×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
22. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas informatīvais karš un tā upuri
 (58)

donecka

Naidnieks neģēlīgi uzbruka mūsu lidmašīnām, kas miermīlīgi bombardēja viņa pilsētas. Šie ironijas meistara Karela Čapeka vārdi nāk prātā, vērojot Kremļa paziņojumus par bruņotiem konfliktiem, kuros iesaistīta Krievija. Taču ne mazāk interesanta ir pilsoņu reakcija uz to. Jo nekaunīgāka un agresīvāka politika, jo vairāk melu un upuru – jo lielāka sajūsma. Putina reitings ir sasniedzis 88 procentus. Vairāk ir tikai Kimam Čenunam Ziemeļkorejā. Krievijas pilsoņu vairums atbalsta Krimas aneksiju, atbalsta nepieteikto karu Ukrainā, atbalsta Putina ieviestās sankcijas, ir piedevis vadonim zemūdeni “Kursk”, “Nord-Ost” un Beslanas traģēdiju. Tas viss sāk atgādināt Stīvena Kinga antiutopiju “Mobilais”, kad cilvēki, saņemot savā mobilajā telefonā kādu pulsējošu signālu, pēkšņi pārvēršas par asinskāriem plēsoņām un sāk funkcionēt kā vienota kolonija ar kolektīvu apziņu. Kāds mehānisms te darbojas, un kas mums par to būtu jāzina?

Reizi pa reizei man zvana draudzenes māte, ekonomikas profesore, gudra un visādā ziņā patīkama kundze. Draudzene dzīvo Ņujorkā, māte – Maskavā. Parasti mēs apmaināmies ar pozitīvām emocijām, viņa pajautā, pie kā es strādāju, es apjautājos, kā viņai ar veselību, un mēs atvadāmies līdz nākamai reizei. Savulaik viņa priecājās par Latvijas neatkarību un neraizējās, ka tagad, lai atbrauktu uz Jūrmalu, viņai būs nepieciešama vīza. Un te pēkšņi jaukā dāma man saka: Vija, mīļā, tu nezini, kas notiek, Ukrainā taču ir fašisti! Es mēģinu atjokot: ja tic Pirmajam kanālam, arī mēs Latvijā visi esam rusofobi un fašisti. Viņa sāk smieties, ka tā jau gluži neesot, mani viņa pazīstot un mīlot, bet Ukraina – tur gan viss neesot tik vienkārši. Sarunu beidzām draudzīgi. Cik nu tas iespējams. Taču tas vēl nebija viss. Dažas dienas vēlāk Rīgā ielidoja mūsu sena paziņa, latviete, dzimusi represēto ģimenē, tagad mākslas profesore, kas jau ilgus gadus dzīvo Maskavā. Ik reizi, kad viņa viesojas Rīgā, mēs satiekamies, lai patērzētu par visu ko. Taču šajā reizē sarunas nevedās. Jautāta, vai viņai nav bail dzīvot Maskavā, mūsu paziņa kā ar nazi nogrieza: jūs neko nesaprotat! Mēģināju operēt ar faktiem, atgādināju, ka Krimas aneksija un inkorporācija ir nelikumīga, jo ir pretrunā ar 1994. gada Budapeštas memorandu un 1997. gada Krievijas un Ukrainas līgumu, saskaņā ar kuru Krievija uzņemas Ukrainas teritorijas nedalāmības garanta lomu, ka notriektā Malaizijas pasažieru lidmašīna ir prātam neaptverams noziegums, atgādināju par teroristu zvērībām un to, ka Ukrainā plosās nepieteikts karš, ka Krievija savus Ukrainā kritušos karavīrus apbedī slepus… Atbilde bija viena: nu un tad! Cilvēki Krimā tā gribēja, viņi arī bez karavīru klātienes būtu tā nobalsojuši. Ukraiņi paši uzprasījās. Notriektā lidmašīna – tas amerikāņiem bija izdevīgi. Ja vispār tur bija kāda lidmašīna. Un pat ja bija, un pat ja to izdarīja mūsējie, tik un tā neviens neko nepierādīs… Visdīvaināk bija dzirdēt vārdu “mūsējie”…

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Krievijas sirrealitāte: nekas nav patiess, viss ir iespējams. Meli ir patiesība. Karš ir miers.

