×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.5°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Otrdiena, 14. augusts, 2018
7. jūnijs, 2017
Drukāt

Krievijas futbola klubu Groznijas “Terek” pārdēvēs Čečenijas bijušā prezidenta Ahmata Kadirova vārdā (1)

Ahmats Kadirovs (pa labi) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: guidetopetersburg.comAhmats Kadirovs (pa labi) un Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Foto: guidetopetersburg.com

Krievijas futbola premjerlīgas klubs – Groznijas “Terek” mainīs nosaukumu un tiks dēvēts pašreizējā Čečenijas politiskā līdera Ramzana Kadirova tēva Ahmata vārdā.

Par to otrdien paziņoja kluba viceprezidents un ģenerāldirektors Ahmeds Aidamirovs, tāpēc turpmāk premjerlīgā spēlēs komanda ar nosaukumu Groznijas “Ahmat”.

“Esam saņēmusi gūzmu lūgumu no mūsu līdzjutējiem,” Aidamirovs norādījis Krievijas ziņu aģentūrai TASS. “Centīsimies būt šī vārda cienīgiem.”

Nosaukuma maiņa vēl jāapstiprina pašam Ramzanam Kadirovam, kurš ir kluba goda prezidents un pastāvīgs spēļu apmeklētājs. Tas būtu jāizdara līdz nākamās sezonas sākumam jūlijā.

Ahmats Kadirovs sākotnēji vadīja nemierniekus, kas cīnījās par Čečenijas neatkarību, taču vēlāk pārgāja Kremļa pusē un kļuva par reģiona līderi un Čečenijas prezidentu. Līdz šim Groznijas futbola klubs tika saukts Čečenijas upes Terekas vārdā.

Pēc Ahmata Kadirova noslepkavošanas 2004.gadā, viņu uzspridzinot stadionā, Ramzans Kadirovs iemūžinājis tēva piemiņu 2011.gadā atklātā jaunā stadiona nosaukumā “Ahmata Arēna”. Tā atklāšanas pasākumā Ramzana Kadirova un draugu komanda spēlēja pret pasaules zvaigžņu komandu, kura bija arī Djēgo Maradona.

Ahmata Kadirova vārdā Čečenijā nosaukta arī galvenā šoseja, cīņas mākslu klubs un lielākā mošeja.

Starptautiskās tiesību grupas vaino Ramzana Kadirova pārraudzītos drošības dienestus nolaupīšanās, spīdzināšanās un citos cilvēktiesību pārkāpumos.

Groznijas “Terek” aizvadītajā sezonā Krievijas futbola premjerlīgā ieņēma piekto vietu tikai vienu punktu atpaliekot no ceturtās pozīcijas, kas ļautu tai startēt UEFA Eiropas līgas trešajā kvalifikācijas kārtā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+