×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Krievijas “maigā vara”uz Latvijas skatuvēm (28)

Publicitātes/Andreja Vasjukeviča/Latgales vēstniecība "Gors" fotoPublicitātes/Andreja Vasjukeviča/Latgales vēstniecība "Gors" foto

Nav pārsteidzoši, ka Krievijas mākslinieku šovi piesaista Latvijas auditoriju, jo, kā redzams Nikolaja Baskova šovā "Spēle", tie ir vizuāli ļoti iespaidīgi.

Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kāps populārie krievu humoristi Aleksandrs Reva un Mihails Galustjans – pieteikumā tiek uzsvērts, ka viņu kopīgā uzstāšanās ir patiesi unikāls notikums, ko nav iespējams palaist garām. Biļešu cenas uz šiem koncertiem ir no 36 līdz 45 eiro, turklāt raksta nodošanas brīdī bija palikušas tikai dažas dārgākajā segmentā. Tuvākajā laikā Latvijā viesosies Krievijā slaveni un Latvijā pazīstami skatuves mākslinieki Klāra Novikova, grupa “Nensi”, Pēterburgas operete un deju teātris, Pāvels Voļa, komiķu apvienība “Greizais spogulis”, nemaz jau nerunājot par tradicionāli daudzveidīgo Maskavas un Sanktpēterburgas radošo grupu Jaungada un Ziemassvētku piedāvājumu gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Ņemot vērā krievu popkultūras notikumu intensitāti Latvijā, “LA” noskaidroja, cik dziļa ir pakāpe, kādā tā šobrīd ir integrēta Latvijas sabiedrības – un nepavisam ne tikai krieviski runājošās – makos un apziņā.

Par ko balsojam ar maciņiem?

Jāņem vērā, ka “maigā vara” iedarbojas ne tikai caur televizora ekrānu, bet arī pavisam tieši, no dažādajām Latvijas skatuvēm, turklāt par šo sadaļu paši nobalsojam ar saviem makiem. Vēl šā gada pavasarī Rīgā viesojās par Krievijas popmūzikas karali dēvētais dziedātājs Filips Kirkorovs ar šovu “Es”, un starp viņa koncerta apmeklētājiem bija Latvijā visnotaļ pazīstamas personības, tostarp Maestro Raimonds Pauls, ar kuru Krievijas dziedātājs jutās pagodināts nofotografēties savam “Instagram” profilam. Novembrī Latvijā koncertēja vēl viena Kirkorovam līdzīga mēroga Krievijas popkultūras zvaigzne, dziedātājs Nikolajs Baskovs, kura šovs “Spēle” pirmo reizi izgāja ārpus Rīgas robežām, piedzīvojot pilnībā izpirktu koncertu Austrumlatvijas koncertzālē Latgales vēstniecībā “Gors”.

 

Krievijas popkultūra – daudzveidībai?Gors_14

Kuras skatuves pamatā uzņem kaimiņvalsts skatuves māksliniekus, lielā mērā atkarīgs no viesu profila. Procentuāli vislielākais skaits Krievijas viesmākslinieku un visbiežāk, spriežot pēc internetā pieejamajām afišām, sastopams Liepājas olimpiskajā centrā. Arī Ventspils olimpiskais centrs, Rīgas Kongresu nama skatuve, Dailes teātris, “Arēna Rīga”, Daugavpils Kultūras pils, teātra nams “Jūras vārti” Ventspilī samērā bieži atvēl savas telpas kaimiņvalsts mūziķiem un aktieriem. Retāk – vienu vai pāris reižu mēnesī – viņi sastopami jaunajās reģionālajās koncertzālēs “Lielais dzintars” Liepājā un “Gors” Rēzeknē, tāpat citu reģiona pilsētu lielākajos kultūras namos un mūzikas klubos. Ir arī redzams, ka biļešu cenas uz Krievijas viesmākslinieku koncertiem un uzvedumiem parasti ir par pakāpi augstākas nekā uz vietējo mūziķu un teātra trupu viesizrādēm.

