×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2014
Drukāt

Krievijas kara lidmašīnas pastiprināti lido Japānas teritorijas tuvumā (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas kara lidmašīnas aizvadītās nedēļas laikā pastiprināti lido Japānas teritorijas tuvumā, paziņoja Japānas Aizsardzības ministrija.

Japānas gaisa aizsardzības spēkiem nācās nosūtīt savus iznīcinātājus septiņas dienas pēc kārtas, lai stātos pretī Krievijas kara lidmašīnām, kas lidojušas tuvu Japānas salu arhipelāgam.

Piektdien Japānas fiksējusi sešus Krievijas bumbvedējus “TU-95”, kas lidojuši pārī pa diviem. Divi bumbvedēji riņķojuši ap Okinavas salām, pēc tam lidojot uz ziemeļiem gar Japānas Klusā okeāna piekrasti. Četras pārējās lidmašīnas pārlidojušas pāri Japāņu jūrai.

“Viņi turpina lidojumus, kas, pēc mūsu novērtējuma. ir nenormāli, un tādi nav pieredzēti pat Aukstā kara laikā,” paziņoja Japānas aizsardzības ministrs Iconuri Onodera.

Ministrs piebilda, ka Krievijas nodomi nav saprotami, un Japānas diplomātiskā dienesta militārpersonas cenšas noskaidrot Maskavas plānus.

No 2013.gada aprīļa līdz 2014.gada martam Japānas pretgaisa aizsardzības spēki bijuši gatavi izmantot iznīcinātājus 359 reizes, reaģējot uz Krievijas lidaparātu pietuvošanos, kas ir aptuveni 110 reižu biežāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Aizsardzības ministrijas publiskotie dati.

Japānai un Krievijai ir teritoriālas nevienprātības par Kuriļu salām, kuras Maskava pēc Otrā pasaules kara atņēma Japānai.

Aptuveni pirms 150 gadiem Japāna un Krievija parakstīja līgumu, vienojoties, ka četras dienvidu salas no Kuriļu salu arhipelāga pieder Japānai, bet uz ziemeļiem novietotās četras salas Krievijai.

Taču pēc Otrā pasaules kara Krievija sagrāba visas Kuriļu salas un padzina tajās dzīvojošos japāņus. Japāna nekad nav atteikusies no salu piederības, bet Maskava atsakās tās atdot.

Aizvadītajos 60 gados abas valdības vairākkārt risinājušas sarunas par Kuriļu salām, taču nekāds rezultāts nav panākts. Šis jautājums ir tik sāpīgs, ka Japāna un Krievija vēl joprojām nav parakstījušas miera līgumu, kas formāli izbeigtu Otro pasaules karu starp abām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Grib but gatavs uz visiem iespejamiem variantiem… ja nemeginas, neizdosies.

  2. Krievnacistiem jānodedzina lieki degvielas krājumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+