×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Krievijas opozīcijai atļauj 4. februārī rīkot protesta gājienu

Krievijas opozīcija saņēmusi Maskavas mērijas atļauju 4. februārī rīkot gājienu ar dalībnieku skaitu līdz 50 tūkstošiem no Francijas vēstniecības līdz Bolotnajas laukumam, paziņojis liberālās opozīcijas līderis Vladimirs Rižkovs.

Atļauju saņēma 4. februāra mītiņa organizācijas komiteja, un Rižkovs par to paziņoja komitejas sēdē. Maskavas reģionālās drošības departamenta priekšnieka vietnieka parakstītajā dokumentā teikts, ka ir saskaņota demonstrācija no pulksten 13 līdz 14 maršrutā no Francijas vēstniecības pa divu ielu braucamo daļu līdz Bolotnajas laukumam, kā arī mītiņš no pulksten 14 līdz 15 Bolotnajas laukumā. Atļautais dalībnieku skaits ir līdz 50 tūkstošiem.

Krievijas opozīcija vēlas 4. februārī rīkot protesta akcijas Maskavā un citās pilsētās, protestējot pret metodēm, ar kādām tika panākta premjerministra Vladimira  Putina partijas “Vienotā Krievija” uzvara pagājušajā mēnesī notikušajās Valsts domes vēlēšanās. Tūkstošiem sociālās saziņas vietnes “Facebook” un citu vietņu lietotāju jau darījuši zināmu par gatavību apmeklēt protesta akciju Maskavā. Šīs protesta akcijas notiks mēnesi pirms 4. martā paredzētajām Krievijas prezidenta vēlēšanām.

4. decembra Valsts domes vēlēšanās valdošā partija “Vienotā Krievija” uzvarēja ar 49,3 procentu balsu un ieguva 238 no 450 deputātu vietām, tomēr parlamenta apakšpalātā, salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, partija zaudēja 77 vietas. Opozīcija norāda, ka arī šis rezultāts ir panākts ar krāpšanos un reālais atbalsts premjerministram Vladimiram  Putinam un viņa partijai ir krietni vien mazāks. Pret vēlēšanu rezultātiem visā Krievijā protestējuši  tūkstošiem cilvēku. Plašākās protesta akcijas notika 10. un 24. decembrī. Decembra vidū notikušajā televīzijas tiešraidē, kur jau tradicionāli Putins reizi gadā atbild uz žurnālistu un iedzīvotāju jautājumiem, Krievijas premjers pauda pārliecību, ka vēlēšanu rezultāti atspoguļo tautas gribu, tādēļ negrasās piekāpties protestētājiem un vēlēšanu rezultātus anulēt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+