 2. Beidziet līst amīšpakaļās un kaut reizi publicējiet patiesību!!!

 3. Ar katru dienu ar vien nožēlojamāki paliek Latvijas mediji!! Izņēma labus Oltes TV raidijumus, iebāza izvirtuļu pretekļus ASV pliko randiņus!! Ja saliktu kopā visus kaut cikskatāmus pašu latviešu raidijumus pietiktu ar puskanālu!!!!!

 4. naida kurināšanai Atbildēt

  tagad sāks pārpublicēt mēnešiem vecus rakstus kaislibu uzturešanai?

 5. :) amerikāņu propogandas Atbildēt

  melus lai kā kremlis censtos tam nepārspēt. tik masīvus pasutijuma melus kā musu medijos amiši pasūtijuši es neatceros pat komunistu laikos dzirdējis. un cenzura nežēligākā, atlauts tik un vienigi pareizais un vienigais partijas viedoklis, jebkura citāda doma ir valsts noziegums, kremļa pasutijums. tā to pat DP jau definē.

 6. Cepuri nost autores priekšā. Visu cieņu.

 7. kodolīgi un trāpīgi

 8. Kapec Krievijas ?No malas uz visu to skatoties ko stasta Latvija par Ukrainu, Putinu, visu par visu kas notiek pasaule vainigs Putins. Informacijas kari notiek jau sen,bet Latvija tos redz ar notikumiem Ukraina.Lasot tos melus nak galva doma par to, ka vis leti pardodas .

 9. Vienkarsi lielisks, izcils raksts. Tadu vajadzetu katra skola macit, izplatit plasakai publikai, jo liela dala ari Latvijas publikas nav seviskos draugos ne ar logiku, ne sapratu, ne sirdsapzinu, atsaucoties kaut vai uz interviju ar Jauna teatra rezisoru..

  • ja maniem berniem skolaa saadi zombetu smadzenes, tad es vinus vispar skolaa nelaistu.
   Autorei japaplasina redzesloks taadaa zinaa, ka tik tiesaam no attaaluma viss labaak redzams, ja skataas ar lupu uz notikumiem, tad redz vienu, bet ja nem lielaakaa kontekstaa, tad paraadaas pavisam cita bilde. Nepulieties tik daudz ap to, kurp iet Krievija, bet labak ap to, kurp iet pasaule, un mati sacelsies stavus.

 10. Kamēr Krievijas amatpersonas turpina apgalvot, ka viņu valsts karavīri nekaro Ukrainas austrumos, no Krievijas turpina pienākt aizvien jaunas ziņas par kārtējiem mīklainos apstākļos dzīvību zaudējušajiem Krievijas karavīriem. Krievijas cilvēktiesību aizstāvju grupa sarēķinājusi, ka Ukrainā krituši vai ievainoti aptuveni četri tūkstoši Krievijas armijas karavīru. Taču Maskava savu karavīru nāvi neatzīst.

 11. 26 августа вооруженные сторонники «Донецкой народной республики» подвергли публичному унижению украинскую активистку из города Ясиноватая в Донецкой области. Она была в плену в течение суток, ее избивали и угрожали изнасилованием и смертью. После этого ее заставили выйти на улицу, завернутую в украинский флаг с табличкой «она убивает наших детей». Прохожие плевали ей в лицо, пинали и били ее палками, фотографируя все это.

  • bet kapec “Прохожие плевали ей в лицо, пинали и били ее палками, фотографируя все это?”, ja vina bij Ukrainas karogaa tiita? jeb domajat ka vini neatskir no kuras puses vinus bombardee?