Vai koncertzāļu un arēnu īpašnieki gūst labu peļņu? Gan teātra nama “Jūras vārti”, gan “Gora” pārstāves šo pieņēmumu noraida, paskaidrojot, ka par telpām, kuras izīrē neatkarīgo producentu projektiem, tiek iekasēta īpašnieku noteikta nomas maksa, kas nemainās atkarībā no piedāvātā produkta. Savukārt Krievijas viesmākslinieki tiek iekļauti afišā tikai tajos laikos, kuros koncertzālēs jau nav ieplānots kāds pašu producēts notikums. Protams, tādējādi šīs programmas papildina reģionālo koncertzāļu budžetu, kurš pamatā veidojas no pašvaldības līdzekļiem, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas un pašu radītajiem ieņēmumiem.

“Gora” mārketinga nodaļas vadītāja Edīte Husare teic: koncertzāle cenšas piesaistīt iespējami plašāku auditoriju, tādēļ repertuārā ir “kaut kas populārs, kaut kas latgalisks, kaut kas pašu radīts, kaut kas akadēmisks, kaut kas ar Rietumu mūzikas vēsmām, kaut kas bērniem ar dažādām interesēm, kaut kas krievvalodīgajai auditorijai”. Arī “Jūras vārtu” mārketinga speciāliste Antra Lācberga piekrīt: kaimiņvalsts viesmākslinieki galvenokārt kalpo repertuāra daudzveidības palielināšanai.

Pat 100 000 par uzstāšanos

Sākot meklēt informāciju par Krievijas viesmākslinieku koncertiem, pirmais, kas pārsteidz, ir diezgan ievērojamais producentu skaits, kas viņus piesaista. Katram ir sava specializācija, piemēram, jau pieminēto Nikolaja Baskova koncertu piedāvāja producentu kompānija “Bravo Events” (viņu kontā arī citi slaveni viesmākslinieki gan no Krievijas, gan Rietumeiropas, piemēram, nākamgad gaidāmais Andrea Bočelli koncerts). Savukārt diezgan plašu publicitāti guvusī Pēterburgas operetes solistu koncerttūre “Desmit pazīstamākās operetes”, kas decembrī ceļos uz Daugavpili, Rīgu, Liepāju, Ventspili, Jēkabpili, ir “Art Devro” izlolots projekts. Decembrī Latvijā “Art Devro” piedāvājums būs pārstāvēts visplašāk, jo tieši viņi parasti atved arī teātra izrādes un dažādus Jaunā gada eglīšu uzvedumus bērniem.

“Art Devro” producents Jevgēņijs Kurennojs, jautāts par dārgajām biļetēm uz krievu viesmākslinieku uzvedumiem un koncertiem, atbild, uzskaitot visas pozīcijas, kas veido biļetes cenu, un piebilst, ka, lai viņu rīkotie pasākumi atmaksātos, no biļetēm ieņēmumos jāsavāc 10 līdz 12 tūkstoši eiro. Turklāt “Art Devro” piesaistīto mūziķu un teātra mākslinieku autoratlīdzība nebūt neesot no augstākajām. J. Kurennojs gan nenosauc konkrētus skaitļus, taču norāda autoratlīdzību robežas, kas, jāatzīst, ir visai ievērojamas – no pāris tūkstošiem eiro līdz 40, 50 un pat 100 tūkstošiem eiro par uzstāšanos. Šādas izmaksas gan esot iespējams segt, tikai rīkojot koncertus zālēs ar vairākiem tūkstošiem vietu, taču arī tad jādomā, vai konkrētais mākslinieks zāli spēs piepildīt. “Piemēram, uz “Goru” tīrais prieks vest skatuves māksliniekus, jo ir zināms, ka tur zāle vienmēr būs pilna,” teic J. Kurennojs. Ne par Daugavpili, ne Liepāju, pat ne Rīgu to tik droši prognozēt neesot iespējams.

