Oskars Batņa (no kreisās) pret Krievijas izlases spēlētāju Mihailu Grigorenko.

Krievijas izlases treneris nievājoši izsakās par pārkāpumu pret Latvijas hokejistu: “Tur cilvēks knapi rāpoja” 2

Latvijas un Krievijas hokeja izlašu spēlē, kurā Boba Hārtlija trenētā komanda sestdien Bratislavā zaudēja ar 1:3, bija vairāki neizprotami tiesnešu lēmumi, taču vienu no tiem Krievijas izlases galvenais treneris Iļja Vorobjovs komentēja diezgan nievājoši attiecībā pret Latvijas izlases spēlētāju Oskaru Batņu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Otrā perioda beigu daļā pretinieku zonā cīņā par ripu Batņa tika notriekts, spēka paņēmienu izpildot Dmitrijam Orlovam. Batņa sniedzās pēc ripas un tobrīd bija saliecies uz priekšu, bet Krievijas izlases aizsargs viņam izdarīja sitienu galvā.

Batņa palika uz ledus, pēc tam devās uz ģērbtuvēm, savukārt trešajā periodā viņš nospēlēja nepilnu minūti.

“Spēka cīņa bija abu komandu izpildījumā. Protams, mēs gribam, lai noraidījumu būtu mazāk,” krievu mediji citēja krievu trenera Vorobjova teikto. Vai mēs pieļaujam, ka Orlovu diskvalificēs? Tur cilvēks knapi rāpoja. Manā vērtējumā, nediskvalificēs, jo pretinieks bija ļoti zemu, bet Orlovs gāja pēc ripas.”

Tāpat strīdīga bija epizode, kad ppie laukuma apmales pa galvu ar elkoni tika iesists Rihardam Bukartam, bet pāridarītājs Ņikita Zadorovs saņēma 2+10 soda minūtes, lai gan citās līdzīgās epizodēs šajā čempionātā ir “izrakstīti” arī spēles sodi jeb 5+20 minūtes.

“Zadorova gadījumā tur puisis vienkārši bija augumā mazāks,” piebilda Vorobjovs.

Latvijas hokeja izlase spēlē pret Krievijas zvaigznēm

Citās domās bija kādreizējais Krievijas izlases un NHL spēlētājs Andrejs Nikoļišins, kurš neslēpa, ka šāda tiesnešu nekonsekvence viņu tracionot, jo bijis acīmredzams, ka soģi pietiesā Krievijai.

“Krievijas meistarība bija augstāka, bet latvieši spēlēja ļoti labi, man ļoti patika. Ja viņiem (Latvijai) vēl tiesneši nemaisītu, tad viņiem būtu vēl labākas izredzes. Mani tracina tiesnešu darbība šajā čempionātā. Latvijai šī nav pirmā spēle, kad tiesnešu kļūdas iespaido spēles iznākumu. Zadorova noraidījums vēl ir strīdīgs un jāanalizē, bet citā epizodē Latvijas hokejistam (Ronaldam Ķēniņam) iedeva četras soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju, kura vienkārši salūza,” sacīja Nikoļišins, kurš savulaik NHL nospēlēja desmit sezonas.

Nikoļišins pēc karjeras beigām trenēja KHL klubus Čeļabinskas “Traktor” un Habarovskas “Amur”, bet tagad ir NHL kluba Čikāgas “Blackhawks” skauts.