Sports
Ziemas sports

Krievijas olimpiskā komiteja iestājas pret Zubkovu1

Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdzējusi novembrī Maskavas pilsētas tiesas pieņemto lēmumu, kas ļāva kādreizējam krievu bobslejistam Aleksandram Zubkovam paturēt 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās zelta medaļas divnieku un četrinieku sacensībās.

Pērn Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, kur tika izcīnītas divas zelta medaļas, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar “tīrām” provēm.

Arī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) krievs tika atzīts par vainīgu, tomēr viņa mūža diskvalifikācija tika aizstāta ar liegumu atrasties šī gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Tiesa, Maskavas pilētas tiesa domāja citādāk un novembrī apmierināja Zubkova lēmumu atteikties izpildīt CAS lēmumu lietā, kurā sportists cīnās pret SOK, ļaujot viņam paturēt Soču zelta medaļas.

Krievijas Olimpiskā komiteja gan šādu Maskavas tiesas lēmumu uzskata par nepamatotu, turklāt,

ja Zubkovs neatdos savas medaļas, tas var novest pie tā, ka krieviem tiks liegts piedalīties 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.
Saistītie raksti

Tāpat komiteja norāda, ka šāds Maskavas tiesas lēmums var radīt aizdomas par to, vai tiešām Krievija ir apņēmusies cīnīties pret dopinga lietotājiem.

Zubkovam saglabāt sava olimpiskā čempiona statusu ir svarīgi, jo bez tā viņam netiek piešķirta valsts stipendija, ko paredzēts maksāt līdz pat mūža beigām.

Zubkovs šobrīd ir Krievijas Bobsleja federācijas (RBF) prezidents.

LA.lv