×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Krievijas iznīcinātājs pārkāpis Igaunijas gaisa telpu

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Ilustratīvs foto

Krievijas iznīcinātājs “Su-27” naktī uz piektdienu nelikumīgi ielidojis Igaunijas gaisa telpā netālu no Vaindlo salas.

Krievijas bruņoto spēku “Su-27” bez atļaujas Igaunijas gaisa telpā Vaindlo salas Somu līcī tuvumā ielidoja pulksten 2.38 un Igaunijas gaisa telpā atradās nepilnu minūti, paziņoja Igaunijas bruņoto spēku pārstāvji. Lidmašīnas transponders bija izslēgts, nebija iesniegts tās lidojuma plāns, un tā neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas Gaisa navigācijas dienestu.

Igaunijas Ārlietu ministrija piektdien izsauca Krievijas vēstnieku Igaunijā Aleksandru Petrovu un iesniedza viņam notu.

Šis ir piektais tāda veida incidents šogad.

Iepriekšējais reģistrēts 5.septembrī, kad Igaunijas gaisa telpā Vaindlo salas rajonā neatļauti ielidoja Krievijas bruņoto spēku lidmašīna “An-72”, pavadot tur apmēram pusotru minūti. Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas transponders, kas ļauj to redzēt radaros un citām lidmašīnām, bijis ieslēgts, bet lidmašīnas lidojuma plāns nebija iesniegts, un lidmašīnas piloti neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas dispečeriem.

7.jūnijā un 28.martā Krievijas armijas lidmašīna “An-26” bez atļaujas ielidoja Igaunijas gaisa telpā Vaindlo salas apkaimē, pavadot tur nepilnu minūti. Lidmašīnas bija iesniegušas lidojuma plānu, kas paredzēja lidojumu starptautiskā gaisa telpā, neatļautā manevra laikā tās neuzturēja radiosakarus ar Igaunijas dispečeriem.

18.februārī Krievijas armijas helikopters “Mi-8” bez atļaujas ielidoja Igaunijas gaisa telpā netālu no robežsardzes bāzes Vasknarvā valsts ziemeļaustrumos. Helikopters Igaunijas gaisa telpā pavadīja nepilnu minūti, tā transponders bija izslēgts un nebija iesniegts lidojuma plāns, kā arī netika uzturēti sakari ar Igaunijas Gaisa navigācijas dienestu.

2015.gadā Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas Igaunijas gaisa telpu pārkāpa trīs gadījumos. 2014.gadā tādu incidentu skaits bija astoņi, no kuriem lielākā daļa notika Vaindlo salas tuvumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+