Foto – LUC BASSOMPIERRE, OSLO FREEDOM FORUM

Krievijas melnā nauda apdraud demokrātiju Eiropā 9

Krievija turpina slepeni finansēt pret ES vērstās politiskās partijas Eiropā, un papildu draudus demokrātijai rada Maskavas centieni uzpirkt sabiedrībā ietekmīgas personas. Uz Krievijas oligarhu rīkotiem simpozijiem aicināti arī delegāti no “Saskaņas” partijas.

Reklāma
Reklāma

Sadarbības līgumi ar Kremli

Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Francijai gatavojoties prezidenta vēlēšanu otrajai kārtai 7. maijā, pētnieciskās žurnālistikas tīmekļa vietnē “Mediapart” publiskota informācija, ka galēji labējā Nacionālā fronte 2014. gadā aizņēmusies no “avotiem Krievijā” 11 miljonus eiro un pērn plānoja aizņemties vēl trīs miljonus eiro vēlēšanu kampaņas finansēšanai. Nauda nāca no bankām, fondiem un oligarhiem, kas saistīti ar Kremli, nevis no Krievijas budžeta. 11 miljoni eiro tika pārsūtīti caur necaurskatāmām finanšu iestādēm Kiprā uz kontiem, ko kontrolē FN līdere Marina Lepēna vai viņas tēvs un bijušais FN vadītājs Žans Marī Lepēns. Finanšu eksperti atzīmē, ka Kipras bankās glabājas vairāk nezināmas izcelsmes Krievijas naudas nekā Kipras iekšzemes kopprodukts. Vācijas laikraksts “Bild” ziņo, ka Krievija finansē galēji labējo partiju “Alternatīva Vācijai” (“AfD”) pirms septembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. “AfD” to noliedza, bet Krievijas darbības bija tik viltīgas, ka partija varēja arī nezināt par subsīdijām no malas, raksta “Bild”. Atsaucoties uz avotiem Vācijas izlūkdienestā, avīze ziņo, ka Krievijas pienesums tika veikts, starpniekiem pārdodot zeltu “AfD” par pazeminātām cenām.

Krievija uztur slepenus sakarus arī ar galēji kreisajām eiroskeptiskajām partijām, tostarp Kreiso fronti Francijā un Kreiso partiju Vācijā, intervijā “EUobserver” stāsta Austrijas Humanitāro zinātņu institūta pētnieks Antons Šehovcovs, iesakot pievērst uzmanību partiju vadītāju un tiem pietuvināto personu aktivitātēm biznesa jomā. Krievijai ir arī vairāk vai mazāk atklāti sakari ar eiroskeptiskajām partijām citās Eiropas valstīs. Šajā sarakstā ir necaurskatāmi “sadarbības līgumi” starp Krievijas valdošo partiju “Vienotā Krievija” un Austrijas galēji labējo partiju “FPO”, Ungārijas partiju “Jobbik” un Itālijas partiju “Lega Nord”. Šobrīd tiek risinātas sarunas par sadarbības līgumu starp “Vienoto Krieviju” un Itālijas partiju “Piecu zvaigžņu kustība”, kas pretendē kļūt par otro ietekmīgāko politisko partiju valstī. Vairāki Kremlim pietuvināti oligarhi, piemēram, Vladimirs Jakuņins un Konstantīns Malofejevs, ir rīkojuši slēgtus simpozijus ar stingri atlasītu dalībnieku sastāvu, uzaicinot delegātus no Vācijas neonacistu partijas NPD, Bulgārijas galēji labējās partijas “Ataka”, Grieķijas galēji kreisās partijas “KKK” un prokremliskās Latvijas krievu “Saskaņas” partijas, atzīmē Šehovcovs.