×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Krievijas iznīcinātāji traucējuši lidmašīnām Īrijas gaisa telpā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Februārī vienai lidmašīnai likts mainīt maršrutu, bet otra tikusi aizkavēta, lai izvairītos no Krievijas bumbvedējiem, kas bez brīdinājuma bija ielidojuši Īrijas kontrolētajā gaisa telpā, paziņoja Īrijas Aviācijas pārvalde (IAA).

Tiek uzskatīts, ka tas noticis 18. februārī, kad tika pacelti Britānijas “Typhoon” iznīcinātāji, lai pavadītu divas britu gaisa telpai tuvu lidojošas lidmašīnas. Notikušo vērtē kā Krievijas spēka demonstrēšanu saistībā ar saspringto situāciju Ukrainā, jo Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons apsūdzējis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Ukrainas teritoriālās vienotības pārkāpšanā.

IAA vēsta, ka abas Krievijas lidmašīnas lidojušas ar izslēgtiem raidītājiem – ierīcēm, kas ļauj tās identificēt gaisa satiksmes kontroles radariem. “Krievijas lidmašīnu aktivitātes dēļ Britānijas gaisa telpā tika aizkavēta vienas lidmašīnas pacelšanās no Dublinas lidostas,” norāda IAA. “Vienas gaisā esošas lidmašīnas maršruts tika mainīts, lai nodrošinātu, ka tās trajektorija ir pietiekami tālu no abu Krievijas militāro lidmašīnu ceļa.” Abas bijušas komerciālas lidmašīnas, kuras vedušas simtiem pasažieru. Tomēr IAA apgalvo, ka “nav bijis apdraudējuma civilajai satiksmei Īrijas kontrolētajā gaisa telpā”.

Lidmašīnas neielidoja Īrijas suverēnajā gaisa telpā, bet lidoja tās kontrolētajā gaisa telpā 25 jūras jūdžu jeb 46,3 kilometru attālumā no Īrijas krastiem laikā starp plkst.15 un plkst.19 pēc Griničas laika. Britānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons pēc šī incidenta brīdināja, ka NATO jābūt gatavai jebkāda veida agresijai no Krievijas puses. Londona jau izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai pieprasītu paskaidrojumus par līdzīgu incidentu janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tie nebija iznīcinātāji bet 50 gadu dizaina bumbvedēji, t.s. lāči.

  2. KUR TIK VIŅU NAV…!? Apbrīnojami, kā var LĪST virsū citām valstīm un to teritorijām…

Draugiem Facebook Twitter Google+