 12. Vakar LTV 1 rādīja filmu par Staļinu……tas ir labi ,ka rāda filmas par vēsturi…,bet pēc 5min. pārslēdzu uz citu kanālu:(( Tagad ,kad ir dauzmaz atvērušies arhīvi un parādījušies Viktora Suvorova,Marka Soloņina un citu daudz maz patiesību rakstošu vēsturnieku darbi ,rādīt komunistu un viņiem pakaļ kladzinošu rietumu “”vēsturnieku”” darbus ir apkaunojši!!!! Un tad brīnās,ka cilvēki tic propogandas izdomājumiem!!! Ja nav ko rādīt ,tad labāk nerādīt vispār.

  • tur rādija ari par ādolfu Atbildēt

   un kas intresanti, tad šā brīža NA viens pret vienu kopē 30 gadu sākuma vāciju, kad ādolfs rāvās pie varas. tie paši saukļi, lozungi, idealoģija, rīcība. nu vienigi ādolfs pret ē’brejiem un tad citādi domājošajiem, NA pret krieviem un citādi domājošajiem. bet citādi viens pret vienu

 13. Esmu dzimis un dzīvojis Kazahstānā 20 gadus, tagad dzīvo Maskavā.
  Es nekad neesmu dzirdējis, ka latvieši būtu nazavali fašistiem. Attiecībā uz Krimu, kur atšķirībā no Donbas rīkot referendumu, ja tagad Ukrainas Krimā bija tad karš būtu bijis tur. Un es gribu atgādināt, ka karš sākās ukraiņi ar saviem cilvēkiem, un Krievija nepiedalās tajā. Tagad, ja jūs kliedza “latviešus nažus” Kā jūs izturaties pret toms, kurš raud? Es domāju negotivno. Nāc un redzēt, cik daudz vremyani pagājis Līdsas plaknē un kur ir pierādījumi? Jā, un ko var teikt, kad fašisms attaisnojama un daži ir lepni, ka viņi ir fašisti? Man šķiet, ka tas nav pareizi. Un Amerikanchev tikai bizness.

  • atceroties ka pus maskava ir ukraiņi, tur ar nez kāpec visi uztver samerā mierigi ukrainas notikumus. apcietina kautkādu naļivaiko un ir tūkstošu demonstrācija aizstavibai, bet miljoniem ukraiņu mierigi dzīvo maskavā un pat nedomā protestēt:)
   tas vien liecinaka kremlis maz iesaistits ukrainas konfliktā. tur pamatā 2 oligarhu grupējumi dala varu un teritoriju. protams kremlis atbalsta vienu pusi tāpat kā otru atbalsta amerikāņi, protams impērijai ir savas intreses jo tas notiek pierobežā, bet ne jau viņi sāka, sāka rietumi ar savu finanseto maidanu

 14. Paldies, Vija.Interesants raksts un viedoklis. Te ir kāda PSRS disidenta intervija pirms 8 gadiem, kad vēl terminš — ”nacionālā naida kurināšana” netika praktizēts dzīvē. http://infoagentura.wordpress.com/2014/08/20/par-rietumu-totalitaro-demokratiju-aleksandra-zinovjeva-intervija-1999-berline/

  Par Krimu varu piebilst, ka iedzīvotāji katru dienu lūdz dievu par Putinu, jo viņš pasargāja tos no genocīda. Tie ukraiņi un krievi, kas paspēja emigrēt uz KF, nedomājot atgriezties dzimtenē nekad, jo pārdzīvojuši patiesas pilsoņu kara šausmas, zaudējot ģimenes, draugu, iedzīvi, kuru ar savām rokām izārdīja Ukrainas armija un Nacionālā gvarde. Ja atceraties, tad tas iesākās ar bungu rībināšanu un lāpu gājienu. Nevainīgo iedzīvotāju asinis nekad netiks aizmirtsas.

  .

  • Сегодня Управление верховного комиссара по правам человека ООН опубликовало доклад, посвященный происходящему в Украине. ООН не обнаружила никаких «массовых захоронений», массовых расправ украинских карателей над мирным населением, следов использования фосфорных и кластерных бомб и т.д. Зато в докладе упоминаются пытки, издевательства, похищения и грабежи со стороны боевиков, использование сепаратистами жилых объектов для ведения боевых действий, участие российских военных в вооруженных действиях и многое другое.

