×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Krievijas “GazEnergoStroi” nopirkusi gaļas kombinātu “Triāls”

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas biogāzes ražošanas korporācija “GazEnergoStroi” ir iegādājusies bankrotējušo Valmieras gaļas kombinātu SIA “Triāls”, jau šogad plānojot tajā atjaunot ražošanu, kā arī uzņēmuma teritorijā izveidot tehnoloģisku parku, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja korporācijas pārstāvji.

Darījuma summu korporācijas pārstāvji atturējās precizēt, bet norādīja, ka plāno atjaunot gaļas kombinātu, kā arī uz esošās uzņēmuma bāzes izveidot tehnoloģisko parku, kuru veidotu trīs līdz četras inovatīvi tehnoloģiskas ievirzes ražošanas kompānijas.

Kopējā ēku platība, kas atrodas uzņēmuma teritorijā, ir vairāk nekā 100 000 kvadrātmetru. Dažas no tām ir labā stāvoklī, bet daļu ir nepieciešams rekonstruēt vai būvēt no jauna. Uzņēmuma rekonstrukciju plānots uzsākt jau šogad, norāda uzņēmumā.

“Pēdējos gados “GazEnergoStroi” aktīvi iesaistās daudzos projektos Latvijā un citās Baltijas valstīs, un šis ir sestais uzņēmums, kas iegādāts šajā reģionā. Pateicoties Valmieras pilsētas pašvaldības attieksmei pret investoriem, tika nolemts atjaunot lielāko gaļas pārstrādes uzņēmumu Latvijā un izveidot tā teritorijā tehnoloģisko parku. Par Eiropas Savienības līdzekļiem apkārt uzņēmumam tiks izbūvēti jauna pievedceļi un pievilktas visām nepieciešamās pievadkomunikācijas, radot ideālu vidi investīcijām,” norādīja korporācijas prezidents Sergejs Čerņins.

Korporācija “GazEnergoStroi” vairāk nekā 13 gadus veic pilna cikla kompleksu darbu izpildi, būvējot kooģenerācijas stacijas ar jaudām: mazās – no 1 līdz 30 megavatiem (MW), vidējās – no 30 līdz 150 MW un lielās elektrostacijas ar jaudu no 150 līdz 1000 MW. Savas darbības laikā enerģētikas tirgū korporācija ir strādājusi elektrostaciju būvniecībā gan kā pasūtītājs, gan kā koordinators un darbuzņēmējs, īstenojot projektus ar kopējo elektroenerģijas jaudu vairāk nekā 4000 MW un 10 000 gigakaloriju siltumenerģijas.

Korporācija “BioGazEnergoStroi” (ietilpst kompāniju grupā “GazEnergoStroi”) 2009.gadā ir izstrādājusi un uzstādījusi Krievijā pirmo biogāzes elektrostaciju ciematā Došino, Kalugas apgabalā. Šobrīd kompānijai projektēšanas un būvniecības stadijā ir vairāk nekā 30 bioelektrostaciju Krievijas Federācijas teritorijā.

viens miljards dolāru.

Kā ziņots, SIA “Triāls” bija viens no lielākajiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem Latvijā, kas ražoja pilnu gaļas produktu klāstu – dažādu veidu desas, kūpinājumus, konservus, kulinārijas un svaigas gaļas izstrādājumus. Uzņēmumā tika nodarbināti 200 cilvēku.

“Triāls” par maksātnespējīgu tika pasludināts no 2009.gada 30.aprīļa. Maksātnespējas procesa lieta pret “Triālu” tika ierosināta pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieteikuma. Tā paša gada novembrī uzņēmuma kreditori nolēma sākt bankrota procedūru. Uzņēmumam kopumā bija 272 kreditori un kopējā prasījumu summa bija 5,276 miljoni latu. Lielākie nodrošinātie kreditori bija “SEB banka”, VID, SIA “Agro Baltic”, Valmieras pilsētas dome un citi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+