Russia’s players celebrate a goal during a preliminary round group B game Russia vs Kazakhstan of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 14, 2014.   AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
Russia’s players celebrate a goal during a preliminary round group B game Russia vs Kazakhstan of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 14, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
AFP/LETA

Krievijas izlase turpina graut savus pretiniekus 0

Vēl vienu pārliecinošu uzvaru Minskā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā trešdien izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase, kas B grupas mačā ar 7:2 (1:0, 3:0, 3:2) sagrāva Kazahstānu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 105

Krievijas izlasei tā bija ceturtā uzvara tikpat turnīra spēlēs. Komanda trijās no tām guvusi vismaz piecus vārtus, bet kopumā pretinieku vienību vārtsargus pārspējusi jau 22 reizes.

Līdz trešās trešdaļas ievadam 5:0 Krievijas izlases labā panāca Sergejs Plotņikovs, Jegors Jakovļevs un Daniss Zaripovs, kuri visi bija precīzi vairākumā, kā arī Nikolajs Kuļomins un Viktors Tihonovs. Trešajā trešdaļā Kazahstānas vienībai divas ripas atguva Mihails Panšins un Andrejs Spiridonovs, bet pēdējā minūtē gala rezultātu ar 37 sekunžu atstarpi panāca Plotņikovs un Aleksandrs Burmistrovs.

Plotņikovs diviem gūtajiem vārtiem pievienoja arī divas rezultatīvas piespēles, bet Tihonovs iekrāja trīs rezultatīvas piespēles.

Kā ziņots, vien ceturtajā čempionāta spēlē pie savas pirmās uzvaras un pirmajiem punktiem trešdien tika pērnā čempionāta sudraba medaļu ieguvēja Šveice, kas B apakšgrupas mačā ar 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) pārspēja Vāciju.

Damjēns Bruners spēles 13.minūtē vairākumā vadībā izvirzīja Šveici, bet pusotru minūti vēlāk neizšķirtu atjaunoja Tomass Openheimers. Otrās trešdaļas otrajā pusē šveicieši četru minūšu laikā panāca 3:1 savā labā, kad precīzi bija Deniss Holenšteins un Kevins Romī, bet minūti pirms trešdaļas beigām vienu ripu vāciešiem atguva Openheimers. Noslēdzošajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Pašlaik B apakšgrupā pirmo vietu ar 12 punktiem četrās spēlēs ieņem Krievija, bet ar sešiem punktiem trīs mačos seko ASV, Latvija un Baltkrievija. Ceturtā ar pieciem punktiem četros mačos ir Vācija, Somijai un Šveicei ir trīs punkti, bet Kazahstānas kontā viens punkts.

Savukārt A apakšgrupā savu pirmo uzvaru trešdien izcīnīja Slovākija, kas ar 5:2 (2:2, 1:0, 2:0) pārspēja Norvēģiju un pēc čempionāta ievadā izcīnītajiem diviem panākumiem sagādāja tai otro zaudējumu pēc kārtas.

Pirmajā trešdaļā norvēģi divreiz spēja atspēlēt divu vārtu deficītu, tomēr 18 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Čehijas izlase vēlreiz pārņēma vadību. To komanda turpinājumā nosargāja, trešās trešdaļas vidū ar mazāk kā minūtes intervālu gūstot vēl divus vārtus.

Ladislavs Nagijs uzvarētāju labā guva divus vārtus, bet pa reizei izcēlās karjeras laikā Rīgas “Dinamo” spēlējušais Jurajs Mikušs, Tomāšs Tatars un Mihels Miklīks, kura kontā arī divas rezultatīvas piespēles. Norvēģijas izlasē tikmēr precīzi bija Aleksandrs Bonsaksens un Mortens Asks.

Pirms tam trešdien A apakšgrupā pie savas pirmās uzvaras pamatlaikā tika Čehija, kas ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Itāliju.

Spēles rezultātu otrās trešdaļas trešajā minūtē atklāja Jirži Sekāčs, bet četras ar pusi minūtes pirms spēles beigām gala rezultātu panāca leģendārais Jaromirs Jāgrs. Čehijas izlases vārtsargam Aleksandram Salākam šajā mačā nācās atvairīt tikai 11 metienus, kamēr čehi pa pretinieku vārtiem veica 37 raidījumus.

A grupas vadībā ar astoņiem punktiem trijos mačos atrodas pašreizējā čempionvienība Zviedrija, kurai ar septiņiem punktiem seko Kanāda, bet pie sešiem punktiem četrās cīņās tikusi Čehija un Norvēģija. Pieci punkti trīs spēlēs ir Francijai, četri punkti četros mačos ir Slovākijai, bet Dānijai un Itālijai ir pa trim punktiem.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.