  • Боевики сепаратистов продолжали терроризировать население на территориях, находящихся под их контролем, практикуя убийства, пытки, похищения, жесткое обращение и другие нарушения прав человека, в том числе уничтожения жилья и ареста имущества. Они похищали людей с целью выкупа и принудительного труда и использования их в обмен на своих бойцов, находящихся в плену у украинских властей. Они также продолжали практиковать принудительную мобилизацию гражданского населения и угрожали расправой местному населению.

  • Миссия ООН в Украине по правам человека продолжала документировать случаи применения пыток и жестокого обращения с заключенными со стороны боевиков в Донецкой и Луганской областях. В конце августа была похищена женщина, подозреваемая боевиками в том, что работала корректировщиком для артиллерии украинских вооруженных сил. Ее избивали, (в том числе прикладами) и стреляли около ушей. Ее заставляли вытягивать руку в нацистском приветствии и кричать «зиг хайль», угрожали изнасилованием и приковали наручниками к батарее на нескольких дней.

  • Два волонтера, работавших на общественных началах, были похищены во время доставки гуманитарной помощи. Они провели 22 дня под стражей в конце августа. Они были избиты, в том числе дубинками и прикладами, об их носы тушили окурки, им выдирали ногти. Два других добровольца (находившихся в заключении с 28 июля по 27 августа) также подверглись пыткам и унижениям , их также избили (в том числе с бейсбольными битами), практически не давали еды и доступа к медицинской помощи.

  • 1 сентября украинский омбудсмен получил информацию от Управления Генерального прокурора Российской Федерации об условиях содержания под стражей и предполагаемого применения пыток против граждан Украины Олега Сенцова, крымского режиссера, и А. Кольченко. Оба они, наряду с двумя другими ранее были задержаными в Крыму по обвинению в терроризме, были переведены в следственный изолятор ФСБ в Москве. По словам прокурора Россия, условия содержания А. Кольченко отвечают стандартам российского законодательства и нет никаких оснований для заявлений о применении пыток. Сообщения о пытках в отношении Олега Сенцова еще предстоит проверить.

  • Сам Сенцов рассказал о том, что ему на голову надевали полиэтиленовый пакет, душили до обморочного состояния, наносили множественные удары по спине и голове ногами, руками и дубинкой, снимали штаны вместе с трусами, били по ягодицам и угрожали изнасилованием дубинкой, угрожали вывезти в лесополосу и убить, угрожали посадить в «пресс-хату», скормить собакам. Эти действия сотрудников ФСБ России продолжались примерно 3 часа, а целью было заставить режиссера дать признательные показания о его намерениях организовать и совершить ряд поджогов и взрывов, а также о хранении оружия и взрывчатых веществ. Несмотря на многократно упомянутые факты применения к Сенцову незаконных методов воздействия, в тексте постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, следователь ВСУ СК Черноморского флота РФ майор юстиции Опарин В. А. отрицает необходимость расследовать данные обстоятельства.

  • Atsauce uz cilvēku, kas PSRS sabrukumu kvalificē kā traģēdiju un Staļinu atzīst par lielāko personību cilvēces vēsturē, liek secināt, ka Jums, Ruta Dolbeara, Kremļa propaganda ir spēcīgi skārusi apziņu.
   From Wikipedia, the free encyclopedia: After the Collapse of the Soviet Union, Zinovyev wrote a book A Russian Tragedy (Русская Трагедия) about the USSR’s collapse, calling it a catastrophe. In his later life, he championed the Soviet system and regarded post-Soviet Russia with disdain. He considered Stalin as one of the greatest personalities in history.

 15. Mēs sitisim tos utainos arvien nudien!

  Un lai Tas Kungs svētī Maskalijas ieiešanu vēstures mēslainē.

  Miers viņu pīšļiem.

