×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Krievijas kosmiskā zonde nogāzusies Klusajā okeānā

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas eksperti uzskata, ka Marsa pavadoņa izpētes zonde “Fobos-Grunt”, kurai pēc palaišanas pērnajā novembrī neizdevās uzņemt paredzēto kursu, nogāzusies Klusajā okeānā.

Kā liecina militārpersonu sniegtā informācija, domājams, ka zonde nogāzusies Klusajā okeānā 1250 kilometrus uz rietumiem no Velingtona salas Čīles piekrastē. Tomēr, ka norāda ziņu aģentūra “RIA Novosti”, drošu ziņu par precīzu zondes nokrišanas laiku un vietu joprojām nav. Krievijas kosmosa aģentūra “Roskosmos” vēl nav sniegusi savus datus par zondes nogāšanās vietu.

Iepriekš tika prognozēts, ka uz Zemes nogāzīsies 20 līdz 30 zondes fragmenti, kuru kopējais svars nepārsniegs 200 kilogramus. Krievijas pirmais mēģinājums pēdējo divdesmit gadu laikā īstenot starpplanētu kosmisko misiju jau sākuma posmā pēc starta 9. novembrī cieta neveiksmi, jo pēc nonākšanas Zemes orbītā neiedarbojās zondes dzinējs.

“Fobos-Grunt” uzdevums bija trīs gadu laikā sasniegt Marsa pavadoni Fobosu, iegūt tā grunts paraugus un nogādāt tos atpakaļ uz Zemes. Zondes glābšanas mēģinājumi cieta neveiksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+