas RTU/”Skonto Academy” pieteikumā.

Iepriekš šogad Bezzubova pārstāvētā aģentūra citu Latvijas jauno uzbrucēju Jāni Grīnbergu iekārtoja Vācijas bundeslīgas kluba Gelzenkirhenes “Schalke 04” sistēmā.

LA.lv