×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Krievijas mediji svin Trampa uzvaru, Rietumu mediji šokā (7)

AFPAFP

Mehiko ielās laikraksti vēsta par potenciālo Trampa uzvaru

Pasaules prese ASV republikāņu kandidāta Donalda Trampa uzvaru prezidenta vēlēšanās novērtējusi kā šokējošu, nevilcinoties lietot tādus vārdus kā katastrofa, traģēdija un pazemojums. Tikmēr Krievijas telekanāli plaši atspoguļojuši un līksmojuši par republikāņu kandidāta Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās.

Rietumu laikrakstos Tramps raksturots kā bīstams un neprognozējams

“ASV ir ievēlējušas savu bīstamāko līderi. Mums ir daudz, no kā baidīties. Amerikas tauta ir iekāpusi bezdibenī. Jaunievēlētais prezidents ir nestabils fanātiķis, seksuāls plēsoņa un melis. Viņš ir spējīgs uz visu,” ziņoja britu laikraksts “The Guardian”.

“Tā nebija kampaņa. Tā bija nacionālā krīze. Un beigās notika ļaunākā iespējamā katastrofa: Donalds Tramps ir Savienoto Valstu prezidents. Neiedomājamais ir kļuvis par realitāti,” vēstīja Vācijas laikraksts “Sueddeutsche Zeitung”.

“Trampokalipse… Šoks. Zibens spēriens. Un slikta dūša no domas, ka Tramps izkravās savas somas Baltajā namā pēc nieka diviem ar pusi mēnešiem. Pasaules vadošā lielvara no šī brīža ir galēji labējā rokās. 50% amerikāņu ar mierīgu sirdsapziņu balsoja par rasistu, melīgu, seksistisku, vulgāru, naidīgu kandidātu,” rakstīja Francijas laikraksts “Liberation”.

Britu izdevums “Daily Mail” secinājis, ka notikusi “nožēlojamo atriebība”.

“Neparastākā prezidenta kampaņa mūsdienu vēsturē beidzas ar pazemojumu Hilarijai, aptauju veicējiem un biznesa un šovbiznesa elitei,” vēsta “Daily Mail”.

Itālijas laikraksts “La Stampa” savukārt norādīja, ka “Trampa uzvara apliecina Amerikas demokrātijas vitalitāti” un spēju pastāvīgi mainīties.

Vienlaikus “La Stampa” atzina, ka šāds vēlēšanu iznākums radījis neskaidrību gan ASV, gan ārvalstīs, jo uzvarētājs ir neprognozējams.

“Trampam ir jāpaskaidro, ko viņš grib darīt. Tikmēr pārējai pasaulei jāsagremo tas, kas šonakt noticis: pie mūsu durvīm klauvē revolūcijas ļaudis,” rakstīja “La Stampa”.

Austrālijas laikraksts “The Age” pauda bažas, ka Tramps pasludinās ekonomisko karu pret Ķīnu, kas ir nozīmīga Austrālijas tirdzniecības partnere, radīs nestabilitāti finanšu pasaulē un pasliktinās savas valsts ekonomisko stāvokli.

Izdevums “New Yorker”, komentējot Trampa uzvaru, izteicās pavisam lakoniski: “Amerikāņu traģēdija.”

Krievijas mediji svin Trampa uzvaru

Valsts telekanāls “Rossija 24” plaši atspoguļoja vēlēšanu dienu ASV, tā žurnālistiem vēstot par svinībām Trampa kampaņas mītnē, kā arī asarainajām sejām demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones štābā. Vēlēšanu priekšvakarā Krievijas mediji gatavojās Klintones uzvarai ar vēstījumiem, kas atbalsoja Trampa izteikumus, ka vēlēšanas nebūs godīgas.

Sarunu šovi attēloja Klintoni kā kara kurinātāju, diskutēja par Sīrijas konflikta pāraugšanu Trešajā pasaules karā, kas bija populāra tēma vairākos telekanālos aizvadītās nedēļas laikā. Kremļa finansētais telekanāls “Russia Today” (RT) koncentrējās uz apgalvojumiem par negodīgu balsojumu, bet Krievijas Aizsardzības ministrijas telekanāls “Zvezda” vēstīja par ASV politiskā istablišmenta iespējamu motivāciju noslepkavot Trampu.