No “zilajiem ekrāniem” dzīvē

Krievijas_14Kas īsti apmeklē krievu viesmākslinieku koncertus, precīzi noteikt nav iespējams, jo pase jau nevienam biļetes pircējam netiek prasīta. Maldīgi būtu pieņemt, ka uz koncertiem un izrādēm krievu valodā iet tikai krievu tautības iedzīvotāji. Pēc empīriskiem novērojumiem var secināt, ka gan Rīgā, gan Latgalē dzīvojošie daudzkārt labprātāk apmeklē dažādus kaimiņvalsts viesmākslinieku šovus nekā šo pašu reģionu krievvalodīgie iedzīvotāji – koncertus un izrādes latviešu valodā. No pašas Krievijas gan uz jauno koncertzāli nelaužas, teic Edīte Husare – ja nu vienīgi reģionā tieši tajā brīdī, kad koncertzālē uzstājas Krievijas viesmākslinieki, ieradusies kāda kaimiņvalsts sadraudzības pilsētas delegācija.

Vai šādas turnejas nodara kaitējumu valstij? It kā ne, un tomēr, it īpaši reģionos, šķiet, būtu vērts vairāk domāt par alternatīvu izklaides piedāvājumu no Eiropas Savienības valstīm, citādi, jau 12 gadu oficiāli būdami integrēti tajā, ar vienu aci vēl jo­projām skatāmies Krievijas virzienā, turienes humoru un popkultūru uzskatot par tuvāku un vieglāk uztveramu. Taču tas nav iespējams, nemainoties televīzijas piedāvājumam, jo tieši zilajos ekrānos redzamās zvaigznes rada vislielāko interesi arī “dzīvajiem” koncertiem.

Vai koncertzāļu īpašniekiem būtu jāvelk vēl kādas papildu “sarkanās līnijas” bez tā, ka atsevišķiem Krievijas skatuves māksliniekiem aizliegta ieceļošana Latvijā? Edīte Husare teic, ka līdz šim, izvērtējot producentu piedāvājumu, par šo kritēriju nav bijis jādomā, pirmais nosacījums jebkuram ir programmas kvalitāte – šova vērienīgums, popularitāte un tas, vai māk­slinieks iepriekš uzstājies Rēzeknē vai Latvijā. “Paļaujamies, ka jebkura notikuma gadījumā pasākumu apmeklētāji spēj atbilstoši kritiski izvērtēt saņemto informāciju, vai tas saistīts ar māksliniecisko sniegumu vai citiem aspektiem.”

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Tāda sajūta ,ka Latvija sastāv tikai no riņķevičiem un DAUŅIEM…Nu atbrauks krievu cirkus mākslinieki,nu un ?Es neeju ne uz viņiem skatīties,ne klausīties.Lai krievi brauc,nāk,maksā naudu…Mēs taču pieņēmām
  ,,kapitālismu”.Kur tad ir lielāks ,,piķis”:pārdot 1 X īpašumus Jūrmalā krieviem un iedot pilsonību,vai rīkot katru gadu krievu ,,balagānus” ?Ieviesiet likumu,lai nav ,,balagāns” !Norestaurējiet tās pamestās Jūrmalas sanatorijas,,,only” priekš krieviem,paplašiniet to koncertzāli,būvējiet viesnīcas…Ar riešanu ,,krievi nāk”nekas nebūs līdzēts !Pēc 2-3 gadiem notiks lielas pārmaiņas gan Eiropā,gan pasaulē !Tad jūs(visi lielie dirsē–i) varēsiet ,,grauzt nagus”Latvija ir maza valstiņa starp Krieviju un rietumu pasauli !
  Tas arī ir jāizmanto,nevis ,,jānolaiž podā” šī izdevība.
  P.S.Savā valstī runāju tikai Valsts valodā,neciešu ,,nigerus”,politiskās prostitūtas un pediņus Valsts pārvaldē(slimiem cilvēkiem ir jāārstējās)…

 2. Šogad kā nevienu citu gadu KRIEVIJAS dažāda žanra mākslinieki koncertē VISĀ Latvijā. Visā krievijā pazīstamie un Krievijas TV ekrānos redzamās ZVAIGSNES izbraukājuši pat novadu centru pilsētas. Un krietni NOPELNĪJA eiro naudas, kas pārvēršot krievijas rubļos ir LIELA BAGĀTĪBA!

