×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Krievijas negaidītās mācības liek Latvijai būt ļoti vērīgai (18)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Krievijas biežās, pēkšņās un iepriekš nepieteiktās militārās mācības liek Latvijai būt ļoti vērīgai un rīcībai sagatavotai, intervijā aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

“Tas, ka Krievija pēdējos gados ir sākusi pēkšņās [militārās] mācības, tās iepriekš nepiesakot, liek mums būt ļoti vērīgiem un rīcībai sagatavotiem. Mūsu primārais uzdevums ir rūpēties par savu kaujas spēju attīstību. Zinām, ka Krievija ir attīstījusi helikopteru bāzi Ostrovā, tāpat nav noslēpums, ka kaujas spējīgākā Krievijas vienība atrodas Pleskavā. Protams, tas liek mums rūpēties par savu drošību, tāpēc speram lielus soļus attīstības virzienā,” sacīja ministrs.

Viņš atzina, ka kādreiz pirms mācībām Krievija brīdinājusi savas kaimiņvalstis un situācija tikusi monitorēta, taču šobrīd šī valsts mēģina dažādi rīkoties, lai nevajadzētu ievērot noteikumus. “Tāpēc bieži esam pārsteigti mācību priekšvakarā. Bet tas nenozīmē, ka nesekojam līdzi. Mēs darām visu, lai atturētu pat no domas, ka Latvijā varētu notikt kaut kas tāds [negaidīts iebrukums],” uzsvēra Bergmanis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Krievijas Pleskavas apgabalā, kas robežojas ar Latviju un Igauniju, februārī rīkoja plašus desantnieku manevrus. Mācībās tika iesaistīti aptuveni 2500 desantnieku un vairāk nekā 300 bruņutehnikas vienības, automobiļi un īpašā militārā tehnika.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. nu, jaa, nu kaut kaa taa : Atbildēt


  fg 11. marts, 2016 01:56 Atbildēt

  Latvijā vajag Nato kara aviācijas bāzi! Modernu, ar visiem iznīcinātājiem, bumbvedējiem, helehopteriem! Amerikāņu admirāļi ar lielāko prieku uzstādīs Modernāko raķešu kompleksu! Un kremlim slapjas bikses paliks. Žirinovskim valoda sāks raustīties!”

  – Orienteeties uz baazi – PADUMJU LATVEJA MUUZHOS LAI DZIIVO …. vai ieprieksheejo variantu : “Sit d. pret zem’, sit d. pret zem’ – lai dziivo … ” … PARTIJAS !!!

 2. bet nu par to, ka ljoti veeriigai ... Atbildēt

  muljkjuzeme, guli mieriigi – visi dienasti, bulkas pieedushi, ir veeriigi kaa nekas nekur citur – gaida, ko tik piesignalizees – uz kuru pusi jaaveero !

 3. nu, nav jau taa kaa debiloids, bet Atbildēt

  ““Tas, ka Krievija pēdējos gados ir sākusi pēkšņās ” – peeakshnji saakuse, ko – kur NATO piepirdulji jau cik jau uzkachaajushies … ka pat ieprieksheejais par pashu obamu.lv izdieneejis …

 4. Latvijā vajag Nato kara aviācijas bāzi! Modernu, ar visiem iznīcinātājiem, bumbvedējiem, helehopteriem! Amerikāņu admirāļi ar lielāko prieku uzstādīs Modernāko raķešu kompleksu! Un kremlim slapjas bikses paliks. Žirinovskim valoda sāks raustīties!

 5. Aktīvus Politiķus, Runāt spējīgus, kā Pabrika kungs un Vaira Vīķes Freibergas kundzi vajag Lūgt uzrunāt Nato admirāļus, arī esošo amatpersonu Stoltenbergu, ka Momentāli, cik vien iespējams ātrāk Vajag Nato armijas Patstāvīgas kara bāzes Latvijā! Mēs esam centrā Baltijas trijām valstīm! Pie Mums ir jābūt Galvenajiem spēkiem! Kuri pārņems Pilnībā kontroli par mūsu reģionu, pār Baltijas jūra! Latvijā vajag nejau vienu rotu amerikāņu karavīrus, vai 5 – 10 tankus, bet Nato kara kuģu ostu Liepājā, ar Operatīvu nokļūšanu Igaunijas krastos. Arī te pat blakus Klaipēdā. Arī ar Mūsu, Latvijas karavīriem kopā kājinieku, bruņu tehnikas daļu Alūksnes rajonā. Bet šajā laikmetā, Galvenais! Modernu, Operatīvu Nato kara aviācijas lidlauku, Patstāvīgu kara aviācijas bāzi Latgalē! Un neviens mums neko nevarēs uzdrošināties draudēt, jo aiz mums ir Visa eiropa! Mēs esam priekšplānā, teiksim frontes līnija! Protams nav vajadzība karot uz iznīcināt tautas, Bet šāda rīcība, Nopietnas Nato armijas bāzes tikai dos Drošības garantijas!

 6. Pa fikso jākārto NATO stiprināšana (2% no IKP !) 🙁 🙁
  Bez humora dzīšanas – laiks negaida !!!
  Nāburgu Vovam tarakāns pietiekami liels galvā ! 🙁

 7. Interesanti cik stundas vajadzētu,lai ar 2500 krievu desantniekiem un pārējo tehniku,tādas trīs Baltijas valstis izbeigtu eksistēt,neesmu Krievijas piekritējs,bet domāju ka tā jeņķu dzelžu vilkšana uz šejieni ir tikai acu aizmālēšana un konflikta saasināšana.

  • modernā kara standarts Atbildēt

   uz pagājušā gadsimta 90 gadiem bija 30 km 45 minutēs un tas pie 3 līniju aizsardzibas sistēmas (robeža, 30 km no robežas 70 km no robežas). tā kā mums nav principā nekā izņemot ādažus tad varam reķināt videji 60 km stundā. un tas bez desanta izmešanas aizmugurē . nedomāju ka uz visu aizietu vairāk par 12 stundām.

  • Var jau būt, tikai kas tādā gadījumā notiks tālāk?

 8. Krievijas negaidiitas maaciibas !! Ko juus tur gvelzat !! NATO baz ap krievijas robezam Visaadas USA Pro sistemas un tagad sauc RUS gajienu par negaidiitu !! Pietiek tachu stuulbi gvelzt !!Un cilveekiem piesaarnot smadzeni kura jau diemzeel vienai dalai ir aizdi***

 9. KRIEVI NAAAAK ..AI AI AI ,,,NU KO LIA DARA JA ROBEZAS TIK TUVU ESAM MUMS VISIEM VAI TAD UZREIZ JAACEL TRACIS

 10. Bergmani tu esi nozeelojams nekas vairaak !! Pietiek dziit ** sac domaat ar galvu nevis ar massu 😀

 11. Krievi nāk! Atliek izlekt pa logu, kā to izdarīja Dž. Forestols.

 12. Vajag atkal kādam atņemt lai varētu uzdzīvot

 13. ministrs turpina sēt naidu un baidit ar krievi nāk pasaciņām, nožēlojami noželojami ministra kungs

  • Putinlande un savoki neguļ un sapņo kā nest kārtējo atbrīvošanu baltijai ,Somijai varbūt arī Norvēģijai.

Draugiem Facebook Twitter Google+