Krievijas opozīcijas politiķis Dmitrijs Gudkovs pauda kritiku par ASV vēlēšanu plašo atspoguļojumu Krievijas valsts medijos. “”Rossija 24″ ir laika atskaite līdz ASV vēlēšanu beigām. Labojiet mani, ja es kļūdos, bet nevienās Krievijas vēlēšanās tādas lietas nebija,” viņš rakstīja sociālajā tīklā “Facebook”.

Politikas analītiķis Mihails Troickis skaidroja aģentūrai DPA, ka Krievijas mediji cenšas “kompensēt nopietnas politiskas cīņas trūkumu nesenajās Krievijas parlamenta vēlēšanās”. ASV prezidenta vēlēšanu kampaņu Krievijas mediji atspoguļoja kā “netīru” un “ākstīgu”, norādīja Troickis.

Viņš tomēr piebilda, ka Tramps ir solījis vairākas lietas, kas nāktu par labu Krievijai, tostarp attiecību normalizēšanu ar Maskavu, Krimas aneksijas atzīšanu un Krievijai noteikto ASV sankciju izbeigšanu.

“Daudzi Krievijas politikas veidošanas aprindās patiesi uzskata, ka Trampa administrācija būtu atvērta ASV-Krievijas attiecību restartēšanai un uzlabošanai,” uzsvēra eksperts.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins bija viens no pirmajiem pasaules līderiem, kurš apsveica Trampu ar uzvaru vēlēšanās, paužot cerību par ASV un Krievijas attiecību izvešanu no krīzes. Tramps ir atklāti slavējis Krievijas prezidentu, saucot viņu par spēcīgu līderi. Putins savukārt ir atzinis, ka Tramps ir talantīgs cilvēks.

Nekad kopš Aukstā kara laikiem Krievija ASV prezidenta vēlēšanu laikā nebija bijusi tik lielā uzmanības centrā, īpaši saistībā ar aizdomām, ka tā iesaistīta demokrātu e-pastu uzlaušanā. Uz šiem notikumiem Klintone bija reaģējusi, sakot, ka Tramps ir lojāls Putinam, bet republikānis atbildēja, norādot, ka attiecību uzlabošana ar Krieviju stiprinās drošību pasaulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. pūķins cerē, ka Tramps pārcelsies uz kremli…

 2. Krievi vienmēr stāsta muļķības

 3. Ja Tramps ir galēji labējais, tad jau krieviem nevis jāpriecājas, bet jāsatraucas. Ir skaidrs, ka Tramps
  nebūs Obama, jo viņš ir daudz izlēmīgāks un ar skaidrāku nostāju nekā demokrātu līderis. Viņa mērķis ir padarīt ASV vēl stiprāku un varenāku, tad kāpēc krievi iedomājas, ka nu viņš būs baigais draugs.

 4. Putin’s no kalinigradas ved raketes aiz uraliem

 5. Atgādināšu, ka Obama arī sācis ar mēģinājumiem uzlabot attiecības ar Krieviju. Rezultātu mēs zinam. Acimredzot Krievijai ir bijušas tādas prasības, kādas nevar pieņemt. Domāju, kad krievijā Tramupu iepazīstinās ar savām pretenzijām, ko viņa dēvē par Jalta-2 – Trampa eforijai būs gals.

 6. Lasot un skatoties ārvalstu masu mēdijis Atbildēt

  Ne tikai bns krāns lasa ĀRVALSTU – atbilstoši SAVĀM prāta spējām un PĒRKAMĪBAS pakāpei, bet
  to var darīt JEBKURŠ Latvijas cilvēks, kurš prot angļū, franču, vācu un citu svešvalodu …
  Tās LUMPEŅU karaļvalsts mēdiju HISTĒRIJA vnk jau sāk tracināt …
  STULBEŅI, kāpēc jūs uzskatāt tautu par …idiotiem, a???

 7. Zili rozā liberasti un viņu tolerantie līdzskrējēji no bailēm apsačurājušies un vaimanā!

Draugiem Facebook Twitter Google+