×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Krievijas militārajā doktrīna rosina ietvert arī “iekšējos ienaidniekus” (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pašreizējās Krievijas militārās doktrīnas viens no autoriem Krievijas bruņoto spēku ģenerālštāba bijušais priekšnieks ģenerālis Jurijs Balujevskis intervijā ziņu aģentūrai “Interfakss” noraidījis iespēju, ka doktrīnā Rietumi varētu tikt biedēti ar preventīva kodoltrieciena iespēju.

Viņš skaidrojis, ka papildus militārajai doktrīnai jau ir izstrādāti “slepenie dokumenti”, kuros “konkretizēti” doktrīnā paustie uzstādījumi. Balujevskis norādījis, ka vienā no šiem dokumentiem jau atrodas “nepieciešamā informācija gan par mūsu ticamākajiem pretiniekiem, gan par mūsu partneriem, gan par kodolieroču neizmantošanu, gan par stratēģiskajiem kodolspēkiem”. Viņaprāt, sistēma par kodolieroču neizmantošanu nav “panaceja”, jo tā var aizsargāt tikai no ārējiem ienaidniekiem, nevis iekšējiem.

Balujevskis uzskata, ka PSRS sabrukums liecina – ļoti nopietnus draudus rada netiešie mēģinājumi “uzspridzināt valsti”. Tāpēc viņš aicina jaunajā militārajā doktrīnā ietvert tieši iekšējos draudus. Balujevskis atzīmēja, ka lai arī Krievijas militārā doktrīna, kas pieņemta 2010. gada februārī, aktuāla ir šobrīd, tai nepieciešami labojumi. Tie gan, kā viņš spriež, būtu jāveic bez liekas ažiotāžas.

Šonedēļ kļuva zināms, ka Krievija līdz gada beigām veiks izmaiņas militārajā doktrīnā. Nedēļas sākumā Krievijas Drošības padomes sekretāra vietnieks Mihails Popovs intervijā ziņu aģentūrai “RIA Novosti” skaidroja, ka izmaiņas būs saistītas ar draudiem Krievijai, kuri radušies “arābu pavasara”, bruņotā konflikta Sīrijā un Ukrainas krīzes dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. KĀPĒC VIŅI IR TIK BAILĪGI UN NODEVĪGI ?

  2. Es tos “iekšējos ienaidniekus” šāvu nost un vsjo!

  3. Tad jau būs arī izsaukumi uz pārrunām čekas iestādēs, politieslodzītie un citi sen neredzēti jaukumi. Beigās vēl nometnes atjaunos. Ar to arī Krievijas iedzīvotājus apsveicu.

  4. Viens no pirmajiem iegšējiem ienaidniekiem ir Ušakovs ,atbalsta okupāciju, tātad ,slavē citu tautu iznīcināšanu, ņirgājas par Latviju un latviešiem (Rīgas vietā tiek rakstīta Riga). Cik ilgi mums tas viss vēl būs jāpacieš ?
    Riga )

Draugiem Facebook Twitter Google+