Ekonomika
Bizness

Krievijas koncernam “Gazprom” daļēji piederošais “Conexus” tiesā apstrīd regulatora lēmumu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Zane Bitere/LETA

Administratīvā apgabaltiesa pieņēmusi vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS “Conexus Baltic Grid” (“Conexus”) iesniegto pieteikumu, portālam “LA.lv” pastāstīja “Conexus” pārstāve Dace Baltābola.

“Conexus” pieteikumā lūdzis atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) lēmumā par operatora sertificēšanu izvirzītās prasības akcionāriem, kuras juridiski “Conexus”, nepārkāpjot akcionāru tiesības, nevar izpildīt.

“Conexus” vērš uzmanību, ka lēmumā ietvertie regulatora noteiktie nosacījumi ir pēc būtības adresēti akcionāriem un “Conexus” kā komercsabiedrība nevar tiesiski ietekmēt akcionāra rīcību.

“Conexus” uzsver, ka iejaukšanās akcionāru lēmumos būtu bīstams signāls, kas radītu virkni tālāko tiesvedību un finansiālos zaudējumus pašai komercsabiedrībai.

Tāpēc, lai novērstu risku, ka SPRK piemēro soda naudu par sertificēšanas prasību neievērošanu, “Conexus” kā vienīgo iespēju redz vēršanos tiesā. “Conexus” tiesu lūdz pieaicināt arī akcionārus kā trešo pusi, ņemot vērā, ka lēmums skar viņu tiesības un tiesiskās intereses.

Saistītie raksti

“Conexus” uzņēmuma struktūra ir veidota tā, ka uzņēmuma stratēģiskos lēmumus pieņem padome, savukārt, operatīvie lēmumi ir valdes pārziņā.

Operators “Conexus” dibināts 2016. gada nogalē, reorganizējot uzņēmumu “Latvijas gāze”, no kura tika nodalīti pārvades un glabāšanas darbības virzieni. “Conexus” akcionāri ir “Augstsprieguma tīkls” – 34,36%, “Gazprom” – 34,1% un “Marguerite Gas” – 29,06%.

LA.lv