Pasaulē

Krievijas opozīcijas laikraksts plāno apbruņot žurnālistus 16

Foto – AFP/LETA. Ilustratīvs attēls

Krievijas opozīcijas laikraksts “Novaja gazeta” ceturtdien paziņoja, ka plāno apbruņot līdzstrādniekus ar traumatiskiem ieročiem, lai viņi varētu labāk aizstāvēties iespējamo uzbrukumu gadījumos.

“Ja mūsu valsts nav gatava mūs sargāt, mēs sargāsim paši sevi,” sacīja Krievijas vadošā opozīcijas laikraksta redaktora vietnieks Sergejs Sokolovs. “Mums nav cita ceļa, jo žurnālisti ir bezpalīdzīgi ielās valdošās nelikumības un tiesībsargājošo struktūru nedisciplinētības priekšā.”

Laikraksta redaktors Dmitrijs Muratovs trešdien sacīja, ka laikraksta līdzstrādnieki tiks apmācīti rīkoties ar ieročiem un ka laikraksts iegādāsies traumatiskos ieročus.

“Es apbruņošu redakciju,” Muratovs sacīja radio “Eho Moskvi” ēterā. “Mēs žurnālistiem nodrošināsim arī citus aizsardzības līdzekļus, par kuriem es nevēlos runāt. Mēs noslēgsim oficiālu vienošanos ar Krievijas Iekšlietu ministriju. Mums nav citas izvēles.”

Pasūtījuma slepkavas aizvadīto desmitgažu laikā nogalinājuši vairākus “Novaja gazeta” žurnālistus, arī Annu Poļitkovsku, kas 2006.gadā tika nogalināta Maskavā savas mājas kāpņu telpā.

Šonedēļ Maskavā kāds psihiski nelīdzsvarots vīrietis ar nazi kaklā sadūra radio “Eho Moskvi” žurnālisti Tatjanu Felgengaueri.

Daudzi komentētāji apsūdz varasiestādes, ka tās radījušas naida atmosfēru pret režīma kritiķiem un tā dēļ šādi uzbrukumi kļuvuši iespējami.

LA.lv