×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

Krievijas karakuģi ir ceļā uz Baltijas jūru (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Kuģu kustība Vidusjūrā un Ziemeļjūrā, kā arī internetā publiskotie komentāri liecina, ka divas Krievijas korvetes ar kodolgalviņas nestspējīgām raķetēm ir ceļā uz Baltijas jūru, lai gan oficiāli tiek apgalvots pretējais, secinājuši domnīcas “Atlantic Council” (“Atlantijas padome”) eksperti.

Raķetes “Kalibr” var tikt aprīkotas ar kodolgalviņām, un to darbības rādiuss ir 2600 kilometri, kas faktiski padara tās par efektīvākiem ieročiem nekā uz zemes izvietojamās raķetes “Iskander”, liecina vietnē “arms-expo.ru” atrodamā informācija.

Uz Baltiju devušies kuģi “Zeļonij Dol” un “Serpuhov”, kas tiek klasificēti kā “Bujan-M” klases mazie artilērijas kuģi un ir vieni no Krievijas karaflotes jaunākajiem kuģiem.

Pagājušā gada beigās šie abi kuģi tika iekļauti Krievijas Melnās jūras flotē un bāzējās Sevastopolē. Augustā kuģi kādu laiku atradās Vidusjūrā, kur pirmo reizi no tiem tika palaistas raķetes, raidot tās pret mērķiem Sīrijā, un pēc tam atgriezās Sevastopolē.

Tomēr oktobra sākumā Melnās flotes preses pārstāvis paziņoja, ka kuģi atkal dosies uz Vidusjūru, un 5.oktobrī tie tika nofotografēti, šķērsojot Bosforu.

Tika gaidīts, ka tie tālāk dosies uz dienvidiem uz Sīrijas piekrasti, kur atbalstīs militāro operāciju pret teroristu grupējumu “Islāma valsts”.

Tomēr vietne “7fbtk.blogspot.com” ziņo, ka abus kuģus bijis plānots novirzīt uz Baltijas jūru. Vietne atsaucās uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes paziņojumu, kas datēts ar 16.septembri. Paziņojumā tika apgalvots, ka kuģi septembra beigās dosies uz ziemeļiem pa Krievijas iekšzemes ūdens ceļiem, kas nenotika. Tomēr “7fbtk.blogspot.com”, atsaucoties uz vairākiem avotiem, ziņo, ka šis plāns nav atmests.

Vietne vēsta, ka kuģi oktobra vidū tika gaidīti ierodamies Maltā, un pēc tam, visticamāk, to ceļš vedīs uz Baltijas jūru. “7fbtk.blogspot.com” norāda, ka Baltijas jūras flotei kuģi ar “Kalibr” raķetēm būs liels ieguvums.

Lai gan kuģi un zemūdenes, kas spēj pārvadāt “Kalibr” raķetes, tiek izmēģināti Baltijas jūrā pirms pārvešanas uz Melnās jūras floti, Baltijas jūras flotei nav šādu kuģu vai zemūdeņu.

Apstiprināts, ka “Zeļenij Dol” un “Serpuhov” no 9.oktobra līdz aptuveni 12.oktobrim atradās Maltā.

Komentējot kuģu atrašanos Maltas ostā, Krievijas militārajai tehnikai veltītā vietne “sdelanounas.ru” ziņoja, ka kuģi izbrauca no Sevastopoles 4.oktobrī un tiks pārvesti uz Baltijas floti.

15.oktobrī Spānijas mediji vēstīja, ka kuģi tuvojas Seutas ostai. To apliecināja arī sociālajos medijos publiskotā informācija. Seutā kuģi acīmredzot uzturējušies tikai vienu dienu, kuras laikā uzpildījuši degvielu un dzeramā ūdens krājumus.

Pāris dienas vēlāk raidorganizācija BBC ziņoja, ka divas Krievijas militārās korvetes tuvojas Lielbritānijas teritorijai no Portugāles puses. Kuģu nosaukumi netika minēti, bet BBC norādīja, ka vienīgās Krievijas korvetes, kas tobrīd atrodas reģionā, ir “Zeļenij Dol” un “Serpuhov”.

21.oktobrī arī aģentūra “Interfax” vēstīja, ka “Zeļenij Dol” un “Serpuhov”, kas atkuģojuši no Vidusjūras, dodas Lielbritānijas virzienā, lai pievienotos aviācijas bāzes kuģim “Admiral Kuzņecov”, kas pa Lamanšu savukārt bija ceļā uz Sīriju.

