×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Krievijas izlūkdienests aktivizē darbību pret Igauniju

Pēdēja gada laikā jūtami pieaugušas Krievijas izlūkdienesta aktivitātes pret Igauniju, bet centieni Igaunijas pilsoņu vidū vervēt jaunus nodevējus kļuvuši biežāki, apliecināja Igaunijas Drošības policijas (KaPo) ģenerāldirektors Raivo Aegs.

“Krievijas Federālā Drošības dienesta (FDD) vervēšanas mēģinājumu skaits, kas ticis apstiprināts, līdz šā gada septembrim par trešo daļu pārsniedzis kopumā pērn fiksēto gadījumu skaitu,” publikācijā laikrakstā ” Eesti Ekspress” apliecināja KaPo ģenerāldirektors. “Tā dēvētais iekšējās drošības dienests FDD aktivizējis darbības pret Igauniju un tās iedzīvotājiem. NATO valstīs, kas atrodas tālāk uz rietumiem, Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests savu aktivitāšu dēļ tiek notverts biežāk. Krievijas specdienesti atsakās atzīt, ka Igaunija un citas bijušās okupētās valstis viņiem tagad neatgriezeniski ir ārzemes, nevis daļa no Krievijas vai Padomju Savienības.”

FDD drīzāk pievērsīs uzmanību tādam Igaunijas iedzīvotājam, kuram vai nu pašam, vai arī kādam no viņa tuvākā loka cilvēkiem ir pieejama izlūkdienestu interesējošā informācija, turklāt īpaši noderīgi specdienestiem šajā ziņa ir tie cilvēki, kuru vājības var tikt izmantotas pret viņiem, norādīja ģenerāldirektors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+