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  “visu latvijai!”-“tēvzemei un brīvībai / lnnk” ( VL!-TB/LNNK jeb “tūdaliņi-pastalnieki” ) “biedri un partijas Jūrmalas nodaļas locekļi iebilst pret ikgadējā jauno izpildītāju konkursa “Jaunais vilnis” turpmāku norisi, tā vietā rosinot šīs valsts un kūrortpilsētas pašvaldības atbildīgās institūcijas un amatpersonas piedomāt par alternatīva mūzikas izpildītāju konkursa izveidi, tāpēc – NA aicina “Jauno vilni” no 2014.gada aizstāt ar Latvijas rīkotu starptautisku popmūzikas festivālu, kam jāpopularizē Latvijas valsts un Jūrmalas pilsēta gan Eiropas Savienībā (ES), gan citās valstīs, atbilstošu vietu ierādot šīs valsts (Latvijas) mūzikai un tās izpildītājiem”, esot ticis “klāstīts un norādīts šīs politapvienības (NA) izplatītajā paziņojumā plašsaziņas medijiem”…
  —–
  .
  ‘MOTO’ = iz leģendārā humorista cien. Jāņa Dreslera daiļrades:

  “Izlaidis pār biksēm kreklu,
  Mākslinieks bļauj ziņģi seklu ~
  Aplausi kā šāvieni
  Skan, kad beidzas bļāvieni.”
  ——
  .
  “Latv(ān)ijā – svešs un ‘BASTA’!…”
  ( “patrEJotiski orientēts proponējums” = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Masmēdekļi bļaustās skaļi:
  “Glamūrīgais ‘traļi-vaļi’
  Jūrmal-Townas koncertzālē,
  ‘Latv(āņ)iem pa fišku vālē’:
  Blāvas ‘pesņas’, spilgtas ‘vešas’,
  ‘Gostiem’ – rubļi spīlē ķešas,
  Konkursantiem – formas liesas,
  ‘Žūrētājiem’ – krunkās miesas…
  ‘Na…(fig)’ SVEŠOS balagānus!!!
  (Kaut – šie pilda makus plānus,
  Mums jau desmit “kalendāros”,
  Bodēs, viesrūmēs un bāros…)
  ‘Pasūtīsim… (aumež tālu)’,
  “Raša Ņjū Weiv” festivālu
  (“eurovīženiem” gan ļausim,
  “latv(ĀN)ijā” ‘braukt pa ausīm’!) ~
  ‘Rausim vaļā “Dainu skapi”,
  Ziņģēsim uz pilnu klapi’:
  .
  ‘Tusēsimies’ (lielos baros),
  Kapusvētkos & koru karos ~
  ‘Vilksim meldiņu uz balsīm’,
  PAŠU “Dzintarjūras” valsim,
  “Pūtvējiņus” nostenēsim,
  “Teksaulīti” pavaidēsim,
  “Bērītkumeliņu” jāsim,
  “Sijāauzas” pārsijāsim,
  “Sudrabbirzi” aplauzīsim,
  “Pelnuputru” savārīsim,
  “Divdūjiņās” pārosimies,
  “Pastalniekos” šņorēsimies,
  “Plaukstiņpolku” uzlēkāsim,
  “Kasdārziņu” izložņāsim,
  “Sudmaliņas” uzgriezīsim,
  “Drāšuvainadziņus” pīsim…
  .
  Uz…(spļaut) SVEŠIEM “ubaggrašiem” ~
  Mēs (p)ar SAVIEM “sudrablašiem”,
  ‘Aizvilkdamies’, ģīmjiem brašiem,
  PAŠI “daiņosim” – priekš PAŠIEM:
  PAŠU “valstī” “laimē diesim”,
  PAŠU “kumeliņus skriesim”,
  PAŠU “plastmasalus” ņemsim,
  PAŠU krogos ‘korī’ vemsim…
  PAŠI savu “šmigu” rīsim,
  PAŠI savus “kāšus tīsim” ~
  PAŠI savā “kaifā” smagā,
  PAŠU “skunstnieki” lai ‘dragā’:
  PAŠU ‘muzons fišku traumē’,
  PAŠU (nevis – SVEŠĀ!!!) gaumē ~
  PAŠI savus “hītus” pirksim,
  PAŠI savos …(sviedros) mirksim!…”

