×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievijas iedzīvotāji gatavi atteikties no demokrātijas “kārtības” labad (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju – aptuveni 71 procents – valstiskās stabilitātes un “kārtības” labad ir gatavi atteikties no demokrātijas un personiskajām brīvībām, atsaucoties uz Viskrievijas sabiedriskās domas pētījuma centra datiem, ziņo laikraksts “Kommersant”.

Ar vārdu “kārtība” vairums aptaujāto – 45 procenti – saprot “politiskās un ekonomiskās stabilitātes nodrošināšanu”, vēl 29 procenti norāda, ka kārtība valstī valda, kad tiek stingri ievēroti likumi. Tikai 23 procenti uzskata, ka kārtība valstī būtu nodrošināma, izbeidzot valsts līdzekļu piesavināšanos. Tikmēr tikai divdesmit procenti Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka mūsdienās stingri jāseko demokrātijas principiem un cilvēkiem jānodrošina viņu tiesības, lai iedibinātu “kārtību” valstī.

Savukārt ar vārdu “demokrātija” Krievijas iedzīvotāji galvenokārt saprot “vārda, izteikšanās, ticības brīvību” (tā atbildējuši 47 procenti aptaujāto), “valsts ekonomisko labklājību” (24 procenti), “kārtību un stabilitāti” (23 procenti), “stingru likumpaklausību” (19 procenti) un “visu augstāko valsts amatpersonu vēlēšanas” (14 procenti).

Aptaujas veicēji norāda, ka pēdējo četru gadu laikā Krievijas iedzīvotāju uzskats par to, kas ir būtiskāks – “kārtība” vai “demokrātija” –, nav mainījies.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Traks var palikt kad grib, tam patiešām nevajaga atļaujas.
    Nāks atkal Staļina laiki. Tie taču bija brīnešķīgi.
    Par time 71% tikai jāsmejās.

  2. Tie tak ir penzionāri satrakojushies, kur tur ir jaunietis kāds???

Draugiem Facebook Twitter Google+