×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Krievijas jaunā vecā valdība

Foto - RIA Novosti/ScanpixFoto - RIA Novosti/Scanpix

Pēc Kremļa polittehnologu nevainojami režisētās Krievijas vadītāju vietu maiņas prezidenta Vladimira Putina izraudzītais Ministru kabinets ir pārsteidzoši līdzīgs valdībai, ko pirms tam vadīja Dmitrijs Medvedevs, kurš tagad iecelts premjerministra amatā.

 

Analītiķi atzīmē, ka vairākums ministru palikuši savās vietās vai viņu vietnieki paaugstināti amatā, bet nedaudzie jaunpienācēji ir no Kremļa administrācijas. Vienīgā vērā ņemamā organizatoriskā izmaiņa ir jaunas ministrijas izveidošana Tālo Austrumu apgabala attīstībai. Dažu amatpersonu nomaiņa nostiprina Putina varu, vienlaikus apstiprinot Medvedeva solījumu atjaunināt kabinetu, raksta avīze “The Moscow Times”. Prezidents Putins brīdinājis jauno valdību, ka tai jārisina grūti uzdevumi globālu ekonomisku satricinājumu apstākļos. Premjerministrs Medvedevs kā galvenos mērķus, kas jāsasniedz sešos mēnešos, izvirzījis jauna privatizācijas plāna īstenošanu, algu paaugstināšanu sociālās jomas darbiniekiem un skolotājiem, budžeta izstrādi 2013. gadam, ārzemju ieguldījumu pavairošanu un valdības aparāta darbinieku izraudzīšanu konkursā.

 

Stratēģiskos amatos pārbaudīti cilvēki

Par otro cilvēku valdībā un premjerministra pirmo vietnieku bez aizstājējiem kļuvis Igors Šuvalovs (45). Maskavas universitāti beigušais jurists kopš 2000. gada strādājis valdības aparātā un prezidenta administrācijā. Šobrīd pārrauga Āzijas un Klusā okeāna valstu vadītāju apspriedes sagatavošanu septembrī Vladivostokā, kur iedzīvotāji ar gandarījumu konstatējuši, ka pilsētā beidzot sākusi normāli darboties kanalizācija, atzīmē avīze “Argumenti i fakti”. Stratēģiski svarīgos amatus ārlietu un aizsardzības jomās saglabājuši Sergejs Lavrovs (62), kura diplomāta stāžs ir 40 gadi, un Anatolijs Serdjukovs (50). Serdjukovs savulaik beidzis Ļeņingradas padomju tirdzniecības institūtu, tirgojis mēbeles, tad beidzis Sanktpēterburgas universitātes juridisko fakultāti un strādājis nodokļu dienestā. Tagad cenšas īstenot reformas Krievijas armijā. Jaunajā Ministru kabinetā lielāks svars būs bijušajam ekonomikas un tirdzniecības ministra vietniekam un prezidenta ekonomiskajam padomniekam Arkādijam Dvorkovičam (40), kurš kā premjera vietnieks pārraudzīs rūpniecības jomu, tajā skaitā naftas un gāzes sektorus. Beidzis Maskavas universitātes ekonomikas fakultāti, papildinājies Djūka universitātē ASV. Vladislavs Surkovs (47), Dmitrijs Kozaks (53), Dmitrijs Rogozins (48) and Aleksandrs Hlopoņins (47) saglabājuši premjerministra vietnieka amatus, bet par Kremļa galveno ideologu dēvētais Surkovs būs arī valdības biroja vadītājs. Finanšu ministriju turpinās vadīt Antons Siluanovs (49), kurš pērn aizstāja Alekseju Kudrinu, kas nevēlējās strādāt Medvedeva valdībā.

 

Jauna slota 
Iekšlietu ministrijā

Iekšlietu ministra amatā Rašidu Nurgalijevu, kurš tika asi kritizēts par nespēju apturēt vardarbību un likuma pārkāpumus pašu likumsargu vidū, nomainījis Maskavas policijas priekšnieks Vladimirs Kolokoļcevs (51), kas karjeru sācis kā ierindas milicis un ieguvis autoritāti sabiedrībā. Premjera vietniece Olga Golodeca (49), viena no nedaudzajām jaunpienācējām valdībā, pārraudzīs sociālos jautājumus. Beigusi Maskavas universitātes ekonomikas fakultāti. Agrāk viņa strādāja Maskavas pašvaldībā. Bijušais finanšu ministra vietnieks Aleksandrs Novaks (40) iecelts par enerģētikas ministru Sergeja Šmatko vietā. Par ekonomiskās attīstības ministru kļuvis Maskavas universitātes absolvents Andrejs Belousovs (53), kurš agrāk bija ministra vietnieks un apliecinājis sevi kā izcilu prognozētāju.

 

Par prezidenta Putina vēlmi pievērst lielāku uzmanību Tālo Austrumu apgabalam liecina jaunas ministrijas izveidošana šīs teritorijas saimniciskajai attīstībai, ko pārraudzīs Viktors Išajevs (64), saglabājot prezidenta pārstāvja rangu Tālo Austrumu federālajā apgabalā.

 

Kadri nāk no Sanktpēterburgas

Par jaunāko ministru Krievijas mūsdienu vēsturē kļuvis 29 gadus vecais Nikolajs Ņikiforovs, kurš vada Sakaru un masu komunikāciju ministriju. Pirms tam viņš strādāja šajā jomā Tatarstānas Republikā. Ministrs bez portfeļa uzņēmējs Mihails Abizovs (39) koordinēs Ministru kabineta attiecības ar ekspertu grupu, tā dēvēto atklāto valdību, kuras izveidošanu ierosināja premjers Medvedevs. Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas vadību pārņēmis bijušais ministra vietnieks Deniss Manturovs (43), kurš beidzis Maskavas universitātes socioloģijas fakultāti. Par dabas resursu un vides ministru kļuvis Sergejs Donskojs (43), Naftas un gāzes akadēmijas absolvents, aizvietojot Juriju Trutņevu. Sadalot Veselības aprūpes un sociālās attīstības ministriju, par veselības aprūpes ministri iecelta Veronika Skvorcova (51), kura beigusi Medicīnas institūtu, bet par darba un sociālās attīstības ministru kļuvis Maksims Topiļins (45), diplomēts ekonomists. Nikolajs Fjodorovs (54), kurš līdz 2010. gadam vadīja Čuvašijas Republiku, iecelts lauksaimniecības ministra amatā, aizvietojot Jeļenu Skriņņiku. Vēl nesen Fjodorovs bija Federācijas padomes deputāts un pēc Putina lūguma vadīja darba grupu, kas izstrādāja priekšvēlēšanu programmu tā dēvētajai Viskrievijas tautas frontei Kremļa kandidātu atbalstam vēlēšanās. Arī jaunais reģionālās attīstības ministrs Oļegs Govoruns (43) nāk no Kremļa aprindām, kur viņš pārraudzīja iekšpolitikas jautājumus. Jaunais transporta ministrs Maksims Sokolovs (43), tāpat kā Belousovs, agrāk strādājis valdības aparātā, bet pirms tam Sanktpēterburgas pašvaldībā, kur politisko karjeru sāka Vladimirs Putins un Dmitrijs 
Medvedevs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+