×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievijas karoga lietai būs turpinājums (42)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis
Viedokļi

Ināra Randere, biedrības "Latvietis" pārstāve: "Šī procesa sākšana ir farss. Mēs tikko redzējām saliektu slotas kātu, kas maksā labi ja vienu eiro. Vai tiešām tāpēc bija jārosina krimināllieta? Lieciniece, kura šodien ļoti tika gaidīta, izrādīja necieņu tiesai un pirms tiesas sēdes – arī Latvijas valstij, bet uz šī fona tiesa mierīgi sāk krimināllietu pret latvieti, kurš rīkojās, patriotisku jūtu vadīts."

Ieva Brante, pilsoniski aktīva juriste: "Tas, ka par šādu "nodarījumu" ierosināta krimināllieta un piemeklēti liecinieki, ir neizprotama situācija. Pie pašreizējiem ģeopolitiskajiem apstākļiem tā bija provokācija no prasības iesniedzēju un liecinieku puses. Esmu pārsteigta par tiesneša pacietību klausīties liecinieces melīgajās liecībās un neizraidīt viņu no tiesas zāles. Bet kronis visam bija slavenā, tik ļoti svarīgā un mīļā, kā to pirmajā tiesas sēdē raksturoja prasības iesniedzējs, Krievijas Federācijas karoga kāts, kurš izrādījās visparastākais slotaskāts no veikala "Drogas" preču plauktiem. Pagājušajā sēdē cietušais stāstīja, ka karogs, kuru viņš mantojis no vecvecākiem, darināts no īpaša zīda auduma, bet tagad, izrādās, no lēta neilona, kā to uzskatāmi parādīja tiesnesis. Skumji, ka mūsu Latvijas likumu vārds tiek necienīgi valkāts, aiz mūsu likumiem izvēršot cīņu pret mums pašiem. Likumiem jau nav ne vainas, bet kas notiek ar mums, pieņemot šīs lietas iztiesāšanai?"

Augustā būs trešā tiesas sēde, kurā turpinās izskatīt Krievijas pilsoņa Staņislava Razumovska un Latvijā dzīvojošās pilsones Ksenijas Ovsjaņņikovas prasību pret Daini Rūtenbergu par Krievijas Federācijas karoga bojāšanu. Vakar tiesa nepaguva lietu pabeigt, jo saslimis apsūdzētā advokāts. Savukārt gada sākumā tiesas process tika pagarināts uz pusgadu, jo nebija ieradušies divi liecinieki.

Šis tiesas process nonācis sabiedrības uzmanības lokā, un arī šoreiz atbalstīt Rūtenbergu bija ieradušies vairāku organizāciju pārstāvji, tostarp ne viens vien ukrainis, jo uzskata, ka šis nav parasts, bet gan politisks process.

Atgādināšu, ka Rūtenbergs, ejot uz mājām šā gada 10. martā, ieraudzījis piketētāju pūli pie Eiropas mājas Aspazijas bulvārī, kas ar Krievijas karogiem un Georga lentītēm rokās izkliedza saukli: “Rossija, Rossija!” Viņš izrāva Krievijas karogu no Razumovska rokām. Karoga kāts bijis tik neizturīgs, ka saliecās.

Tiesa vēl nebija sākusies, kad lieciniece Oksana Beļecka mūs visus pie tiesas zāles durvīm nosauca par fašistiem, jo viņa iejaucās sarunā un saņēma aizrādījumu, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu valoda. Ukrainiete Anna centās latviešu valodā Beļecku pārliecināt, ka neviens krievs Latvijā netiekot diskriminēts, taču viss veltīgi – Beļecka, kura, kā pati atzina, bija viena no galvenajām Latvijas Krievu savienības piketa “Krimas atbalstam” organizētājām un arī iniciatore prasības iesniegšanai tiesā, tiekot represēta no latviešiem un esot pret Latvijas neatkarību.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Ir laiks deportět šos nelojālos subjektus no Latvijas .

 2. Nu nav mums tiesiibu savaa zemiitee,dereetu,dibinaat nevalstisku organizaaciju pamatnaacijas aizstaaviibai.Jau tagad, visaadi,salashnjas,dziivo cepuri kuldami,un ;kapj uz galvas….