Tobrīd teorētiski pastāvēja iespēja, ka abas korvetes varētu pievienoties “Admiral Kuzņecov” grupai, lai gan šāda iespējamība bija maz ticama.

Tomēr jau 23.oktobra vakarā Nīderlandes karaflotes komandieris Robs Verkerks tviterī publiskoja abu Krievijas korvešu fotogrāfijas, norādot, ka tās šķērsojušas Nīderlandes ekskluzīvo ekonomisko zonu.

Tādejādi apgalvojumi par to, ka korvetes paliks Vidusjūrā vai pavadīs “Admiral Kuzņecov”, izrādījušies nepatiesi.

“Zeļenij Dol” un “Serpuhov” ceļš veda no Vidusjūras pa Atlantijas okeānu uz Ziemeļjūru, un, visticamāk, tālāk ved uz Baltijas jūru, secinājuši “Atlantic Council” eksperti, norādot, ka par šo virzienu liecina arī Ukrainas un citu valstu mediju ziņotais.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas ir labi, ka tiek fiksēta Krievijas karakuģu, raķešu un lidmašīnu kustība un pārvietošanās. Tātad satelīti un virszemes radari fiksē militāros formējumus, kas var tikt koncentrēti kādam uzdevumam. Neticu, ka krievi konflikta gadījumā lietos kodolieročus Austrumeiropā, Baltijas reģionu ieskaitot, jo valdošie taču ir rietumu vēji un tādā gadījumā radioaktīvos mākoņus un putekļus bagātīgi saņems paši Krievijas iedzīvotāji. Summējot to visu ar iespējamo atbildes kodoltriecienu, sekas šai valstij būtu neprognozējamas. Vispār jau šodienas sakaru līdzekļi nodrošina savlaicīgu informāciju par iespējamām karaspēka koncentrācijas vietām un pārsteigt te nevienu nevar. Stumdot kuģus un raķetes Putins vienkārši mēģina iebiedēt Rietumus, jo arī Putina propagandists “grafists” katrā komentārā atkārto: re “nobijāties gan, “nobijāties gan”! Interesanti, ka rakstā gari un plaši rakstīts par Krievijas raķetēm un kuģiem, bet nekas nav teikts, kādas raķetes un karakuģi stāv otrā pusē. Varbūt, ka tie ir jaudīgāki un spēcīgāki? Jo NATO valstu militārais budžets ilgstoši ir bijis n-reizes lielāks, nekā tas ir Krievijai. Arī tehnoloģijas tur ir augstākas. Bet, kā zināms, bez naudas nevar uzbūvēt ne raķetes, ne karakuģus.

    • Ух ты, я оказывается, заслуженный пропагандист.И не кого то там, а самого Путина. Вот это оценка! Ай да я.
      Могу только посочувствовать Арвиду, на полное отсутствие чувства юмора. Жаль…

  2. …secinājuši domnīcas “Atlantic Council” (“Atlantijas padome”) eksperti….. kas ir domnīcas “Atlantic Council” (“Atlantijas padome”) eksperti? Korvete nav ne fregate, ne raķešu kreiseris, pat ne eskadras mīnu kuģis. Uz korvetes var būt attiecīgs skaits ( atbilstoši klases tehniskajiem parametriem) raķešu palaišanas šahtu raķetēm , kuras teorētiski var nogādāt kodolgalviņas, tātad, attiecīgi mazāk , nekā kreiserim, fregatei, mīnu kuģim…. hm… sardzes kuģim ( sardzes kuģi reizēm tiek pielīdzināti korvetēm atsevišķās valstīs, ar pastiprinātu pretzemūdeņu apbruņojumu). Eksperti secina…. vai eksperti secina, ka ir gadījums, kad ar kodolgalviņām bruņotu korvetes klases kuģi var palaist reidā bez eskorta?Zenūtkompleksu skaits uz korvetes, tāpat to mērķu sasniedzmība ir ierobežota. Vai eksperti secinās, ka uz torpēdu un raķešu kuteriem izvietotajās ieroču galviņās ir kodolieroči? teorētiski arī tas ir iespējams. Vai ekspertiem ir kāda nojausam, kā tas praksē notiek..?

  3. А отчего такое пристальное внимание к, по сути, не очень то и большим короблям?! Испугались, страшно стало?!

Draugiem Facebook Twitter Google+