  Aleluja un amen.
  Abet, mēs sitisim…

 16. Enciklopēdisks ieskats pagātnē un tagadnē. Ceru, ka Ārlietu ministrijā visi iemācīsies šo tekstu kā obligātu galvas gabalu.

 17. Slavēšanai trūkst vārdu. Ļoti skaidri viss uzrakstīts. Būtu labi, ja šo rakstu publicētu arī ārzemēs.

 18. retorisks jautājums- kurš nemelo?

  • В России сейчас мы сталкиваемся с массовым производством «альтернативной реальности». Даже те люди, кто помнит то, что происходило в сталинские времена, утверждают, что нынешние масштабы распространения фальсификаций и намеренной лжи беспрецедентны.

 19. Nopietna analīze. Deputātiem un to kandidātiem vajadzētu šo tekstu iemācīties no galvas. Bet daži komentāri liek atcerēties drošības eksperta Jāņa Bērziņa teikto: “Krievijas militārpersonas neuzskata par vajadzīgu uzbrukt Latvijai militārā veidā. Krievijai ir vajadzīga buferzona pret NATO. Krievija grib, lai Baltijas valstis finlandizētos. Šis process notiek caur politiķiem, informatīvo kampaņu, lai Latvijas iedzīvotāji, kaut neatbalsta Krieviju, ir pret NATO un ES. Jo vairāk Latvija ir pret NATO un ES, tas netiešā veidā kalpo Krievijas interesēm.”

 20. Nu tad beidzot Kremļa finansētie internettroļļi pamodušies! Tikai, puiši, nelietojiet terminus “pindosi”, “amerikosi” un “gejropa”! Tie jūs nodod 🙂

  • Штирлиц шел по Берлину. Мюллер узнал в нем советского разведчика – не по ППШ, небрежно наброшенному на плечо, и не по парашюту, волочившемуся сзади, а по клейму фабрики “Большевичка”, которое по истинно русской безалаберности забыли отпороть с внутреннего кармана пиджака.

 21. un ko tad varat sniegt pretīm šai krievu propagandai?NEKO!

 22. Kad beidzot Latvija visi Usa,ES zombetie beigs kaukt cik slikti dzivo Krima un Krievija? Labak domajiet ka labak dzivot Latvija un sargat Latviju.Gudru runataju ir loti daudz,bet jegas nekadas.

 23. Aizbrauc uz Ukrainas austrumiem un paskaties kas tur karo… Tad varbūt prātā nenāks visādas muļķības rakstīt
  Speciāliste pa zirga lietām!

  • Krievijas Aizsardzības ministrija ar atpakaļejošu datumu no dienesta atbrīvo Ukrainā kritušos karavīrus. Šāda rīcība liedz viņu ģimenēm pabalstus un sociālās garantijas, paziņojusi Krievijas aktīviste Jeļena Vasiļjeva, kas nodarbojas ar informācijas vākšanu par kritušajiem nepieteiktajā karā. Šie spriedumi balstīti no militārpersonām saņemtajos dokumentos, kuros Ukrainā kritušos karavīrus no dienesta atbrīvo ar atpakaļejošu datumu, lai nebūtu jāmaksā bojāejas pabalsti piederīgajiem. No Orenburgas apgabala “uz mācībām pie Rostovas” nosūtītās vienības karavīri 17. septembrī pie Debaļceves, Doņeckas apgabalā, nokļuva apšaudē, un dzīvību zaudēja vairāk nekā 20 cilvēku, aptuveni 40 tika ievainoti. Praporščiku ģimenēm izmaksātas četras algas, seržantu – divas, ierindnieku ģimenēm – nekas, sacīja Vasiļjeva. Maksājumi noformēti kā pabalsti par atbrīvošanu no dienesta, kas tiek reģistrēti ar atpakaļejošu datumu – 4. septembri. Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500.

 24. Paldies, Vija!
  Es nezinu, kāds ir šī raksta mērķis blakus šaušalīgas patiesības konstatācijai, bet nomierinoši tas nekādā gadījumā neiedarbojas. Kādas mums ir nākotnes izredzes, neviļus rodas tāds jautājums.