 3. Par saliektu birstes kātu un nošmulētu lētā varianta Krievijas karogu šitāds šums. A par Latvijas karoga zaimošanu mēslam Osipovam tikai 100 stundu sabiedriskais darbs, pie tam taisās pārsūdzēt. Te nu var redzēt, kas mūsējiem ir lielāks noziegums… Kauns pilnīgi, kauns par šito sistēmu!

 4. vienalga nesapratu.... Atbildēt

  … nu nesapratu par ko tiesa?! Krievijas karoga apskādešana? nu nav likumdošanā tādas normas. Personīgas mantas bojāšana (slotas kāta salaušana)? Par 7 eiro tiesāšanās?! nesmīdiniet! Morālais zaudējums? kam, par ko, kāds???? huligānisms? Miesas bojājumi? Nu kas tad tiek izskatīts?!

 5. Kamēr mēs skaidri redzam un aptveram notiekošā bezjēdzību un absurdumu, ar mums viss ir kārtībā.

 6. padoms Kozlovskim Atbildēt

  Jābeidz klanīties agresīvo krievnacistu priekšā.

 7. To Latvijā varas spice sauc par krievu demokrātiju.Tikai latviešiem šeit Latvijā jāatbild tiesā par katru krievu slotas kātu.Krievi provocē un diktē noteikumus Latvijas tiesai.Notiek integrācijas process…Latvietīši apmulsuši visu to .. uzklausa.

 8. vajag to veceni izsūtīt uz roģinu!

 9. Nu tak ņem savu karogu un brauc uz savu Krieviju. Tur varēsi skriet pa visurieni un bļaut savu bļaujamo. Mēs bez šādas gaisa maitātājas varam mierīgi iztikt 😀

 10. Bičevska profesionālā attieksme pret Latvijas tiesu varu.

 11. Driz jau Latvija bus krievijas guberna kā cara laikos, tikai pavisam nemanami, kur paliek likumdošana, kāpēc kaut kadi kretīni var visu bet letini neko???????

  • Kā tu to zini, kā būs nākotnē? Vai esi gaišreģis? Kā mēs viens pret otru izturamies, to arī saņemam. Ja mēs par savu valsti cīnīsimies, tad tā arī turpināsies, ja atbildīgi vēlēsim, maksāsim nodokļus un un rūpēsimies viens par otru, tad valsts plauks, ja tikai pieprasīsim un brēksim, kā kārnas vārnas, un čakarēsim viens otru, tad varbūt mēs nemaz šo valsti neesam pelnījuši. Visi tikai bļauj par to, kas viņiem nav, bet ir jau aizmirsuši realitāti kādā dzīvojām 20 gadus atpakaļ- dubļaini pagalmi un auksts ūdens pa krānu. Kā būtu ja latvieši paši sevi beidzot sāktu cienīt? Varbūt tad arī tie nelaimīgie krievi vairs tik skaļi nedzirdētos… Tikai doma…

 12. Manuprāt, šim notikumam vajadzēja kļūt par sensāciju pasaules mērogā – jau vairāk kā gadu turpinās tiesas process par saliektu slotas kātu 1 eiro vērtībā. Pat grūti noticēt, ka tas nav 1. aprīļa joks.
  Man pirms 8 gadiem afēristi izkrāpa (nozaga) 20 tūkstošus eiro lielu kredītu, bet es neesmu iesniedzis prasību tiesā.

 13. Tas ka Latvijas galvaspilsētas centrā var svinet okupētajvalsts valsts svētkus un pašvaldības vadītājs uzrunaja sanākošos okupētajvalsts valsts valodā palicis bez pienācīga novērtējuma,toties latvieti,kurš izrādija likumīgu sašutumu par okupētvalsts aģentu bezkaunību,tiek ierauts Latvijas tiesas dzirnās.Vai atkal darbojas ietekmes aģenti?

 14. Tiesāt vajadzētu Razumovski-par necienīgu izturēšanos pret Krievijas karogu!

  • starpcitu, vinju arii shobriid tiesaa! Tos kuriem vinjsh paari nodariija par uzskatiem vajadzeetu arii tiesaat… 🙂

 15. Jo vairāk turpinājumu, jo labāk – latvieši ierauga krievu necilvēku un krievu okupantu patieso dabu! Prieks, ka latviešu tautā pieaug atbalsts deokupācijas, dekolonizācijas un deboļševizācijas idejai!

