×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

Krievijas krīzes dēļ izgāžas Valmieras gaļas kombināta atjaunošanas plāni (1)

Foto - AFPFoto - AFP

Lai gan Krievijas uzņēmums “GazEnergoStroi”, kurš pērn iegādājās Valmieras gaļas kombinātu, uzņēmuma teritorijas sakārtošanā jau bija ieguldījis pārdesmit tūkstošus eiro, projekts ir pārtraukts, kas skaidrojams gan ar neskaidro situāciju gaļas eksporta biznesā Krievijas embargo dēļ, gan arī projekta neatbalstīšanu Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks, Krievijas investors jau bija veicis teritorijas un ēku sakopšanas darbus, ieguldot vairākus desmitus tūkstošus eiro.

“Tomēr, ņemot vērā pašreizējo ārpolitisko situāciju un Krievijas noteikto pārtikas preču embargo, jautājums par gaļas kombināta attīstību ir zaudējis aktualitāti, kā arī radījis maksimālu piesardzību pret visu projektu kopumā. Pieļauju, ka investors var izvēlēties pārdot bijušā kombināta teritoriju vai arī ieturēt ilgstošu nogaidīšanas periodu, izvērtējot Eiropas Savienības un Krievijas tālākās ekonomiskās attiecības,” sacīja Baiks.

Viņš arī norādīja, ka korporācijas “GazEnergoStroi” iesniegtais projekts bijušās Valmieras gaļas kombināta teritorijas attīstībai nav guvis atbalstu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), ES fondu programmā “Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”. Investors bija plānojis ieguldīt ievērojamus savus finanšu līdzekļus, kā arī gūt LIAA atbalstu projektam, aptuveni 1,4 miljonu eiro apmērā.

Kopējā ēku platība, kas atrodas uzņēmuma teritorijā, ir vairāk nekā 100 000 kvadrātmetru, un uzņēmuma īpašumā ir aptuveni 14 hektāri zemes. “Patlaban daļa teritorijas tiek piedāvāta pārdošanā,” sacīja Baiks.

Kā ziņots, pagājušajā gadā Valmieras gaļas kombinātu iegādājās Krievijas uzņēmums “GazEnergoStroi”. Uzņēmuma prezidents Sergejs Čerņins toreiz informēja, ka kombināta darbība tiks atjaunota jau 2014.gada nogalē, savukārt uzņēmuma teritorijā tiks iekārtots augsto tehnoloģiju parks, dodot darbu 400 cilvēkiem.

Korporācija “GazEnergoStroi” Valmieras gaļas kombināta iegādes darījumu pabeidza pērn aprīlī, iegūstot teritoriju aptuveni 20 hektāru platībā, no kuriem 16 hektāri pārgāja kompānijas īpašumā, bet pārējie četri hektāri tika iznomāti.

“GazEnergoStroi” vairāk nekā 13 gadus veic pilna cikla kompleksu darbu izpildi, būvējot kooģenerācijas stacijas ar jaudām: mazās – no viena līdz 30 megavatiem (MW), vidējās – no 30 līdz 150 MW un lielās elektrostacijas ar jaudu no 150 līdz 1000 MW. Savas darbības laikā enerģētikas tirgū korporācija ir strādājusi elektrostaciju būvniecībā gan kā pasūtītājs, gan kā koordinators un darbuzņēmējs, īstenojot projektus ar kopējo elektroenerģijas jaudu vairāk nekā 4000 MW un 10 000 gigakaloriju siltumenerģijas.

Kā ziņots, Valmieras gaļas kombinātā ilgu laiku darbojās SIA “Triāls”, kas par maksātnespējīgu tika pasludināta no 2009.gada 30.aprīļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Vieniga iespeja atsakt Bezabrenes un katras lokalas ekonomijas repatriaciju, a la Laima, attistibu butu ar LI AA piedalisanos Valmieras rajona meroga kooperativa sastadisana, un si areji kontroleta un spekulativa koncerna izpirksana par situacija jau neekonomiska un bankrotejusa vai liguma neizpildosa uznemuma cenu … !

    … Laiks izlabot Sleserisma laika kludas !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+