×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo nedraudzīgāko valsti

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas iedzīvotāji Latviju uzskata par trešo tai nedraudzīgāko valsti pēc Gruzijas un ASV, liecina analītiskā centra “Levada” aptaujas dati. Gruziju par nedraudzīgu un naidīgi noskaņotu valsti uzskata 41% aptaujāto, un Gruzija šo pozīciju ieņem kopš 2008.gada. Otrajā vietā ar 33% ierindojas ASV, kas atbīdījusi Latviju par vienu vietu zemāk.

Krievijas iedzīvotāji visas trīs Baltijas valstis uzskata par nedraudzīgām un naidīgām: Latviju – 26%, Lietuvu – 25% un Igauniju – 23% aptaujāto.

Savukārt Krievijai vistuvāko un draudzīgāko valstu pieciniekā iekļuvusi Baltkrievija, kuru par tādu uzskata 34% respondentu, Kazahstāna – 28%, Vācija – 17%, Ķīna – 16% un Ukraina – 13%.

Aptauja tika veikta 130 apdzīvotās vietās 45 Krievijas reģionos, un tajā piedalījās 1600 cilvēki.

Kā Sanktpēterburgas laikrakstam “Metro” norādījis fonda “Pēterburgas politika” prezidents Mihails Vinogradovs, “Levada” centra aptaujas rezultāti, “izsakoties politkorekti, atspoguļo Krievijas informācijas politikas centienus. Izsakoties nekorekti – propagandas”.

“Šeit darbojas vienkāršs princips. Tie, kas turpina padomju vēstures ceļu, tie ir draugi, bet tie, kas, rupji izsakoties, nodevuši padomju pagātni, ir ienaidnieki,” sacīja Vinogradovs.

“Krievijas sabiedrība kopumā uzticas varasiestādēm un tam, ko rāda federālie telekanāli. Ja attiecībā uz sociāli ekonomiskajiem jautājumiem, kas tieši skar katru iedzīvotāju, [Krievijas] pilsoņiem izveidojas pašiem savs viedoklis, tad attiecībā uz ārpolitiku personīgo viedokli izveidot ir ļoti grūti,” norādīja analītiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+