  “PatrEJoti” ZOMBĒ “pūli”,
  “Viedi” šķobot glupu ‘mūli’:
  “Jaunais Vilnis” ‘nenāk krastā’,
  Latv(ān)ijā – svešs un ‘BASTA’!!!
  .
  ‘Svensontroļļiem’ – bankas “glābsim”,
  ‘Skotiem’ – Mildu iz…(nomāsim),
  ‘Jeņķiem’ – bučosim kaut… (roku),
  ‘A vot “slāviem”, bļin’ – ar koku!…”
  .
  ‘ANNO’ ~ 29.07.2011. (“JV-2011.” kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 4. Krievijas propaganda Atbildēt

  Latvieši tiek pakļauti intensīvai smadzeņu skalošanai zem “kuļturas” plīvura.

  • Hibrīdkara un to pavadošā informācijas kara mērķis ir panākt, ka a) latvieši savu latviešu kultūru pamazām un nemanāmi nomaina pret “russkij mir” kultūru; b) latvieši sāk pamazām atteikties no latviešu teātriem, izrādēm, koncertiem un arvien biežāk sāk apmeklēt krievu izrādes, koncertus, filmas, un arvien biežāk sāk skatīties Krievijas TV un klausīties radio krieviski , un c) latvieši – sajūsmināti no “russkij mir” kultūras sāk ar lielāku pārliecību uzskatīt Latviju par neizdevušos valsti.

   • Уж больно вы пессимистичны чего то. Ничего с вашей культурой не случится.

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    > deRmoliberastu zombijam ar palamu “huilo”

    ;)))

    Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

    Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

    Savukārt, kā zināms: “Katrs ir PATS savas Laimes (un, diemžēl, dažkārt arī NElaimes) kalējs.”

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    > deRmoliberastu zombijam ar pašniminētu palamu “huilo”

    ;)))

    Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

    Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

    Savukārt, kā zināms: “Katrs ir PATS savas laimes (un, diemžēl, dažkārt arī NE)laimes kalējs.” 😉

 5. Vāciešus arī uz mūsu skatuvēm nelaist!Pietiek ar 700 verdzības gadiem!

 6. Ne jau tikai šovi nes to krievu maigo varu. Paskatieties latviešu trupu izrādes savos teātros. Katrā ir vairākas krievu lugas un tikko vienā to pārtrauc spēlēt tā otra tūlīt pat uzved. Mūsu aktieri jau pārsvarā tikai krievus māk spēlēt un bezgala sajūsminās par tiem krievu ” varoņiem “. Tā ir tā maigā vara latviešu režisoru un aktieru izpildījumā.

  • Да чего там мелочиться, Оярс! Запретите вообще всю русскую культуру, чего уж там. Толстого, Достоевского, Чехова и всех прочих запретить, книги из библиотек изъять и сжечь на площади! Спектакли Барышникова не ставить ни в коем случае.
   Ввести инквизицию, и тех, кто будет тайком почитывать руссую литературу, сжигать живьём на кострах! Полное мракобесие.

   • Сравнили Петросяна и Баскова с Барышниковым! Демагогией-то заниматься не следовало бы!Смешно!

