×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

“DK Daugava” un “Lango” – Krievijas krīzes pirmie upuri (7)

Foto - LETAFoto - LETA

SIA “Daudznozaru kompānija “Daugava”” līdzīpašnieks Aigars Vai­vars sācis ar lauksaimniecību saistīto īpašumu izpārdošanu. Krievijas situācijas izraisītu problēmu dēļ ar šā gada februāri darbu pilnībā pārtraucis arī sviestmaižu un salātu zīmola “Lango” īpašnieks “FF Foods” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”. Tiesa, šo uzņēmumu pēdējos gados skāra vairākas problēmas, tostarp nodokļu parādi, un, visticamāk, Krievijas sadarbības partneru rīcība bija pēdējais piliens šajā problēmu gūzmā.

Izliek pārdošanā

“Krievijas krīzes dēļ Krievijas partneri savu darbību uzņēmumā ir apturējuši, tomēr es pārstrādi turpinu, un tā ir neliela daļa,” sarunā ar “LA” skaidro piena pārstrādes uzņēmuma “DK Daugava” līdzīpašnieks Aigars Vaivars. Līdz šim partneri pārstrādājuši ap 700 – 800 t piena mēnesī un saražotais eksportēts, savukārt Vaivars pārstrādājis ap 100 t piena mēnesī. Patlaban gan visas izmaksas gulstas uz Vaivara pleciem, tāpēc uzņēmuma līdzīpašnieks nolēmis pārdot savu lauksaimniecības biznesu. Uz šādu soli viņu pamudinājis arī straujais cenu kritums nozarē.

“25 gadus esmu ar to nodarbojies, un nu man pietiek. Nav vairs ne vēlmes, ne enerģijas vēl ko ieguldīt, lai to visu attīstītu. Mani turpmākie plāni – mazāk strādnieku, mazāk nodokļu, mazāk algu,” komentē Vaivars, neprecizējot, cik daudz strādājošo varētu palikt bez darba. Nule kā pārdošanā viņš izlicis liellopu kompleksu “Birzes” ar visu aprīkojumu 875 tūkstošu eiro vērtībā, turklāt pircējs, pērkot “Birzes”, bonusā saņems vēl vienu liellopu kompleksu “Staburags”, kas ir renovējams.

Par 485 tūkstošiem eiro pārdošanā izlikta arī Sērenes maizes ceptuve, ko saimnieks pārdod kopā ar receptēm, zīmolu un zemi. Īpašumi ir bez apgrūtinājumiem un nav apķīlāti. Aigars Vaivars nolēmis turpmāk nodarboties ar tehnikas pakalpojumu sniegšanu, kas esot tuvāks bizness. Interese par īpašumiem jau bijusi no zviedriem, taču A. Vaivars atzīst, ka labprātāk to pārdotu latviešiem, kam tas varētu kļūt par ģimenes biznesu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija no Uzņēmumu reģistra, “DK Daugava” apgrozījums pērn bija 1,38 miljoni eiro, kas ir par 
55 % mazāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi pieauguši līdz 1,7 miljoniem eiro. Uzņēmuma kontrolpaketes īpašnieks ir Kaļiņingradas uzņēmums SIA “Gogol-Mogol DVA” ar 67,68%, Vaivaram pieder 30%, bet atlikušie procenti – trīs Krievijas pilsoņiem, tostarp Stepanam Mkhitarjanam, kurš ir uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Jāatgādina, ka “Gogol-Mogol DVA” uzņēmumā “DK Daugava” investēja pirms diviem gadiem, darījuma summa bija 1,8 miljoni eiro, un tas ļāva Vaivaram pilnībā norēķināties ar “Swedbank”, ar ko uzņēmējam bija ilgstošs strīds. Uzņēmuma mērķis bija palielināt eksportu uz Krieviju, taču sankciju dēļ šis plāns apstājās. Ja neizdosies uzņēmumus pārdot, Vaivars sola turpināt nodarboties ar pārstrādi un sola patērētājiem, ka produkcija no veikalu plauktiem nepazudīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Daugavā dzīvojošais Atbildēt

  Kurš pazīst Vaivaru,tas viņam neko labu nenovēlēs.Parunājiet ar ”Daugavā”strādājošiem un sapratīsiet,
  kāpēc tur trūkst strādnieku ,kā viņiem maksā un kā Vaivars izturas pret strādniekiem.Kā ar godīgumu.

 2. šiem uzņēmumiem problēmas bija jau agrāk, nav jau tā, ka tikai Krievija pie vainas; jādomā, ko darīt tālāk

 3. Putins izputina pats savus uzņēmējus, kas strādā Latvijā! “Gogol-Mogol DVA” taču ir Kaļiņingradas uzņēmums, kas te ieguldījis savu naudu un ar savu produkciju baro Krieviju. Šim cilvēkam tiešām ir
  “aizbraucis jumts”, kā teica Merkele.

  • Gribu , teikt , lai izput ja vadiitaajs nav bijis cilveeks,un tad paskatiisimies no kaa barosies muusu valdiiba, visi vidi un pidi…. te saakas gan kriizes, gan attiriishanaas process, a, melnais straadnieks vienmeer ir izdziivojis un izdziivos,…..arii valdnieki nevalda liidz bezgaliibai un nauda nav muuzhiiba!STRADNIEKIEM izturiibu, paarvareet kaarteejo kriizi….

 4. Attapīgie jau sen pametuši krievijas tirgu uz neatgriešanos,jo ar krievu nav aršana.

 5. Kas ir mirējs, tas agrāk vai vēlāk nomirs. Kā rakstā pareizi teikts, šiem abiem uzņēmumiem jau vairākus gadus bija nopietnas problēmas ar maksāšanu.

 6. ir konstruktīvi priekšlikumi?

Draugiem Facebook Twitter Google+