Sports
Ziemas sports

Krievijas Olimpiskā komiteja dod zaļo gaismu atlētu dalībai Phjončhanā 16

foto: AP/LETA

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) asambleja otrdien vienbalsīgi atbalstīja šīs valsts sportistu pirmdien izplatīto paziņojumu, kurā viņi pauda vēlmi piedalīties 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pagājušajā otrdienā piesprieda diskvalifikāciju visai OKR, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

Krievijas sportisti uz Phjončhanas olimpiskajās spēlēm tiks uzaicināti ar īpašiem nosacījumiem. Ja kāds no šiem sportistiem kļūs par čempionu, stadionā tiks atskaņota olimpiskā himna.

Vairākas Krievijas ziemas sporta veidu federācijas jau iepriekš paziņoja, ka tās sportisti piedalīsies olimpiskajās spēlēs arī zem olimpiskā karoga. Tāpat dalību Olimpiādē atbalstīja OKR Atlētu komisija.

Saistītie raksti

Otrdien OKR asamblejā tika vienbalsīgi pausts atbalsts Krievijas sportistu dalībai olimpiskajās spēlēs. Tāpat OKR mēģinās palīdzēt sportistiem ar organizatoriskajiem, tehniskajiem, finansiālajiem un citiem jautājumiem.

Pagājušajā nedēļā arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka Krievija neboikotēs olimpiskās spēles, lai gan vēl pirms pāris mēnešiem viņš bija izteicies, ka krievu sportistiem būtu pazemojoši startēt zem neitrāla karoga.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 25 sportistus, kuriem, visticamāk, būs liegta dalība Phjončhanas Olimpiādē.

LA.lv