  • Mums jau gribētos vienmēr dzirdēt saulaina laika prognozi, taču vētras laikā tomēr labāk ir zināt, kāds vējš no kurienes pūš.:)

 25. Tiem krieviem Krievijā ir gaidāms Ziemeļkorejas iedzīvotāju liktenis – dzīve mucā un vadoņa slavināšana…

 26. Nav ko pielikt, viss kā ir patiesībā.

 27. Paldies autorei! – uzrakstīts godīgi, izsvētri, analītiski.

 28. Manā bērnībā krieviem bija īpaši populāra dziesma “Vai krievi karu grib?” Tā bija dziesma par to, kā miermīlīgā Padomju Savienība pārdzīvo, ka Rietumi visu laiku vēlas tai uzbrukt. Laikam pašlaik tāds jautājums ir galīgi nevietā. Krievu propaganda sludina, cik ļoti, ļoti, ļoti krievi karu grib.

  • Krievu augsta ranga armijnieki bija pret so dziesmu,jo taa radot pacifistisku noskanojumu un neveeleesanos karot.

  • Krievi ir vienīgā tauta, kas lepojās ar iekarojumiem. Krievi ir tauta, kura par fašistiem sauc visus kara pretiniekus. Pārsteidzoši, bet tieši Krievija ir vienīgā īstenā fašistu valsts. Palasiet fašisma definīciju, to var piemērot vienīgi un tikai vienīgi Krievijai.

   • nu smagi gam tai krievijai, viss pasaules ļaunums tur…
    amerikosi sen jau ir atzinušies, ka tā dienvidkorejas lidmašīna novirzījās no kursa tieši pēc viņu rīkojuma un cietušo radiniekiem pat pa saujai to zalo tualetes papīrīšu ar masonu simboliku iedāvāja…
    sliktie krieveļi visu laiku paplašinot savas impērijas robežas, tik nez kāpēc neviens šobrīd neskatās, kā to dara amerikosi?
    desmit gadus cītīgi jau ved uz savām labaratorijām Irākas dabas bagātības, bet nu nekādi nespēj atrast tur nekādus masu iznīcināšanas līdzekļus… cik ilgi vēl meklēs? varēja jau nu prasties un pa šiem gadiem kaut vai ko safabricēt, bet viņi pat to neuzskata par vajadzīgu darīt…
    Ukrainā ar šiem kluvusi par tuvo pierobežu, Vašinktonā sponsori brēc, ka tur veltīgi esot iztērēti viņu miljardi, jo Vovočka tomēr izrādījies viltīgāks, bet mēs turpinam neredzēt tur viņu klātbūtni, izskatās ka arī mūsu dzeltenajai presei kādas pabiras no tiem dolāreļiem atbirst…
    Sīrijā ar nez kāpēc pie tās ķīmijas pielietošanas starptautiskie eksperti vaino dumpiniekus un pierāda ka tā iur bijusi ASV militārā ķīmija, bet uz to arī mūsu pērkamajiem masu informācijas līdzekļiem uzšpļaut…
    es nesaku ka vovočka ir balts un pūkains, bet ar ko gan tas nēģerzēns tur otrā krastā labāks?
    laiks tak beidzot saprast, ka šobrīd Ukrainas ringā pirms nopietnas cīņas iesildās divas impērijas, kurām visa pārējā pasaule vienkārši pie pa..as… jevropija ir tikai tāda butaforija amerikosu vasaļu lomā, bet Ķīna vēl nejūtās pietiekami spējiga iziet starptautiskajā arēnā, lai samaltu šos abus uzreiz… bet tas nenozīmē, ka viņi neparādīsies tieši tad, kad šie gladiarori sāks izpumpēties…

   • krievi ir vienigaa tauta, kam nepartraukti citas valstis ir uzbrukusas, bet taa rezultaataa vienmeer palielinaajaas Krievijas teritorija… Veeraa nemams fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+