 16. Kāpēc tiesa vispār tādu lietu ņēma pretī? Latvijā ir jāaizsargā Latvijas karogs. Nekas nelika tam perdelim skaidīt apkārt ar krievijas karogu.

 17. Tas nav farss…ja krievs butu plesis tudalinju karogu,tad ta butu katastrofa..bet latvietis drikst plest……es griberu,lai vinjam iedod 10 gadus cietuma.

  • Tevi pašu izmēst no Latvijas!

  • nav neviena vērā ņemama iemesla kādēļ tam krievam pa Latviju jāvazājas ar savas rašas karogu,kurš pie tam piesiets pie slotaskāta.Viņu pašu vajadzētu tiesāt par savas valsts karoga apgānīšanu.

  • Ārāāāāāāāāāā krievu aģentus un Atbildēt

   pretvalstiskas organizācijas no Latvijas!!! Būtu jāpieņem likums, kas liedz ārpus sporta sacensībām vicināt svešu valstu karogus!

 18. Karogu var piesiet jebkādai nūjai un tad tā kļūst par karoga kātu.Šajā gadījumā,protams, piketētāji ir rīkojušies necienīgi pret Krievijas karogu un tas liecina arī par sliktu estētisku gaumi.Par sevi:esmu labi apguvis ģeogrāfiju apmēram zinu,kas ir politika un kā to pielieto,bet ,kas ir ģeopolitika,jāmeklē vārdnīcā.

 19. velnsparāvis,vai tiešām tiesnešiem vairs nav ar ko nodarboties.Vajag to kātu kādam iebāzt un lai mizo uz senču vareno slāvu zemi.Laimīgu ceļu.Nu cik var atļauties drebēt iznireļu priekšā.
  s

 20. Šis ir tikai viens piemērs, kam kalpo Latvijas drošības policija, tādu, tikai publiskā telpā izskanējušu DP ierosinātu krimināllietu ir daudz. Cīņa pret latviešu nacionālistiem. Latvijas nacionālās frontes vadītāju Gardu centās noslepkavot, bet neskatoties uz smagiem miesas bojājumiem, lietu izbeidza, DDD laikraksta žurnālistes mazgadīgo dēlu smagi piekāva, bet DP neko. Tādu gadījumu ir daudz un DP viens secinājums – sadzīves konflikts, bet Dieva dēļ, ja kas pret krievu vai Krieviju – krimināllieta.

  • TAS “LATVIEšU NACIONALISMS” BūTU JAPANĪDĒ – tas ir tas pats kas osioci , giļmani .lindermaņi un girsi — es ne 5 centus nedodu par DDD avīzīti ko latviešu tauta sauc par “dustu” , ne par sorosītu Gardu. ne L.Lapsu ne NA Mūrnieci kas no tribīnes 4.maija brīvam un pašpietiekamam latvietim nepieņemamu ideologiju sludinaja..

   Visiem ir kopīgais – žultaini kūdīt vienu pret otru, ieviest nemieru, viļnošanos (muļķi parakstās) – uzduļķot ūdeni – un īsti sorosiski kautkur malā pelnīt uz nobīdīšu rēķina — es neesmu pret pelnīšanu , neesmu pret gudru provocēšanu ….neesmu pat pret izkaušanos …Vēršu ua\manību uz to ka . tas ir tikai privats bizness kuram ar nacionālisma ideju nekā kopēja — ….

 21. Ko var gribēt no alu cilvēkiem

 22. SALAUZIS ALUMINIJA KAATU … VAI SALIECIS ? !nEILONA KAROGA IZCELSME PRASAAS PEC GADA ,KURAA TAS IEGAADATS ?! KAROGS IEPLEESTS VAI SASMEEREETS ?1 TAADU BIEZPUTRU LIEK IZTIESAAT ? ! JA KRIEVIJAA TAA BUUTU AR LATVIJAS KAROGU … ?cIK ZEMI VAR VEERTEET LATVIETI UN CIK AUGSTI KRIEVU PROPOGANDU ? SKUMJI ,KA NEVAR ATZIIT KOMUNISTU SAULAINAAS NAAKOTNES IEPOTEETAAJIEM ,ILUUZIJU ,KURAA TIE TURPINA DZIIVOT !

 23. kā var gribēt lai latvieši šos okupantus cienītu ,par ko gan? Es viņus neieredzu ar visu savu sirdi un dvēseli!