    • То есть, книги Толстого, Достоевского, Чехова и других российских писателей вы сжигать не против, так надо вас понимать?! Мне лично российская попса тоже не нравиться, и я просто на неё не хожу, голосую своим кошельком. Но запрещать то зачем? А ведь всё к тому идёт.

 7. Trukst vardu….Slavens, daudzu-daudzu cilvēku iemīļotais.Neierobežoti nesējs savējās valsti tēlu aiz robežām, apmeklēja krievijas popzvaigznes Kirkorova koncertu.Par ko jūs rakstāt kunģi…….Var būt Jūs varat mums izstāstīt par jūsu panakumiem………… kurus nav.

 8. Такое впечатление, что вы все уже совсем обалдели. Ну запретите совсем всех российских артистов, и всех делов то. Пусть ваш Ринкевич включит всех в чёрный список, и успокойтесь на этом. Пусть все концертные залы обанкротятся, но вы зато прогремите на весь мир. Все будут над вами ржать!

  • Nu, izskatās, ka tāds puskoka lēcējs un halops vien esi. Tavus hieroglifus nelas, jo nav vērts, ja cilvēks nemāk rakstīt latviski.

   • Сами вы холоп! С чего вы взяли, что я не умею писать по латышки?! Просто не хочу.

  • «Любой захват территории, любое насилие, любое угнетение Россия осуществляла не иначе, как под предлогом просвещения, либерализма, освобождения народов.» (Фридрих Энгельс).

   • Продолжайте читать классиков, очень похвально.
    Мне вот интересно, а американцы, англичане и все прочие, делали это под другими предлогами?! Да неужели!

 9. Igors - tas, kurš brālis Jegoram Atbildēt

  Manuprāt pie nedienām ar krieviskumu Gorā ir vainīga nevis Husare, bet Gora vadītāja un valdes locekle Diāna Zirniņa. Pierādījumu nav, bet aizdomas, ka Zirniņa ir Saskaņas biedrene – kā nekā Rēzeknes mērs ir saskaņietis. Ja Zirniņa būtu no V, ZZS vai NA, tad viņa nebūtu Gora valdes locekle.
  Novērojums – saskaņieši augstos amatos liek savējos.
  Jācer, ka 2017.gada vēlēšanās Rēzeknē uzvsarēs latviskās partijas un Zirniņa vairs nebūs Gora valdes locekle.

 10. Bet kā tam GORSam vizuāli sanak, ka 45% segmenta ir lielāki par 55% turpat?!

 11. un kā ar amerikāņu nekultūras invāziju un lgtb propagandu teātros un masu medijos?

  • Amerikāņi mūs neokupēja un ir Latvijai draudzīga valsts, atšķirībā no lielkrievu šovinisma pārņemtajiem kremļa propogandas izplatītājiem.

   • Ну да, они такие милые, как бритиши. Которые ссут на Милду и бьют рожи местным в Макдолналдсе.

    • Arī ar atsevišķu viņējo pamuļķu izlēcieniem amerikāņiem un britiem līdz sarkanajam mērim vēl ir ļoti tālu.

    • kremlinu sekojošā pēc viņu provokācijas mūsu NATO aizstāvjiem pat smīdina, piemēram, 6. nov. “kas jauns” rakstā “Teica lai vācos….” ir divi it kā cietušā foto, pirmajā zilums zem labās acs, otrajā zilums zem kreisās acs!? Tekstā “puisis, kurš nesen pārcietis deguna operāciju, patlaban atrodas Rīgas Stradiņa Universitātes slimnīcāslimnīcā, izstāsta ka papildus lauztajam degunam…” – tālāk Akseļ raksta “nesaprotu, kā var ko tādu safabricēt…” Tiešām! Iznāk ka slimnīcā lauž degunus!? .

     • Вы вор, голубчик! Вы воруете чужие ники! Воровать, как и врать, не хорошо! Вор должен сидеть в тюрьме.
      Вся эта история широко освещалась в прессе, уголовное дело возбуждено, а виновный уже давно в англии, и ничего ему не будет.

Draugiem Facebook Twitter Google+