×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Krievijas likumdevēji rosina atvieglot jaunu teritoriju pievienošanu valstij (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlamentāriešu grupa gatavojas iesniegt likumprojektu, kas atvieglotu jaunu teritoriju pievienošanu Krievijas Federācijai, informē raidsabiedrības “Brīvā Eiropa” interneta vietne.

Partijas “Taisnīga Krievija” līderis Mihails Jemeļanovs atklājis, ka šāds likums nepieciešams, ņemot verā “neparedzamo” situāciju Ukrainā. Saskaņā ar krievu deputāta sacīto jaunais likums ļautu kādai teritorijai pievienoties Krievijai, balstoties uz referendumu vai vietējās pašvaldības lēmumu. Krievijas laikraksts “Kommersant” raksta, ka pašreiz daļa no kādas valsts vai vesela valsts Krievijai var pievienoties, balstoties uz “abpusēju piekrišanu, kas ir saskaņā ar starptautiskiem līgumiem”.

Krievija paziņojusi, ka joprojām uzskata Ukrainas gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču par šīs valsts leģitīmo vadītāju. Janukovičs atrodas Krievijā, un, sagaidāms, ka šodien īpaši sasauktā preses konferencē nāks klajā ar kādu paziņojumu.

Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs paziņojis, ka Krimā faktiski sācies Krievijas bruņots iebrukums. Šā iemesla dēļ Ukrainas parlaments jeb Augstākā rada vērsusies pie valstīm Ukrainas drošības un teritoriālās vienotības garantiem. 1994. gadā, kad Ukraina atteicās no saviem kodolieročiem, ASV, Krievija un Britānija Budapeštā parakstīja memorandu, apņemoties garantēt Ukrainas suverenitāti un robežu negrozāmību. “Diemžēl, neraugoties uz mūsu aicinājumiem un paziņojumiem, konfliktā iesaistījušies Krievijas bruņoto spēku karavīri,” paziņojis Krievijas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs. “Krievijas kaujinieki pārvietojas pa Krimu ar ieročiem un maršrutus nesaskaņo ar Ukrainas armiju.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Cik jauki. Mēs Somālijā sarīkosim referendumu par pievienošanos Krievijai- ņemiet mūs. Un pensijas sāciet maksāt no rītdienas. Hallo, mums Ķīnā jau bija referendums par pievienošanos. Esam pievienojušies ! Pēc iedzīvotāju vairākuma lūguma pasludinām par valsts valodu ķīniešu valodu.

 2. Kāda likumdošana ir vajadzīga lai anneksēt svešas zemes pamatojoties uz kāda zeka lūgumu?

 3. VĒROTĀJAM PAGAIDĀM VĒL PIE PSIHIATRA NEBŪTU JĀDODAS…Taču dažam labam derētu… PALDIES PAR LABIEM KOMENTĀRIEM UN DZIĻO DOMU TAJOS!!! LABI, KA IR CILVEKI, KURU SMADZENES PROT ATŠĶIRT LABO NO LAUNĀ…Latvija ar savu “DEMOKRĀTIJU” VAR TIKT PĀPRASTA UN VAR IZCIRST “LOGU” STARP BALTIJAS VALSTĪM… MŪSEJIE LOKAS KĀ NIEDRES VĒJOS UN IZTOP PA VISĀM RŪTĪM VISUS ŠOS VALSTS ATJAUNOTNES GADUS UN SEKMĒ PROVOKATORU IZDARĪBAS-aizstāv tos… VAR NEPIENĀKT VAKSTS 100-GADES SVINĒŠANAS DIENA, JA TĀ TURPINĀSIES!? Te jau gandrīz pamattautas vairs nav… VAI TAD VAR BŪT LATVIJA BEZ PAMATTAUTAS??? DOMĀJU, KA NĒ!!!

 4. Krieviju vajag politiski izolet!

 5. No vēstures zinām, kā teritoriju pakļaušanu, izmantojot „tautiešu aizstāvības” lozungus, veica Hitlers, veidojot Lielvāciju. Atcerēsimies Sudetiju, Austrijas „anšlusu” … Staļins rīkojās līdzīgi. Polijas sadalīšanu organizēja abi pagājušā gadsimta lielākie tirāni Eiropā. Ne tikai Polijas valsts likvidāciju, bet arī tālāku ietekmju sfēru sadalīšanu ar ieročiem rokās. „Tautiešu aizstāvības” plāni cirkulē arī mūsdienu Krievijā. Un tieši pēdējie notikumi Ukrainā atsedz to patiesos mērķus. Savu pilsoņu „aizstāvība” tika izmantota arī Gruzijas notikumos. Laikam, lai turpinātu iekarošanas karus un staļiņistiskā režīma „etniskās tīrīšanas” politiku. Derētu atcerēties lielas valsts kompartijas līdera kādreiz teikto, ka mazākumtautībām piederīgie „jānospiež uz ceļiem un jānošauj kā traki suņi”? Ar to tika attaisnotas „etniskās tīrīšanas” Padomju Savienībā. Vai gaidāma vēstures atkārtošanās, kurā iesaistās arī mūsdienu demokrātiskā Krievija? Vai par to neliecina staļinisma laikmeta glorificēšana un noliegšana to kritizēt? Cerams, ka veselais saprāts gūs virsroku pār lielvaru ambīcijām un galvenais būs vienotas, neatkarīgas un spēcīgas Ukrainas valsts saglabāšana. Tas noteikti vispirms ir pašas Krievijas interesēs. Vēl no vēstures. Vai tiešām lielajā krievu tautā arī šodien dzīvas Konstantīna Pobedonosceva ieviestās „Dižā krievu nacionālisma dievišķais uzdevums un svētība pār varu” idejas, lai ar jebkuriem līdzekļiem, izmantojot pat militāro varu, pakļautu un turpinātu pārkrievošanas politiku Krievijas pierobežas neatkarīgajās valstīs?

  • kurā iesaistās arī mūsdienu demokrātiskā Krievija?
   —————-
   Kur tu tajā parašā redzi demokrātiju? Tur valda tikai cars.

 6. “Vērotājs” jau sācis murgot, iedomājoties sev vēlamo par īstenību! No nekā nedarīšanas sācis tēlot Finku. Steidzami jāgriežas pie psihiatra, citādi murgi ņems virsroku pār veselo saprātu!

 7. Vairai tomer bija taisniba -vesnakov,

 8. 1940.gada uzlabots variants.

 9. Rīgai ,Daugavpilij,Jūrmalai , Latgalei vislielākās pievienošanas iespējas Krievijai,bet mazapdzīvotie lauku novadi pagaidām paliks dāņu,zviedru,vācu īpašumā.Laukos palikušie pensionāri paliks bez iztikas līdzekļiem demogrāfiskās situācijas dēļ un Latvijas kā valsts izjukšanas.rezultātā.

Draugiem Facebook Twitter Google+