  • man vairs nav ko teikt Atbildēt

   Nu šoreiz mani ne tik daudz pārsteidz okupanti, bet Latvijas tiesu sistēma. Neviens netiesā miljonu nozadzējus, bet redz – cik briesmīgs “noziegums” ir saliekts birstes kāts!

  • Jā es arī neieredzu no visas sirds un dvēseles, bet diemžēl man vīrs arī ir krievs un tā kā es visu redzu, tā teikt – tuvplānā. Viņiem, okupantiem, šo domāšanu neizmainīs nekas, ja nu tiešām kā Gapoņenko teica, jābūvē tikai koncentrācijas nometnes… Dzīvoju pastāvīgā depresijā… piemēra pēc, rīts šodien iesākās ar to, ka Ukrainā hohoļi karo pret hohoļiem… komentāri šeit ir lieki!

 24. cik tad saliektais kats ir vērts – vai tiesai vispar bija pamats prasību pieņemt

  un moralais kaitējums ?? – tur pretprasība jaceļ 3 kārtīga .

  Par politisko lietu – PSRS laika kāds piekava komjaunatnes funkcionaru — kaimiņu

  nesanaca politiska lieta- sitējs stingri turējies pie apgalvojuma- “easmu pārliecinats ka tieši viņš mūžīgi piemīž trpes”

  • es to nesaprotu... Atbildēt

   Vai tas ir oficiālais Krievijas karoga standarts – karogam jābūt piestiprinātam pie slotas kāta? Ja es redzētu Latvijas karogu pie slotas kāta, es to uzskatītu par valsts simbola zaimošanu.

 25. nevar noziegties bez cietušaqs personas vai materiāla kaitējuma — pret karogu, ,valsti vai organizāciju, ideoloģiju utml SIMBOLIEM — tie ir tikai tarakāni galvās – ja paqmēģina pārbaudīt …

  Pat Jēzus teica TĀ IR mana miesa – ēdiet …. Tās ir MANAS ASINIS -dzeriet ….. TĀ dariet m,ani pieminēdaI

  TIKAI VĀJPRATIGS SEKTANTS APVAINOSIES UN BRēKS PēC ASINīM REDZOT Kā ŽŪPAS NECIENīGI DZER ” KRISTUS ASINIS’ UN UZKPOŽ ” KRISTUS MIESU”

  ja es gribēšu kādu slavināt vai negatīvu attieksmi es ņemšu krāsainu lupatu un teikšu – tas būs simbols valsti jN , vai -ta lelle būs simbols tam un tam tai pat laika es bez sirdasapziņas parmetumiem noslaucīšu pakaļu ar tādas pat krāsas lupatu vai papīru – jo tualetē es teikšu ka tā ir derīga lupata ….

  Un pratā nenak ka varē€tu citam uztiept to kam tikai mani tarakani galva tic —

  šita |”svēto simbolu” būšana noved pie tumsonīga aborigēna stāvokļa — tādi nejēdz vairs atsķirt sliktu cilvēku no slikta apģērba ko viņs nēsā – bieži ne savas vainas dēļ.

  tam krievžīdelim bija absolūta taisnība – meitas atnestā lentīte ir figņa KURA IEDOTA KAUTKADAS CITAS FIGņAS SAKARĀ — tiem kas tās dalīja tās nozīmēja citu NOPZīMEJA CITU — nevar izslēgt ka obligāta prasība AR TADU FIGņU NODARBOTIES- ķEKSīTIM ATSKAITĒ – VēL VIENAI FIGAI

  pāRFRAZēJO ĶĒNIŅU SALAMANU — VISS IR NIECīBA UN VēJA ķERšANA – ta pati figņa
  ]

 26. Tas ir nožēlojami, ka Latvijas tiesa tērē laiku ar šiem diviem krievu nacistiem. Beļeckai vajadzēja sēdēt uz apsūdzēto sola, nevis Rūtenbergam, kamēr Krievijas pilsonim Razumovskim – kā nemiera cēlājam, vajadzēja tikt izraidītam no Latvijas. Kad beigsies latviešu pazemība iepretīm bijušajiem okupantiem?

 27. Nepieciešamais turpinājums – visu okupantu un kolonistu izraidīšana no Latvijas!

 28. Viņi var apgānīt Latviju, kā vien vēlās, latvieši nedrīkst neko. Neko citu nav iespējams pateikt.

Draugiem Facebook Twitter Google+