×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

Krievijas iedzīvotāju aptauja: Baltijas valstis ir piecu Krievijai nedraudzīgāko valstu vidū

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas iedzīvotāji uzskata, ka Latvija ir Krievijai trešā nedraudzīgākā valsts pēc Gruzijas un ASV, liecina jaunākās Krievijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Jurija Levadas socioloģisko pētījumu centra maijā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka Gruziju par Krievijai visnedraudzīgāko valsti nosaucis 41 procents aptaujāto, 35 procenti respondentu teica, ka tās ir ASV, savukārt 26 procenti norādīja, ka visnelabvēlīgāk pret Krieviju noskaņota ir Latvija. Lietuvu un Igauniju par Krievijai nedraudzīgāko valsti nosauca attiecīgi 25 un 23 procenti aptaujāto. Pirms gada veiktā līdzīgā aptaujā Latvija Krievijas iedzīvotāju acīs bija otrā viņiem nedraudzīgākā valsts pēc Gruzijas.

Savukārt draudzīgākās valstis, pēc aptaujāto Krievijas iedzīvotāju domām, ir Baltkrievija, kuru par tādu sauc 34 procenti aptaujāto, un Kazahstāna, kuru par draudzīgāko uzskata 28 procenti respondentu, bet 17 procenti aptaujāto teica, ka vislabvēlīgāk pret Krieviju noskaņota ir Vācija, 16 procenti – ka Ķīna, bet 13 procenti nosauca Ukrainu.

Pētījumu centrs arī norāda uz tendenci, ka pēdējo triju mēnešu laikā pieaugusi Krievijas iedzīvotāju pozitīvā attieksme gan pret ASV, gan Eiropas Savienību. ASV pirms trim mēnešiem pozitīvi vērtēja 50 procenti aptaujāto, bet maijā – 54 procenti, pozitīvs ES vērtējums Krievijas iedzīvotāju acīs pēdējo triju mēnešu laikā pieaudzis no 60 līdz 65 procentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+