×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. novembris, 2017
Drukāt

Krievijas militārie inspektori Ādažos. Kāpēc? (13)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Ilustratīvs foto

Šonedēļ Latvijā ieradās četri Krievijas bruņojuma kontroles inspektori, kuri veic pārbaudi Ādažos saskaņā ar EDSO Vīnes dokumentu, kura mērķis ir veicināt caurspīdīgumu militārajā jomā. Arī Latvijas NBS pārstāvji veikuši līdzīgas inspekcijas Krievijā.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļas vecākā referente Aiva Kokoriša “LA” sacīja, ka inspekcijas mērķis ir pārliecināties, vai noteiktajā teritorijā nenotiek militāras mācības, par kurām būtu jāinformē pārējās EDSO dalībvalstis, un vai militārā informācija par bruņoto spēku vienībām atbilst iesniegtajiem datiem.

Krievijas bruņojuma kontroles inspekcija Ādažos apmeklē Sauszemes spēku mehanizēto kājnieku brigādi. “Brigādes komandieris atbilstoši Vīnes dokumentam sniegs prezentāciju par savu vienību un pašreizējām militārajām aktivitātēm, bet pēc tam inspektoru grupa apmeklēs Ādažu poligona teritoriju,” skaidro A. Kokoriša. Inspekcijas apgabalā ietilpst arī Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, tādēļ arī tās komandieris stāstīs par savu vienību. Tāpat Krievijas bruņoto spēku virsnieku grupa, piedaloties NBS pārstāvjiem, veiks novērošanas lidojumu virs Latvijas centrālās daļas ar Krievijas helikopteru “Mi-8”.

Šādas inspekcijas ir ierasta prakse, tomēr pēc 2014. gada notikumiem Baltijas valstu sabiedrība uz Krievijas militāristu vizītēm skatās ar aizdomām. Valstis var arī ierobežot inspektoru pieeju noteiktiem objektiem. Piemēram, Krievija “Zapad” mācību laikā parasti inspektorus ved uz iepriekš vizītē ieplānotiem poligoniem, bet nelaiž militāros objektos, kuros atrodas nopietnākas ieroču sistēmas.

A. Kokoriša informē, ka Latvijas pārstāvji pēdējā šādā vizītē bijuši janvārī, kad Latvija veica novērtējumu Pleskavas 25. motorizēto strēlnieku brigādē. Protams, šīs vizītes nav vienīgais veids, kā iegūt informāciju par kaimiņvalsts bruņotajiem spēkiem un to aktivitātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Un kapēc amerikāņi var staigāt pa krievu raķešu ražotnēm un uzraudzī to darbu? Tieši tā pat, krieviem ir tiesības pieskatīt amerikāņus un redzēt, kas notiek amerikas Latvijā. Pilnīgi normāli.

 2. es mazliet nesapratu, ko es pateicu es esmu urla

 3. ASV militāri kopš otrā pasaules kara ir iejaukusies vairāk kā 70 valstīs un nogalinājusi vairāk kā 20 miljonus cilvēku… Nedomāju ka viņi ir tendētai ko aizstāvēt…

  • Jā, Artūr ! Krievu okupantu zābaki arī daudzus miljonu dzīvības dzēsuši. Angola, Afganistāna, Čehija, Čečenija, Gruzija, Ukrainu, Sīrija un kur tik vēl pabijis krievu okupantu slepkavu kerzinieks ! Tādi jau tie ir putlerveidīgie ar saviem aizmaldījušajiem sēņotājiem.

 4. JO–MĒS-VEL–NEESAM–BRĪVI–OKUPĒTI—-ABRENE—DAĻĒJI–LATGALE–NATO–TIK UZ PAPĪRA–LATVIJAS–REPUBLIKA–ARĪ–NAUDA–EIRO–TAS–MAFIJAI–VIEGLĀK–APMUĻĶOT–MŪS–TĀPĒC JAU BRAUKĀ KA GRIB=====SPIEGO===Putins==Krieviju==nevar-savaldīt=bet=citiem=pārmet=NATO=UN LIEN==APMELO==TA==TĀLĀK=[[-mēs-visi-ticam-un-palaižamies-]].

 5. Vaņkas ilgojas pēc Latvijas. Viņi te lien kā utis — vienalga kāda iemesla dēļ.

 6. … Esam NATO, ‘NATO’ … bet kamdel, Kremla trolli tad tik nemitiigi kladzina par NATO agresivismu, ja apcelojot visas vietinas un to dara pat izprotot nominalo sniegto palidzibu pret Kremla imperialistiskiem draudiem ???

  … Kas ta ir par Kremla slimibu, vienmer melojot, vienmer pielietojot viltibu, izmantojot visus, vienmer sagrozot patiesibu …???

  … Pat Putins zver Trampam, ka neesot traucejis velesanas … tad, vai nu ir izolets no patiesibas, vai tiesam melo acis skatidamies, ka visi vecas nomenaklaturas parstsvji … un tapat ka par Abreni !!!

 7. To:xxx.
  Tadel ka Latvija ir NATO Valsts .Jautajums ir pavisam cits,koTu seit mekle ?

 8. kaapeec amerekosi pie mums ira

  • atcerēties,ka 2004.gadā mēs paši iestājāmies NATO,tātad esam NATO dalībvalsts un ” amerikosi” ir it kā mūsu pašu armijas sastāvā un uzturas Ādažu bāzē.Izbrīna tas,ka veselus 50 gadus tu nemaz nejautāji un nebrīnījies-kāpēc mūsu zeme bija pārpildīta ar mūsu austrumu kaimiņa karaspēku,godīgi mežā nebija iespējams ieiet,kad jau nebija armijas daļa priekšā. Bet to ” inspicēšanu” jau veic arī mūsu pašu vietējie,cik tad sen to bija noorganizējis” Latvijas patriots” Lindermans iesūtīdams ” inspektorus” pār sētu ar kaimiņvalsts karogiem,tagad arī ” sociāldemokrāts” Nils ķēries pie izpētes…Tā kā pietiek ar vietējiem,nemaz nav jābrauc no Maskavas.

 9. Ko Jūs te cepaties kamēr krievu kosmosa raķetēs lidos amerikāņu kosmonauti kopā ar krievu kosmonautiem , tikmēr arī abi kopā jās citas tautas , Bet jūs domāsiet ka viņi savā starpā strīdas . Pa to laiku kamēr baida ar krievu armiju , latvijā notiek vēl lielāka rusifikācija nekā padomju laikā !

 10. kaapeec te pie mums ir amerekosi,,aaaa,,ko vinji te dara

 11. Ko tik neizdomā, lai ievāktu NATO informāciju – te Ušakovs grib “draudzēties” ar NATO amatpersonām, te visādas “pārbaudes”. Bet patiesībā – elementāra spiegošana.

Draugiem Facebook Twitter Google+