Sports
Hokejs

Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krievijas politiku un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas0


Artēmijs Panarins
Artēmijs Panarins
Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Krievijas hokeja zvaigzne Artēmijs Panarins, starpsezonā viesojoties dzimtenē, sniedzis atklātu interviju krievu žurnālistam Aleksandram Golovinam, cita starpā skarbi kritizējot arī Krievijas politiku un valsts prezidentu Vladimiru Putinu.

Intervija tika izvietota portālā “sports.ru”, taču vēlāk intervijas saite vairs nedarbojās, tomēr saruna joprojām ir pieejama “youtube.com”.

Intervija Krievijā izsaukusi lielu ažiotāžu, jo tajā hokejists kritizē dzimtenē notiekošo. Piemēram, sporta laikraksts “Sport express”, kura īpašnieki allaž atbalstījuši Putina politiku, Panarina interviju ir vienkārši ignorējuši, bet neatkarīgie masu mediji Panarinu slavē.

Panarins jūlija sākumā parakstīja septiņu gadu līgumu ar Ņujorkas “Rangers” vienību, kļūstot par otru vislabāk apmaksāto hokejistu līgā. Viņa sezonas vidējā alga būs 11,6 miljoni dolāru.

Pirms tam Panarins, kurš vairākus gadus dzīvo kopā ar Oļega Znaroka meitu Alisi, un tiek dēvēts par Znaroka znotu, viesojās gan Latvijā, gan arī dzimtenē. Puisis, kurš dzimis Čeļabinskas piepilsētā, un kuru uzaudzināja vecvecāki, uz Ameriku pārcēlās 2015.gadā, pēc tam, kad ar Sanktpēterburgas “SKA” izcīnīja Gagarina kausu. Debija NHL bija spīdoša, jo Panarinu atzina par līgas labāko debitantu, bet tagad viņš jau ir NHL superzvaigznes statusā.

Zemāk, nelieli fragmenti no intervijas:

“Tas, kas notiek Krievijā, mana sāpīgā tēma, jo Krievijā ir visatļautība. Likumu nav, godīgu iestāžu, kas pārbaudītu lielās kompānijas, nav. Visi kaut ko pērk, tiek uzpirkti, bet no tā cieš parastie cilvēki. Jā, ASV man Krievijā dzimušam cilvēkam nav viegli, te ir tuvinieki, draugi. Taču man te nepatīk tas, ka likumi visiem nav vienādi.”

“Nav vārda brīvības, neko nevienam nevar pateikt, norādīt uz mīnusiem. Jā, Krievijā cilvēki nereti ir nikni, taču viņus var saprast, jo tāda šobrīd ir atmosfēra valstī. Mūs cenšas nostādīt pret visu pasauli, līdz ar to gribi negribi, apkārt nikns staigāsi.”

“Senāk es par politiku neinteresējos, jo biju koncentrējies tikai uz hokeju, velējos progresēt, tikt uz NHL. Pirms diviem gadiem sapratu, ka kaut kas te nav kārtībā. Jutu, ka vasaras beigās gribas atpakaļ uz Ameriku. Tur daudzi prasa par Putinu, saka, ka dzirdējuši, ka viņš ir stingrs vadītājs. Stāstīju, bet viņi varbūt smējās. Es tad staigāju ar izriestām krūtīm un domāju, ka visi mūs baidās, bet tā nav.”

“Man labāk patīk skatīties opozīcijas kanālus, nevis centrālos. Tur paskaties un skaidrs, ka tās ir šausmas. Nav jābūt ļoti gudram, jāpaskatās uz abām pusēm, lai saprastu, kas notiek. Jābūt vienkārši atvērtam pret pretēju viedokli. Paskatoties “Pirmo kanālu” 24 stundas, ikviens pateiks, ka visi ir velni izņemot mūs, taču tā nav. Arī tur ir normāli cilvēki. Tās vienkārši ir politiskās spēles, kurām nevajadzētu skart parastus ļautiņus, taču tas diemžēl nav iespējams.

“Es neatbalstu šo valdību. Iespējams, viss sākās ar Navaļnija dokumentālo filmu par Dmitriju Medvedevu. Slavena filma. Pēc tam sāku domāt, vairāk skatīties citas lietas un man šķiet, ka tā ir lielāka taisnība nekā tas, ko te vēlas iestāstīt tautai.”

“Manuprāt, Putins vairs nesaprot, kas ir labi, kas slikti. Viņam psiholoģiski ir grūti skaidri novērtēt situāciju, jo apkārt ir cilvēki, kas stāsta, ka viss, ko viņš dara, ir labi. Ja 20 gadus to tikai klausies, vai tad redzēsi savas kļūdas?

Izdarīji labu savai valstij, ej prom, atnāk jaunas asinis, izdara citas labas lietas. Man tā liekas. Es esmu par to, lai visiem būtu labi, skolotājiem, ārstiem, pensionāriem. Lai kaut kādas balerīnas (Anastasija Voločkova) neteiktu, kam nepatīk Krievijā, lai brauc projām. Tas ir pilnīgs murgs! Jau tāpat gudrākie ir aizbraukuši.”

Saistītie raksti

“Jā, Putins ir aizsēdējies, bet man vairāk nepatīk, ka Krievijā nedarbojas likumība. No otras puses, par viņu balso 70% cilvēku, taču viņiem jau taisnība nav vajadzīga. Mani uzskatīs par Rietumu aģentu. Ja arī kļūdos, lai tā arī ir, bet es runāju ar labiem nodomiem, lai kļūtu labāk. Par Putinu balso, jo nav jau citu variantu, nav vārda brīvības. Nav citu informācijas avotu, kas vecmāmiņām pastāstītu, kā ir īstenībā.”

“Sportistiem vajadzētu pievērst uzmanību tam, kas notiek valstī. Mums jābūt viedoklim, lai arī mēs par politiku zinām mazāk nekā politiķi. Tomēr politiķi arī spēlē hokeju, bet ja sportam jābūt ārpus politikas, tad Vladimir Vladimorič Putin, pārdodiet savas slidas.”

LA.lv