×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. februāris, 2017
Drukāt

Krievijas militārās mācības “Zapad” rada satraukumu Latvijā (22)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins aģentūrai LETA stāstīja, ka šāda veida mācības nav pirmās un arī iepriekšējos gadus tās izraisījušas Baltijas valstu satraukumu un Baltijas valstis atbilstoši reaģējušas. AM gan nenoliedz, ka Krievijai tāpat kā citām valstīm ir tiesības savā teritorijā rīkot armijas vingrinājumus, taču konkrētajām mācībām trūkstot caurskatāmības.

Latvija var tikai pievienoties NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga nesen paustajam, ka NATO gribētu pirms mācībām “Zapad-2017” saņemt par tām detalizētu informāciju no Krievijas un Baltkrievijas, jo šo mācību vēriens un uzbrukuma ievirze rada satraukumu Baltijas valstīm, skaidroja Galkins.

Šobrīd netiek izpausts, kādā veidā uz Krievijas mācībām reaģēs Latvijas bruņotie spēki. Galkins skaidroja, ka Latvijas bruņotie spēki uzrauga austrumu kaimiņvalstu aktivitātes Latvijas pierobežā un gatavošanos šīm mācībām.

Pagājušā gada oktobrī Krievijā un Baltkrievijā tika sarīkotas samērā plašas mācības, un toreiz Baltijas valstu robežu tuvumā bija novērojama paaugstināta Krievijas bruņoto spēku aktivitāte. Saistībā ar minēto NBS tika veikta personāla apziņošana, kā arī notika pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana. Galkins toreiz skaidroja, ka personāla apziņošana ir iekšējs rutīnas pasākums, kuru īsteno šādos gadījumos. “Tā nav trauksmes izziņošana bruņotajos spēkos,” iepriekš uzsvēra Galkins, kurš gan nekomentēja, kādā veidā un cik daudz militārpersonu apziņots.

Lai arī mācības “Zapad 2017” šogad solās būt vērienīgas, Krievijas bruņoto spēku kara tehnikas tuvošanās Latvijas robežām jau pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2015.gadu, bijusi mazāka. Arī šī gada sākums apliecina minētās tendences turpināšanos. NBS sociālajos tīklos sniegtā informācija liecina, ka pēdējo reizi Krievijas karatehnika Latvijas robežas tuvumā konstatēta 29.janvārī, kad NATO patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras pamanīja Krievijas lidmašīnu.

Galkins gan atgādināja, ka “Zapad-2017” sāksies vairākus mēnešus pēc tam, kad Latvijā jau būs pilnībā ieradies Kanādas vadītais vairāk nekā 1000 karavīru lielais NATO starptautiskais bataljons. Kanādieši kopā ar citu NATO valstu kolēģiem pilnā apmērā Latvijā ieradīsies līdz jūnijam.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite šomēnes izteicās, ka Lietuva ar bažām raugās uz Krievijā un Baltkrievijā paredzētajām karaspēka mācībām “Zapad 2017”, “kuru laikā tiek koncentrēti ļoti lieli un agresīvi spēki, demonstratīvi gatavojoties karam ar Rietumiem”.

Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas vadītājs Vītauts Baks savukārt norādīja, ka šīs, domājams, būs visu laiku lielākās mācības pie Lietuvas robežām, turklāt tās neapšaubāmi būs uzbrukuma ievirzes mācības.

Lietuvas izlūkdienesti vērtējuši “Zapad-2017” kā šā gada galveno apdraudējumu Lietuvas drošībai.

Kā atzinušas amatpersonas, agrāko mācību “Zapad” laikā cita starpā tika slīpētas potenciālas iemaņas okupēt Lietuvas dienviddaļu, tādējādi nogriežot NATO spēkiem vienīgo sauszemes ceļu uz Baltijas valstīm. Krievija arī kritizēta par to, ka nav atklājusi reālo šajās mācībās iesaistīto karavīru un tehnikas vienību skaitu.

Iepriekšējo reizi mācības “Zapad” notika 2013.gadā, un saskaņā ar Maskavas un Minskas sniegtajām ziņām tajās piedalījās aptuveni 10 000 karavīru.

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Ušakovs par visu sen jau ir informēts.,tikai to nevienam neteiks/

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Vajag stiprināt robežas, kā arī DP vairāk pastrādāt ar gaisa jaucējiem Latvijā, kā Gapoņenko, Girsu un citiem naidīgi noskaņotiem kaimiņvalsts propagandas nesējiem,vienkārši uz laiku neitralizēt, lai netrucē ar savu stulbo politiku pārējiem mierīgi dzīvot.

 4. Pūķina krievnacisti ir iestrēguši Otrā pasuales kara dumbrājā. Jo lielāka bezcerība Krievijai šodien, jo varenāka liekas vientiesīgo amerikāņu piespēlētā krievu “Uzvara”.

  • Опять ты, гавно унылое! Твоё место в тюрьме, на нарах у параши. Прекрати воровать чужие ники, курва!

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Muļķa Mazpisāns ("Ontūns") Atbildēt

   Ja kādam par to vēl nav skaidrības, man Maskava maksā par vārdu daudzumu, nevis par to saturu.

   • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

    izēd ateju, kārtējo reizi. Kā jau ierasts, vari to darīt arī par brīvu un pat bez tavu dermoliberastu pidarskapja saimnieku nicinoši atsviestajiem Jūdasa grašiem – tikai dēļ sava ģenētiski izdzimušā truli nemainīgā “lojālpatrEJotiskā” stulbuma.

    Un, kas arī vismaz tik pat būtiski priekš tevis un taml. garīgajiem kroplīšiem – ja jau tu riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, bet kuru tu nu jau gadiem “ilgtspējīgi” un ieciklēti nemainīgi apskaud ar truli lumpenisku melnu skaidrību, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais, ģenētiski aprobežotiem izdzimteņiem tipiski raksturīgais truli bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga.

 6. Ох, ну и дурак же ты! Отморозок, что с тебя взять. Ты похож на заезжанную пластинку, бубнишь одно и тоже не переставая.

 7. es nevareju saprast kas te riga ta smird beigas saprati lielie varoni karotaji apdirsusies

 8. lielie varoni jau plutenes pietaisijusi ura ura

 9. musu austrumu kaimins pamatigi mus apsarga nekadi teroristi latvija neieklus dabus pa mizu krievijai ir viss brunojums lai dotu visiem agresoriem prettriecienu lidz galigai iznicinasanai….austrumu robezam dross balsts….

 10. Laiks pirkt pampersus!

  • Ну точно! Учения ещё не начались, а штаны уже полные!

   • a Tev pašam nav polnije štani, ja uzbruks, tad arī Tev būs hana.

    • А что, уже точно известно, что нападут?! Не шутите?

     • Россия подошла к самым границам Латвии- это ли не доказательство?

     • Подошла?!? Через третьи государства, что ли? Да ну! А то, что Россия всегда была соседом, всегда была здесь и даже внутри Латвии, это как? Двинск и двинская крепость, Режица, сама Рига с московским форсштатом, Кокнесе со славянским князем и многое прочее.

     • Es unterstaņas nevalkāju.

     • Опять ты, гавно унылое! Твоё место в тюрьме, на нарах у параши. Прекрати воровать чужие ники, курва! (по просьбе одного комментатора меняю твоё название)

Draugiem Facebook Twitter Google+